Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - Mart 2012
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
Namık Ekin Üniversitemizdeydi...

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun düzenlediği çarşamba seminerlerinin bu haftaki konuğu emekli SAT Komandosu, çok sayıda rekortmen sahibi Namık Ekin'di.
Devamını Oku
15 Mart 2012
Devamını Oku
13 Mart 2012
Erdal Erzincan Kocaeli Üniversitesi'nde...

Halk Müziği Sanatçısı Erdal Erzincan Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı öğrencileriyle birlikte bir atölye çalışması yaptı.
Devamını Oku
12 Mart 2012
Devamını Oku
9 Mart 2012
Devamını Oku
9 Mart 2012
Devamını Oku
8 Mart 2012
Glokom Gözünüzün Işığını Söndürmesin...

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurşen Yüksel 11-17 Mart Dünya Glokom Haftası olması nedeniyle Glokom'un risk faktörleri, sınıflandırılması, tanı ve tedavisi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Kadın Yöneticilerimizden Rektörümüze Ziyaret...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamuran Öztekin, Genel Sekreter Yardımcısı Av. Candan Özmat, daire başkanları Mehtap Karacan, Perihan Semerci, Tülay Koşucu, Hayriye Özpınar, Rektörümüzü makamında ziyaret ederek çiçek sundular.
Tıp Fakültesi'nde Konuk Konuşmacı Programları...

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından düzenlenen "Konuk Konuşmacı Programı"nın bu ayki konukları "Çocuklarda Yoğun Bakım İhtiyacının Belirlenmesi ve Yoğun Bakıma Hasta Nakli" adlı konuşması ile İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Agop Çıtak ve "Ergenliğin Pediatri Dışındaki Yüzleri" adlı konuşması ile İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü Ergen Psikiyatrisi Doç. Dr. Talat Parman oldu.
Üniversitemize Kosova'dan Ziyaret...

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Prizren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazlum Baraliu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuran Malta ve Genel Sekreter Adem Sallauka üniversitemizi ziyaret etti.
Devamını Oku
8 Mart 2012
Devamını Oku
8 Mart 2012
Devamını Oku
7 Mart 2012
Devamını Oku
7 Mart 2012
Devamını Oku
6 Mart 2012
Bilek Güreşinde Türkiye Şampiyonuyuz...

Türkiye Üniversitelerarası Bilek Güreşi Şampiyonasında Üniversitemiz Bayanlarda 9 altın, 1 gümüş, Erkeklerde 1 altın,1 bronz madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu. 29 Şubat - 4 Mart tarihleri arasında İstanbul Özyeğin Üniversitesi'nde yapılan organizasyona 46 üniversite katıldı.
Yaşam Kaynağı: "Spor"...

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi'nin birlikte düzenlediği "Yerelde Yaşayan Gençlere Spor ile Ulaşmak ve Hayatlarını Değiştirmek için İlham Kaynağı Olmak" adlı uluslararası seminer Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu seminer salonunda gerçekleştirildi.
Türkiye'de Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi...

Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle düzenlenen "Türkiye'de Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi" konulu panel Hukuk Fakültesi'nde gerçekleştirildi.
Jeoloji Mühendisleri Kandilli Rasathanesi'ni Ziyaret Etti...

Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Karakaş eşliğinde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'ni ziyaret etti.
Devamını Oku
6 Mart 2012
İREM'de Yeni Tedavi Üniteleri Açıldı ...

Kocaeli Üniversitesi'ne bağlı İzmit Rehabilitasyon Merkezi (İREM)'de yapılan son değişikliklerin ve alınan yeni cihazların tanıtılması amacıyla düzenlenen basın toplantısına Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak katıldı.
Kocaeli Üniversitesi - Petrol-İş Sendikası İşbirliği Protokolü...

Üniversitemiz ile Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğrencilerini kapsayan stajyer öğrenci istihdamı işbirliği protokolü Rektörlük Makamı'nda imzalandı.
Devamını Oku
6 Mart 2012
Devamını Oku
5 Mart 2012
Devamını Oku
5 Mart 2012
Devamını Oku
5 Mart 2012
Devamını Oku
1 Mart 2012
E-Gazete
HABER ARŞİVİ
Kocaeli Üniversitesi
Radyo Ki'de Sözde Soykırım Masaya Yatırıldı...

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama radyosu Radyo Ki'de yayımlanan Güne Bakış programına Kocaeli Üniversitesi Rektör Rardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak konuk oldu.
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Serdar Şencan Sergisi...

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi, Bahar döneminin ilk sergisini Serdar Şencan'ın yapıtları ile açtı.
Tasarım Yarışmasında Mimarlık Öğrencilerine Ödül...

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen "Kartepe İçin Düşünüyorum - 30. Meridyen Özgün Fikir Proje Tasarımı Yarışması"na katılan 14 projenin jüri değerlendirmeleri Kocaeli Üniversitesi Derbent Uygulama Oteli'nde düzenlenen basın toplantısı ardından kamuoyuna açıklandı.
Üniversitemiz KBB Anabilim Dalı Uygulamaları...

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalınca, Mezuniyet Sonrası Sürekli Eğitim Etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıların ikincisi Kocaeli'de yapıldı.
Devamını Oku
1 Mart 2012
İstanbul Filormania Kocaeli Üniversitesi'nde ...

İstanbul Flormania Orkestrası Pakmaya'nın destekleri ile Kocaeli Üniversitesi'nde çaldı. Türk ve Batı Müziği'ne ait birbirinden güzel eserler seslendirerek, dinleyicilere keyifli bir akşam yaşattı.
Üniversitemizde "Kültürel Mirası Koruma" Uluslararası Konferansı Düzenlendi...

Kocaeli Üniversitesi, Roma Sapienza Üniversitesi, Körfez Belediyesi, Kültürel Mirasın Dostları Derneği ve WATCH (Çatışmalarda Taşınabilir Taşınamaz Kültürel Mirasın Korunması için Dünya Birliği) ortaklığı ile yürütülen "Sanat Eseri Koruma ve Onarım Eğitimi İle Risk Yönetiminde Yenilikçi Bir Girişim İçin Deneyim Alışverişi" başlıklı uluslararası konferans Anıtpark konferans salonunda gerçekleştirildi.
Obezite ve Kadın...

Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu işbirliği ile gerçekleştirilen Obez ve Obez Olmayan Kadınlarda Kiloyu Belirleyen Ruhsal-Toplumsal ve Tıbbi Risk Etkenleri ile Sonuçlarının Araştırılması adlı çalışmanın ilk aşaması 9 Mart'ta tamamlandı.
Öğrenci Kulüpleri Rektörümüzü Ziyaret Etti...

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Dönem Başkanı Mustafa Altunay, Tiyatro Kulübü Başkanı O. Emre Uyar, Sualtı Kulübü Başkanı Utku Görkem, Dans Kulübü Başkanı Murat Toptaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Dinçer Akbir, Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Deprem Sonrası Hasar Tespit Projesi...

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi'nin birlikte düzenlediği "Yerelde Yaşayan Gençlere Spor ile Ulaşmak ve Hayatlarını Değiştirmek için İlham Kaynağı Olmak" adlı uluslararası seminer Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu seminer salonunda gerçekleştirildi.
Meslek Yüksekokullarımızdaki Etkinlikler...

Kocaeli Üniversitesi İzmit Meslek Yüksekokulu ve Kandıra Meslek Yüksekokulu öğrencileri bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. İzmit MYO öğrencileri Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun anlatıldığı seminere katılırken, Kandıra Meslek Yüksekokulu öğrencileri de Sigorta Denetleme Kurulu'na teknik bir gezi düzenledi.
Devamını Oku
13 Mart 2012
Devamını Oku

13 Mart 2012

Devamını Oku
13 Mart 2012
Devamını Oku
13 Mart 2012
Üniversite-Sanayi İşbirliği Semineri...

Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen Üniversite-Sanayi İşbirliği Seminerler Dizisinin üçüncüsü 14 Mart 2012, Çarşamba günü gerçekleştirildi.
9. BİLMÖK Kocaeli Üniversitesi 'nde...

Bu yıl 03-04 Mart günleri arasında 8'incisi gerçekleştirilen Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Kongresi (BİLMÖK) İzmir Ege Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
15 Mart 2012
Devamını Oku

14 Mart 2012

Devamını Oku
15 Mart 2012
Tıp Bayramı Kutlandı...

14 Mart Tıp Bayramı üniversitemizde kutlandı.Törende meslekte 25, 40 ve 50'inci yıllarını dolduran hekimlere plaket verildi.
Obezite'nin Önlenmesi Çalıştayı...

Kocaeli Üniversitesi Novo Nordisk ARGE Projesi kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kocaeli Sağlık Müdürlüğü ve Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Sağlıklı Beslenme, Obezite ve Diyabetin Önlenmesi İçin Kocaeli'de Neler Yapabiliriz?" çalıştayı Kocaeli Üniversitesi'nde yapıldı.
Devamını Oku
20 Mart 2012
Devamını Oku
16 Mart 2012
AB-I Hayat Projesi Kapanış Toplantısı...

AB-I Hayat Projesi kapanış toplantısı 14 Mart'ta Sabancı Kültür Merkezi toplantı salonunda AB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp ve akademisyenlerin katılımları ile gerçekleştirildi.
Rektörümüz 'Kadınlar ve Başarı Öyküleri' Paneli'ne Katıldı...

Rektörümüz Prof. Dr. S. Ş. Komsuoğlu ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinlikleri çerçevesinde Nevşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Kadınlar ve Başarı Öyküleri' konulu panele katıldılar.
"Anne Baba Olmak" Eğitim Semineri...

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)'nın birlikte düzenlediği "Anne Baba Olmak" semineri bugün (16.03.2012) Tıp Fakültesi'nde yapıldı.
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Paneli...

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Bölümü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yıldönümü sebebiyle panel düzenlendi.
Japonya Kwansei Gakuin Üniversitesi'nden
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasret Çomak'a Teşekkür...

Japonya'nın Kwansei Gakuin Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında kültürlerarası etkileşim ve öğrenme temalı "JATIS (Japan and Turkey Intercultural Seminar)" programına üniversitemizden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İletişim Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.
Devamını Oku
16 Mart 2012
Devamını Oku
16 Mart 2012
Devamını Oku
19 Mart 2012
Devamını Oku
20 Mart 2012
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 97. Yıldönümü Töreni...

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Türk Silahlı Kuvvetleri Şehitlerini Anma Günü" töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Nida Ateş'ten Üniversitemizde Dinleti...

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen "Türk Halk Müziği Günleri"nin bu haftaki konuğu Halk Müziği Sanatçısı Nida Ateş'ti.
Devamını Oku
20 Mart 2012
Devamını Oku

20 Mart 2012

Devamını Oku
21 Mart 2012
"Büyük Patron Sosyal Medya" Semineri KOÜ İletişim Fakültesinde Gerçekleşti...

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Atölyesi "Büyük Patron Sosyal Medya" konulu semineriyle 2011-2012 Bahar dönemindeki ilk etkinliğini gerçekleştirdi.
İZAYDAŞ Genel Müdürü Üniversitemizi Ziyaret Etti...

İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş. (İZAYDAŞ) Genel Müdürü Muhammet Saraç, Mühendislik Fakültesi'nde gerçekleştirilen seminere konuk oldu.
Devamını Oku
23 Mart 2012
ABD Kennesaw State Üniversitesi'ne Çalışma Ziyareti...

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Safa Yeprem, Arş. Gör. Özgür Ulusoy ve Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Mehmet Ali Uzunselvi, 9-17 Mart 2012 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'nin Georgia eyaletindeki Kennesaw State Üniversitesi'ni ziyaret etti.
Meslek Yüksekokullarımızdaki Etkinlikler...

Meslek Yüksekokullarımızda gerçekleştirilen bu haftaki etkinliklerin ilkinde Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO'yu ziyaret eden Gebze Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine Podoloji Programı tanıtıldı. Bir diğer etkinlikte ise Natureist fotoğrafçılık topluluğu Kandıra MYO'da bir sergi açılışı gerçekleştirdi.
Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Kursu...

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bakanlığı ve Tıp Fakültesi Neonatoloji Bilim Dalı'nın işbirliği ile gerçekleştirilen ve Türkiye'deki yenidoğan yoğun bakım servislerinde çalışan hemşirelere yönelik düzenlenen kurs 19 Mart 2012 tarihinde başladı.
Devamını Oku
21 Mart 2012
Devamını Oku
21 Mart 2012
Devamını Oku
21 Mart 2012
Kentsel Dönüşüm ...

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı'nın mecliste görüşülmesi sebebiyle, Teknopark Genel Müdürü Ertuğrul Akalın, Şehir Plancıları Odası önceki Genel Başkanı Ümit Nevzat Uğurel, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevat Geray'ın katıldığı "Toplu Konut ve Kentsel Dönüşüm Gerçeği" paneli düzenlendi.
Bahar Bayramı Konseri...

Baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil eden ve Türkiye'de bir gelenek, Türk Cumhuriyetleri'nde ise resmi bayram olarak kutlanan 21 Mart Bahar Bayramı sebebiyle Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastenesi Korosu Tıp Fakültesi konferans salonunda bir konser gerçekleştirdi.
Devamını Oku
23 Mart 2012
Devamını Oku

21 Mart 2012

Devamını Oku
23 Mart 2012
4. Ulusal Kataliz Konferansı...

Kocaeli Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Kataliz Derneği tarafından düzenlenen Ulusal Kataliz Konferansı'nın 4'üncüsü Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
Devamını Oku
26 Mart 2012
Rektörümüz Ankara'da Yapılan Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Toplantısına Katıldı...

Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül'ün davetlisi olarak "Daha Eşit Bir Toplum İçin Ulusal, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Mekanizmasının Rolü" toplantısına katıldı.
Rektörümüz Yıldız Teknik Üniversitesi'ni Ziyaret Etti...

Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İsmail Yüksek'i makamında ziyaret etti.
Devamını Oku
27 Mart 2012
Temel Yaşam Desteği Eğitim Semineri...

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Pekdemir tarafından Diş Hekimliği Fakültesi'nde "Temel Yaşam Desteği" konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.
Farabi Değişim Programı Bilgilendirme Toplantısı...

Farabi Değişim Programı Bilgilendirme Toplantısı, 20 Mart'ta Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Meslek Yüksekokullarımızdaki Etkinlikler...

Meslek Yüksekokullarımızda gerçekleştirilen bu haftaki etkinliklerin ilkinde Kandıra Meslek Yüksekokulu'nda Boya, Baskı ve Nakış hakkında seminer düzenlendi.
Devamını Oku
27 Mart 2012
Devamını Oku
27 Mart 2012
Devamını Oku
27 Mart 2012
Tüm Türkiye İle Aynı Anda Kitap Okuduk...

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Kütüphaneciler Derneği'nin 48. Kütüphaneciler Haftası sebebiyle düzenlediği "81 ilde aynı anda kitap okuyoruz" etkinliği üniversitemiz Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi.
Aile Hekimliği Astım ve Alerji Hastalıkları Sempozyumu...

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin destek verdiği, Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği ve Kocaeli Aile Hekimler Derneği tarafından düzenlenen "Aile Hekimliği Astım ve Alerji Hastalıkları Sempozyumu" 24 Mart'ta Kocaeli'de düzenlendi.
Devamını Oku
27 Mart 2012
Devamını Oku

27 Mart 2012

Devamını Oku
27 Mart 2012
Prof. Dr. Yunus Söylet Üniversitemizde...

YÖK Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yunus Söylet, üniversitemizi ve Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu'nu ziyaret etti.
Devamını Oku
30 Mart 2012
Rektörümüz, Yalova Valisini Ziyaret Etti...

Rektörümüz Prof. Dr Sezer Ş. Komsuoğlu, Yalova Valisi Esengül Civelek'i makamında ziyaret etti.