Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Tıp Bayramı Kutlandı
14 Mart Tıp Bayramı üniversitemizde kutlandı.Törende meslekte 25, 40 ve 50'inci yıllarını dolduran hekimlere plaket verildi.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Demirci 14 Mart'ın bir bayram havası yanında, sıkıntılı ve dertlerin dile getirildiği bir gün olduğunu da ifade ettiği konuşmasında, "Bu bayramın Tıp fakültelerinin, Tıp öğrencilerinin bayramı olduğunu unutmamak gerekir. Bugün aramızda mesleğe yıllarını vermiş arkadaşlarımız var, bu güzel bir şey" dedi.Kocaeli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Cüneyd Öztürkçügil ise, son bir yıl içinde Tıp alanı ile ilgili olarak değişen ve değişmeyen olguların bulunduğu bir sunum gerçekleştirdi ve "Sağlık bir bütün olarak ele alınmalı, analiz edilmelidir" dedi. Önceki Rektörümüz Prof. Dr. Baki Komsuoğlu'nu anarak konuşmasına başlayan 6. Dönem öğrencisi Sami Ofalaz, hekimlerin çalışma şartlarını anlattı.
Meslekte 25'inci, 40'ıncı, 50'inci yılını dolduranlara plaket verildiği törende duygulu anlar yaşandı. Tıp Bayramı daha sonra Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nadire Berker'in "Tıbbiyenin ve Bir Tıbbiyelinin Öyküsü" adlı sunusuyla son buldu.

Demirci
Öztürkçügil
Berker
Ofalaz