Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Meslek Yüksekokullarımızdaki Etkinlikler
Meslek Yüksekokullarımızda gerçekleştirilen bu haftaki etkinliklerin ilkinde Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO'yu ziyaret eden Gebze Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine Podoloji Programı tanıtıldı. Bir diğer etkinlikte ise Natureist fotoğrafçılık topluluğu Kandıra MYO'da bir sergi açılışı gerçekleştirdi.
Podoloji Programı
Üniversitemiz Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nu, Gebze Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü öğrencileri ziyaret etti. İlk ve Acil Yardım Programı'nın eğitim ve uygulama olanakları ile meslek yüksekokul'umuzda bulunan diğer 4 öğretim programının tanıtıldığı ziyarette, 16 Kasım 2011 tarihinde gerçekleştirilen "Podologluk Eğitimi Çalıştayı" hakkında açıklamalarda bulunuldu. Ayrıca MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan açılması planlanan Podoloji Programı, bu programın toplumsal ihtiyaçları, öncelikleri ve gereklilikleri hakkında bilgi verdi.

Sanat Etkinliklerinin İlki
Kandıra Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde 15 Mart'ta Natureist fotoğrafçılık topluluğuna üye 21 fotoğrafçının eserlerinden oluşan karma fotoğraf sergisi açıldı. Öğrencilerin sanatla buluşması amacıyla düzenlenecek bir dizi sanat etkinliğinin ilki olan sergide, açılış öncesi Hüseyin Çağlayan, Alp Cem ve Ayhan Sözen fotoğrafçılık üzerine kısa bir söyleşi yaparak öğrencilerin fotoğraf sanatına ilgi duymaları konusunda teşvikte bulundu. Fotoğrafları ile sosyal ve sanatsal bir ortam yaratan fotoğrafçılara MYO Müdürü Doç. Dr. Nevim Genç teşekkür belgesi verdi.