Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Meslek Yüksekokullarımızdaki Etkinlikler
Kocaeli Üniversitesi İzmit Meslek Yüksekokulu ve Kandıra Meslek Yüksekokulu öğrencileri bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. İzmit MYO öğrencileri Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun anlatıldığı seminere katılırken, Kandıra Meslek Yüksekokulu öğrencileri de Sigorta Denetleme Kurulu'na teknik bir gezi düzenledi.
Kandıra MYO Sigorta Denetleme Kurulu'nda
Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık programı öğrencileri T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurumu İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Öğr. Gör. Emre Özkan'la birlikte 7 Mart'ta teknik gezi düzenledi. Öğrencilere, İstanbul Grup Başkanı Mehmet Verim tarafından ''Sigortacılık ve Sigorta Sektöründe Denetim'' hakkında eğitim verildi. Kandıra Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nevim Genç sigorta sektörünün verimli, güvenli ve istikrarlı bir piyasa oluşturmak amacıyla yetkilendirilmiş olan kurumun tanıtılması amacıyla düzenlenen bu etkinliğin öğrencilerin sektörle buluşması açısından önemli olduğunu vurguladı.

İzmit MYO öğrencileri, Yeni Türk Ticaret Kanunu Toplantısına Katıldı
KATSİAD (Kartepe Sanayici ve İş Adamları Derneği) tarafından 29 Şubat'ta düzenlenen Yeni Türk Ticaret Kanunu seminerine, protokol üyeleri, akademisyenler, iş adamları ve İzmit MYO Muhasebe ve Vergi Programı ile Yerel Yönetimler Programında okuyan 152 öğrenci katıldı. KATSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ertürk'ün açılış konuşması ile başlayan konferans, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar "Şirketlerin ve İşletmelerin Yeni Türk Ticaret Kanunu'na Uyumu'' konulu sunumu ile son buldu.