Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Meslek Yüksekokullarımızdaki Etkinlikler
Meslek Yüksekokullarımızda gerçekleştirilen bu haftaki etkinliklerin ilkinde Kandıra Meslek Yüksekokulu'nda Boya, Baskı ve Nakış hakkında seminer düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Ağaç Dikme Töreni"ne Kandıra MYO Müdürü Doç. Dr. Nevim Genç ve öğrenciler katıldı. Bir diğer etkinlikte ise Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO tarafından düzenlenen "Sağlık Bakanlığı Hastanelerinin Üniversiteler ile Müşterek Kullanımı" konferansına Yrd. Doç. Dr. Yunus Taş konuşmacı olarak katıldı.
Seminer ve Ağaç Dikimi
Kandıra MYO'da ise iki etkinlik gerçekleştirildi. İlk olarak Kandıra Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Programı, ''Boya-Baskı-Nakış'' konularında seminer vermek üzere Turan Kimya-Colorplan Satış Müdürü Nihat Sarıcı'yı konuk etti. Bir diğer etkinlikte ise, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Ağaç Dikme Töreni'ne, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nevim Genç, Sivil Toplum Örgütlerinin Temsilcileri, meslek yüksekokulu öğrencileri, ilköğretim okulları ve liselerden temsilci öğretmen ve öğrenciler ile sivil halk katıldı.

Türkiye'de Sağlık Hizmetlerinin Yüzde 6'sı Üniversitelerden
Konferans serisini sürdürmeyi ve bunu bir gelenek haline getirmeyi planladıklarını belirten Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan "Amacımız, siz öğrencilere dersler dışında yeni güncel bilgileri de aktarmaktır" dedi. Sağlık ve eğitim hizmetlerinin daha verimli nasıl kullanılması gerektiğini söyleyen üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Taş, "Türkiye'de verilen sağlık hizmetlerinin yüzde 6'sını üniversite hastaneleri veriyor" dedi. Hastanelerin müşterek kullanımında yapılan işlemleri ve izlenen yolları da belirtti.

Taştan