Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Kocaeli Üniversitesi - Petrol-İş Sendikası İşbirliği Protokolü
Üniversitemiz ile Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğrencilerini kapsayan stajyer öğrenci istihdamı işbirliği protokolü bugün (06.03.2012) Rektörlük Makamı'nda imzalandı.

Önemli Bir Protokol
Türkiye'nin en iyi üniversiteleri arasında yer aldığımızı belirten Petrol-İş Başkanı Mustafa Öztaşkın, "Önemli bir protokole imza atıyoruz. Böyle önemli bir bölümün öğrencilerinin almış oldukları teorik eğitimi, pratikte güçlendirmelerini sağlayacağımız için son derece mutluyuz" dedi. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu ise, iş birliğinin uzun soluklu olması temennisinde bulundu ve bu fırsatı yakaladıkları için mutlu olduğunu ifade etti.

İlk Üniversite-Sendika İşbirliği
Son olarak Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu ise, "Üniversite-Sanayi işbirliklerinin yanına Üniversite-Sendika işbirliğini de ekledik ve eğitimle yapılan her işbirliği ülkeye önemli katkılar sağlayacaktır" dedi. Protokole Üniversitemiz adına, Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Fettahoğlu ile Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu; Petrol-İş Sendikası adına Başkan Mustafa Öztaşkın, Genel Sekreter Ali Ufuk Yaşar ile Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman imza attılar.