Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
"Anne Baba Olmak" Eğitim Semineri
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)'nın birlikte düzenlediği "Anne Baba Olmak" semineri bugün (16.03.2012) Tıp Fakültesi'nde yapıldı. AÇEV Baba Destek Programı Koordinatörü Hasan Deniz'in konuşmacı olarak katıldığı seminerde diyabetin sosyal yanının geliştirilmesi hedefleniyor.

Üniversitemizden Büyük Destek
Eğitim seminerinin nasıl ortaya çıktığını anlatan Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Hatun, "Bu toplantı başarılı olursa devamını düşünüyoruz" diyerek sözü AÇEV uzmanı Hasan Deniz'e bıraktı. Kocaeli Üniversitesi'nin diyabet konusunda ailelere büyük destek verdiğini, bu yüzden de burada bulunan ailelerin şanslı olduğunu belirten Deniz, "Aile Davranışları" konulu konuşmasında, hangi durumlarda ailelerin ne şekilde davranması gerektiği üzerine bilgiler verdi.

Aileler Bilinçlendirildi
Diyabetli çocukların anne-babalarının temel çocuk gelişimi hakkında bilinçlendirilmesi, ailelerin çocuklara karşı uyguladıkları tutumlar, çocuğun sağlıklı gelişimi, çocuklarla iletişim ve olumlu disiplin yöntemleri konularında bilgilendirilmeleri ve bu bilgilerin çocukların "Diyabete Uyumlarında" etkin hale getirilmesi amacını taşıyan seminer ailelerden gelen soruların yanıtlanması ve değerlendirilmesi ile son buldu.

Hatun
Deniz