Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Üniversitemiz KBB Anabilim Dalı Uygulamaları
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalınca, Mezuniyet Sonrası Sürekli Eğitim Etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıların ikincisi 27.02.2012'de Kocaeli'de yapıldı. Ayrıca KBB Anabilim Dalınca çocuk ve yetişkin olmak üzere iki yetişkin hastaya Biyonik Kulak ve BAHA uygulaması yapıldı.

42 KBB Uzman ve Asistan Katıldı
Prof. Dr. Ahmet Almaç'ın Başkanlığında "Tinnitus" konulu seminerde konuşmacılar Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Bülent Gürsel ve Prof. Dr. Erol Belgin oldu. İl ve yöremizden yaklaşık 42 KBB uzmanı ve asistanın katıldığı toplantı sonrası konuk öğretim üyelerine eğitime katkıları nedeniyle Tıp Fakültesi Dekanı adına KBB Anabilim Dalı Başkanı tarafından teşekkür belgesi verildi.

İki Başarılı Uygulama

Ayrıca KBB Anabilim Dalı, çok ileri işitme kayıplılarda kullanılabilecek, gelişmiş tıp merkezlerinde ve geniş bir ekiple başarılabilen Cochlear Implant (Biyonik kulak) ve Bone Anchored Hearing Aid (BAHA) uygulamalarına başladı. Doç. Dr. Mete İşeri, Odiolog Merve Durgut'un da içinde yer aldığı geniş bir ekip, çocuk ve yetişkin olmak üzere iki hastaya bu uygulamaları başarı ile gerçekleştirdi.