Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - OCAK 2018
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
KOÜ Tıp Fakültesi'ne Önemli Bağış

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Türkiye Yardımseverler Derneği Kocaeli Şubesi'nin desteğiyle 50 kişilik bilgisayarlı sınıf açılışı gerçekleştirildi.
Avrupa Birliği Ufuk2020 Programı Uzay ve Ulaşım Alanları Bilgi Günü

Üreten, araştıran ve bölgesine değer katma yolunda emin adımlarla yürüyen Kocaeli Üniversitesi, uluslararası çağdaş eğitim sürecine uyumlu, ileri düzeyde eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.
Üniversitemizi Gururlandıran Başarı

Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Öğrencisi Bektore Mansurov "XXI. Yüzyılda Alaş'ın Yolunu Aydınlatın" konferansında yaptığı sunumla birinci olarak madalya kazandı.

Devamını Oku
19 Ocak 2018
KOÜ'lü Miniklerde Karne Heyecanı

Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu öğrencileri 2017-2018 öğretim yılının ilk dönemin sona ermesiyle karne heyecanını yaşadı.
Devamını Oku
22 Ocak 2018
Vali Büyükakın, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla ilimizde bulunan Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
17 Ocak 2018
Rektörümüz "Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanları Kurultayı"na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanları Kurultayı"na katıldı.
Devamını Oku
18 Ocak 2018
Devamını Oku
18 Ocak 2018
KOÜ Akademisyenleri Protein Tozuyla İlgili Uyardı

Protein tozu doktor ve antrenör kontrolünde kullanıldığı zaman herhangi bir sağlık sorunu yaratmazken bilinçsizce ve fazla kullanıldığı taktirde kısırlık, damar pıhtılaşması, kas yırtılmalarına hatta ölüme neden olabiliyor.
Devamını Oku
19 Ocak 2018
Rektörümüz RTÜK Yayıncı Buluşmaları Toplantısına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü bugün (20.01.2018) ilimizde gerçekleştirilen Marmara Bölgesi RTÜK-Yayıncı Buluşmaları Toplantısına katıldı.
Devamını Oku
21 Ocak 2018
Tüpraş Ar-Ge Merkezi KOÜ İş Birliği Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda 15.01.2018 tarihinde "Tüpraş Ar-Ge Merkezi KOÜ İş Birliği Toplantısı" düzenlendi.
Devamını Oku
18 Ocak 2018
Devamını Oku
19 Ocak 2018
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Ocak 1923'te Kocaeli'de düzenlediği basın toplantısının 95. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi'nin de destekleriyle 15-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen "Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesi"nin açılışı bugün Luxor Garden Otel'de yapıldı.
Devamını Oku
15 Ocak 2018
Devamını Oku
16 Ocak 2018
"Basın Onur Günü Kutlandı"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Ocak 1923'te Kocaeli'de düzenlediği basın toplantısının 95. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi'nin de destekleriyle bugün(16.01.2018) 16 Ocak Basın Onur Günü Sabancı Kültür Merkezinde kutlandı.
Devamını Oku
12 Ocak 2018
Kocaeli Üniversitesi, Yalova'da Meydana Gelen 6000 Depremi Araştırıyor

Uzun yıllardır turizm ve sağlık sektörüne hizmet veren Yalova'nın Termal ilçesinde 2014 yılı Ağustos ayında 6000'in üzerinde deprem meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi akademisyenleri de yapılan projeyle birlikte bu olağan dışı deprem fırtınasını araştırıyor.
UTEAK, Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü'yü Ziyaret Etti

Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
Devamını Oku
17 Ocak 2018
KOÜ Kurum İçi Eğitimde de Öncü

Bilimde, sanatta ve eğitimde yaptığı öncülüklerle adından her alanda söz ettiren Kocaeli Üniversitesi akademik eğitiminin yanında verilen kurum içi eğitimle de öncü olmaya devam ediyor.
Minik Üniversiteliler Sağlık Kontrolünden Geçti

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde hem personelin çocuklarını güvenle bırakabileceği bir yer olması hem de Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine uygulama alanı sunan Ihlamur Anaokulundaki 110 öğrenci sağlık kontrolünden geçti.
Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi Hülya Aksoy'un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 8-12 Ocak tarihleri arasında 'Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi' gerçekleştiriliyor.
Devamını Oku
11 Ocak 2018
Yeni Poliklinik Binası Şekillenmeye Başladı

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için geliştirilen büyük projelerden biri olan yeni poliklinik binası şekillenmeye başladı.
Devamını Oku
10 Ocak 2018
Güzel Sanatlar Fakültesi KOÜ Hastanesi'nin Duvarlarını Renklendiriyor

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'nde duvar resmi uygulaması gerçekleştirdi.
Devamını Oku
10 Ocak 2018
Devamını Oku
10 Ocak 2018
KOÜ'den Yeni Bir Seramik Hammaddesi

Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol, Seramik, Cam ve Çinicilik Programı öğrencilerinden Pakize Yavuz ve Oğuzhan Yılmaz, Kastamonu iline ait bir çamur üzerinde yaptıkları inceleme sonucu değişik hammadde katkıları ile bu çamurun seramik sektöründe kullanılabilirliğini ortaya koydular.
Devamını Oku
12 Ocak 2018
Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO'ya Teknik Gezi

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu'na İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ziyarette bulundu.
Devamını Oku
12 Ocak 2018
Halk Oyunları Ekipleri ve THM Korosu Çalışmalarına Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde gerçekleştirilen kurslar ile üniversitemiz gençlerinin ülkemizin kültürel değerleriyle buluşturulması amaçlanıyor.
Devamını Oku
11 Ocak 2018
Devamını Oku
12 Ocak 2018
Umuttepe'ye Orkide Bahçesi

Kurulduğu günden itibaren bölgesine ve Türkiye'ye değer katan Kocaeli Üniversitesi, bilimden sanayiye, sanattan doğaya birçok projeyle vizyonunu geliştirmeye devam ediyor. Kampüs içindeki verimli toprakları en iyi şekilde kullanan üniversitemiz, Umuttepe yerleşkesine orkide bahçesi kazandırdı.
Kendinize Bir Sweat Çocuklara Bir Mont Alın

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri Zeynullah Dede, Başak Yüksekdağ, Mahmut Furkan Ünlü, Emir Yorulmaz, Ecem Gökdemir, Ayşe Berrak Güvenç, Fatih Durgun, Fatih Emre Kılıç, Abdulhalim Aktuğ, Ayşe Nur Karslıoğlu, Sümeyra Erdoğan, Yeşim Berrenur Harman ve Ayşenaz Argüz'den oluşan TODUP C2 grubu ''Kendinize bir sweat çocuklara bir mont alın'' sloganıyla bir proje yaptılar.
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Temel Sanat Eğitimi Güz Dönemi Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından koordine edilen Temel Sanat Eğitimi dersi kapsamında öğrencilerin oluşturduğu eserler, Fakülte Antre sanat galerisinde açıldı.
Devamını Oku
8 Ocak 2018
KOÜ "Engel" Tanımıyor

Engelsiz üniversite olma yolunda önemli çalışmalara imza atan Üniversitemiz, bu doğrultuda engelli öğrencilerin gereksinimlerini saptamayı, eğitimde kullanılan araç gereçleri engelli öğrencilere uygun şekillerde hazırlamayı, gerek üniversite içi gerekse üniversite-şehir arası ulaşımı engelli öğrencilere uygun hale getirmeyi ve üniversitede çalışan herkeste "engellilik" kavramı hakkında farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.
Devamını Oku
8 Ocak 2018
KOÜ'de Biyoinformatik Kursu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu'nda bugün (09.01.18) KOÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından Biyoinformatik Kursu düzenlendi.
Devamını Oku
9 Ocak 2018
AFAD İl Müdürü, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı İl Müdürü Salim Tekoğul ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
Devamını Oku
9 Ocak 2018
KOÜ İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

Özellikle ilaç ya da klasik psikoterapi ile düzelmeyen ruhsal hastalıkları tedavi etme amacıyla "Ruhsal İyileştirim Programı" kullanılıyor. Bu kapsamda Türkiye'de ilk defa Kocaeli Üniversitesi'nde Ruhsal İyileştirim yüksek lisans programı açıldı.
Devamını Oku
1 Ocak 2018

İlk Hadis Okumaları Dersi İlahiyat Fakültesi Dekanından

Kocaeli Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nda üniversitemizin de destekleriyle dün (02.01.2018) Hadis okumaları sohbetlerinin ilki düzenlendi. İl protokolünün katılım gösterdiği sohbeti İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman gerçekleştirdi.
Devamını Oku
3 Ocak 2018
Devamını Oku
4 Ocak 2018
Lisansüstü Eğitimde Danışmanlık Eğitimi Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda 5 Ocak'ta Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından "Lisansüstü Eğitimde Danışmanlık Eğitimi Çalıştayı" gerçekleştirildi.
Devamını Oku
8 Ocak 2018
Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 8-11 Ocak tarihleri arasında 'Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi' gerçekleştiriliyor.
Devamını Oku
8 Ocak 2018
KOÜ Yaptığı Hizmetlerle Yine İlk Sırada

En son teknolojiye uygun olarak faaliyetini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ülkemizin ve bölgemizin ihtiyaçlarını dikkate alarak, çağdaş bilimsel gelişmeler ışığında ve iyi hekimlik ilkeleri doğrultusunda nitelikli sağlık hizmeti sunmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Devamını Oku
5 Ocak 2018
Devamını Oku
8 Ocak 2018
Gölcük Atık Yönetiminin Planlanmasında Çocuk ve Kadının Hizmet Birliği Modelindeki Rolü

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde yürütülen Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında "Gölcük Atık Yönetiminin Planlanmasında Çocuk ve Kadının Hizmet Birliği Modelindeki Rolü" konulu panel düzenlendi.

Devamını Oku
12 Ocak 2018
Bakan Osman Aşkın Bak, Üniversite Hastanemizde Tedavi Gören İbrahim Karaosmanoğlu'nu Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, KOÜ Araştırma ve Uygulama hastanesinde tedavi gören Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti.
Devamını Oku
15 Ocak 2018
Devamını Oku
30 Ocak 2018
KOÜ'de Çocuklar Geleceğe Sağlıklı Bir Şekilde Hazırlanıyor

Çocukların bedensel, zihinsel, ruhsal ve sosyal sağlığını korumak üzere araştırma ve eğitim yapan bilim dalı Sosyal Pediatri, koruyucu sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve geliştirici sağlık hizmetlerinin önceliğinin vurgulandığı günümüzde, çocukların sağlıklı bir ortamda büyümesi için önemli bir yer tutuyor.
Üniversitemizde Sağlık Toplantısı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başkanlığında, üniversitemizde sağlık toplantısı düzenlendi.

Bebeklerin Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi büyüme ve gelişmeleri açısından son derece önemlidir.
KOÜ'lü Öğrencilerden Yeni Proje: "Renkli Fırçalar Renkli Hayaller"

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü(KOÜEMK), "Renkli Fırçalar Renkli Hayaller" projesiyle kitap okumaya teşvik etmek ve kitap sevgisi aşılamak için sınıf boyayarak okuma salonu oluşturuyor.
Devamını Oku
25 Ocak 2018
Kış Aylarında Yüz Felci Riski Artıyor

Kış aylarında artış gösteren soğuk hava beraberinde birçok hastalığa zemin hazırlıyor. Soğuk hava ve rüzgâr yüz bölgesindeki sinirleri olumsuz yönde etkileyerek yüz felcine de sebep olabiliyor.
Devamını Oku
23 Ocak 2018
Kent Konseyi Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
23 Ocak 2018
Devamını Oku
23 Ocak 2018
Öğretmen Eğitiminde Barış Eğitimi Çalıştayı

Yürütücülüğünü Fakültemiz Eğitim Bilimleri bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Soner POLAT’ın yaptığı “Öğretmen Eğitiminde Barış Eğitimi” çalıştayının açılış töreni 18 Ocak 2018 Perşembe günü Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nilgün FIĞLALI, Dekanımız Prof. Dr. Elşen VELİ ve akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Çalıştay 18-19 Ocak 2018 tarihleri arasında Fakültemiz ve Ness Otelde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
25 Ocak 2018
ABD'deki Kar Heykel Festivali'nde İstiklal Marşı Gururu

Kocaeli üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü öğretim üyesi Dr. Ceyhun Konak bu yıl 21 - 28 Ocak tarihlerinde ABD'nin Colorado eyaletinde düzenlenen 28. Breckenridge Kar Heykel Festivaline sanatçı olarak davet edildi. Festivalin son gününde İstiklal Marşımızın okunmasının gururunu yaşadık.
Devamını Oku
29 Ocak 2018
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Valiliği'nde 10 şehit ailesi ve 6 gaziye madalyalarının takdim edildiği "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"ne katıldı.
Devamını Oku
23 Ocak 2018
Devamını Oku
26 Ocak 2018
Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyelerinden "Kültür ve Sanat Eğitimi"

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri 18 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen EPALE (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) projesi kapsamında Kocaeli Bölgesi proje bilgilendirme sanat eğitimi üzerine konuştular.
Devamını Oku
22 Ocak 2018
Dr. Ceyhun Konak, Üniversitemizi Fransa'da Temsil Etti

Kocaeli Üniversitesi Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı Dr. Ceyhun Konak dünyada heykel alanında gerçekleştirilen birçok organizasyona davetli olarak katılıp kentimizi ve Kocaeli Üniversitesi'ni başarıyla temsil etmeye devam ediyor.
Devamını Oku
22 Ocak 2018
"Kocaeli'ye Kadın Eli Değecek, Kadının Sesi Kocaeli" Paneli

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediyesi ve Körfez Ticaret Odası'nın katkılarıyla "Kocaeli'ye Kadın Eli Değecek, Kadının Sesi Kocaeli Paneli"nin ilk oturumu 26 Ocak'ta Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı'nda gerçekleştirildi.
Devamını Oku
29 Ocak 2018