Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde yürütülen Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında "Gölcük Atık Yönetiminin Planlanmasında Çocuk ve Kadının Hizmet Birliği Modelindeki Rolü" konulu panel düzenlendi.

Gölcük Sanat Galerisi Toplantı Salonu'nda 26.12.2017 tarihinde yapılan panel, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı, Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü, Çevre Mühendisi Serkan Aksöz, Kent Konseyi Genel Sekreteri E. Fatih Bayram, Kocaeli Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Arzu Morkoyunlu Yüce, Yrd. Doç. Dr. Gönül Konakay, Öğr. Gör. Ayfer Özmen, Öğr. Gör. Dr. Şebnem Erkebay, Hereke Ö. İsmet Uzunyol MYO öğrencileri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.

Projeyle Çevre Bilinci Artacak
Panelde konuşma yapan Kocaeli Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Arzu Morkoyunlu Yüce, "Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında, paydaşlarımız olan Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi, Gölcük Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bizlere olan desteklerini hiç eksik etmedi. Hep birlikte çalıştık ve güzel sonuçlar aldık. Geleceğimiz için eğitim çok önemlidir. Özellikle, proje konumuzu oluşturan kadınlar ve çocukların çevre bilincinin artırılması, sürdürülebilir yaşam kalitesi açısından oldukça gereklidir. Bu konuda, kadınlarımıza güveniyorum." dedi.

Proje Önemli Katkılar Sunacak
Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk ise, Gölcük olarak Vizyon 2023 projesine destek verenlere teşekkür ederek "Kadınlarımızın ve çocuklarımızın bu projede çok çalışıp güzel sonuçlar alacaklarına inanıyorum" ifadesinde bulundu. Farkındalık açısından projenin çok önemli olduğunu vurgulayan Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, "Atık yönetimi için hep birlikte çalışmamız gerekir. Bu proje karbon ayak izi projesi içinde katkı sağlayacaktır. Bu projeler parçalar halinde birleşecek ve ortaya güzel sonuçlar ortaya çıkacak" dedi.

Panel sonrası, özgün çevre - eğitim fotoğrafları ve atık kumaşlardan yapılmış özgün eserler sergi açılışı gerçekleştirildi.

Gölcük Atık Yönetiminin Planlanmasında
Çocuk ve Kadının Hizmet Birliği Modelindeki Rolü