Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO Bir Protokole Daha İmza Attı

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu ile İntertek Kalite Servisleri Ltd. Şti. arasında "Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavlarının Yapılması" alanında protokol yapıldı. Protokolü, Kocaeli Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, İntertek Kalite Servisleri Ltd. Şti. adına ise Genel Müdür Dilek Yalçın imzaladı.
Devamını Oku
30 Ekim 2017
Devamını Oku
30 Ekim 2017
Müzikten Müzikale Yolculuk "Mamma Mia"

Açıldığı günden bu yana faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi, birçok konuda her kesime yönelik ücretsiz seminerler gerçekleştirmeye devam ediyor. Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan KOÜ Kültür Evi, uzmanlar eşliğinde verdiği eğitimlerle adından söz ettiriyor.
Devamını Oku
27 Ekim 2017
Duayen Gazeteci Berberakis: "Avrupa, Türkiye'ye Karşı Adil Değil"

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ortaklığında "Darbeler" temasıyla bu yıl ilki gerçekleştirilen Kartepe Zirvesi, birbirinden önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor.
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - EKiM 2017
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
Meme Kanseri Hastalarının Sorunları ve Farkındalık Programı

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, her 10 kadından birinin meme kanserine yakalandığını ve erken tanının kanserin önlenmesinde büyük etken olduğunu vurguladı.
Devamını Oku
31 Ekim 2017
Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne En Başarılı Araştırmacı Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği akademisyenleri en başarılı araştırmacı ödülü kazandılar.
Kartepe Zirvesi "Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu"

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi paydaşlığında, Türkiye'yi ve dünyayı yakından ilgilendiren sosyal ve siyasal konuların ele alındığı Kartepe Zirvesi'nin açılışı Kartepe Green Park Otel'de gerçekleştirildi.
Cumhuriyet Döneminde Askeri Darbeler

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında "Cumhuriyet Döneminde Askeri Darbeler" adlı konferans gerçekleştirildi.
Devamını Oku
24 Ekim 2017
Grip Aşısı Ekim Ayının Sonuna Kadar Yaptırılmalı

Grip mevsiminin başladığı ve hastalıkların giderek arttığı bu günlerde gripten korunmanın yollarını ve kimlerin grip aşısı yaptırması gerektiğini Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu açıkladı.
Devamını Oku
24 Ekim 2017
Uluslararası Öğrenci Buluşması

Kocaeli Üniversitesi ile Gebze Teknik Üniversitesi'nde öğrenim gören uluslararası öğrencilere yönelik Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen tanışma toplantısı Antikkapı Restoran'da yapıldı.
Devamını Oku
24 Ekim 2017
Devamını Oku
24 Ekim 2017
Başiskele Belediye Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
24 Ekim 2017
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunma Töreni

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yıldönümü kapsamında üniversitemizde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
Devamını Oku
27 Ekim 2017
KOÜ'de Aşure Dağıtımı Devam Ediyor

Muharrem ayı dolayısıyla üniversitemizde aşure dağıtımı devam ediyor.
Devamını Oku
24 Ekim 2017
Devamını Oku
26 Ekim 2017
Rektörümüz, Aşure Dağıttı

Muharrem ayı dolayısıyla üniversitemizde aşure dağıtımı yapıldı.

KOÜ'de E-Ticaret Zirvesi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 19 Ekim tarihlerinde KOÜ İşletme Kulübü tarafından "E-Ticaret Zirvesi" adlı etkinlik düzenlendi.
Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün (18.10.2017) üniversitemizin Önceki Dönem Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp için emeklilik töreni düzenlendi.
Devamını Oku
18 Ekim 2017
Rektörümüz, Donanma Komutanını Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
19 Ekim 2017
Kartepe Zirvesi 26 Ekim'de Başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi paydaşlığında, Türkiye ve dünyayı yakından ilgilendiren sosyal ve siyasal konuları ele alması hedeflenen Kartepe Zirve'si başlıyor. 26-28 Ekim tarihlerinde ilki gerçekleşecek olan zirveyle ilgili olarak Kartepe Green Park Otel'de basın toplantısı düzenlendi.
Devamını Oku
23 Ekim 2017
İç Kontrol Sistemi Oluşturma Projesi Bilgilendirme Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan 'İç Kontrol Sistemi' ile ilgili olarak Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut, Genel Sekreter Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yeğin ile Tahir Akman'ın katılımlarıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Devamını Oku
23 Ekim 2017
KOÜ'de "360 Derece Dünya" Etkinliği Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 17-18 Ekim tarihlerinde KOÜ Mekatronik Kulübü tarafından "360 Derece Dünya" adlı etkinlik düzenlendi.
Devamını Oku
18 Ekim 2017
Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gölet Çalışmasını İnceledi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İSU tarafından yapımı devam eden gölette incelemelerde bulundu.
Devamını Oku
18 Ekim 2017
Devamını Oku
18 Ekim 2017
KOÜ İktisadi İşletme Birimi Temeline Öğrenciyi Alıyor

KOÜ İktisadi İşletmeleri üniversite öğrencilerinin sağlık, sosyal, kültür, sanat, spor, ekonomi ve teknoloji alanlarında kendilerini geliştirebilmesi, projeler, etkinlikler oluşturabilmesi ve bunlarla birlikte üniversiteye katma değer sağlanması için çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Devamını Oku
19 Ekim 2017
KOÜ ile Çimento Endüstrisi İşbirliği

Çimento Endüstrisi İşverenler Sendikası (ÇEİS) yetkilileri, Üniversitemiz ile işbirliği yapmak ve nitelikli işgücü yetiştirme çalışmaları için Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da yürütülmekte olan İşletme Ortaklı Mesleki Eğitim Modelini incelemek üzere ziyarette bulundular.
Devamını Oku
19 Ekim 2017
Rektörlük Kupası 'Futbol Turnuvası' Başladı

Kocaeli Üniversitesi'nin 25. yılı kapsamında düzenlenen Futbol Turnuvası bugün İzmit MYO ile Kocaeli MYO arasında oynanan maçla başladı.
Devamını Oku
18 Ekim 2017
Devamını Oku
19 Ekim 2017
YTB'den Üniversitemize Ziyaret

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'ndan bir heyet 23 Ekim'de Üniversitemiz ile Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (DİLMER)'ni ziyaret etti.
Devamını Oku
27 Ekim 2017
Rektörümüz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılı kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na katıldı. Rektörümüz, Kocaeli Valiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni'nde de yer aldı.
Devamını Oku
29 Ekim 2017
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
KOÜ, TÜBİTAK Desteğiyle Meme Kanserinde Erken Teşhisi Amaçlıyor

KOÜ'nün bilim dünyasını heyecanlandıran TÜBİTAK destekli ARDEB 1001 projesi, tamamen yerli deney metotlarını kullanarak kadın ölümlerinde ikinci sırada yer alan meme kanserine erken tanı koymayı hedefliyor.
Devamını Oku
17 Ekim 2017
Devamını Oku
17 Ekim 2017
KOÜ 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda Eğitim Desteği Verdi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim elemanları, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda eğitim desteği verdi.
Devamını Oku
13 Ekim 2017
"Gıda İsrafı Milli Servetimizi Yok Ediyor"

Türkiye de her gün 7 milyon ekmek çöpe atılıyor. Tarladan sofraya gelene kadarki gıda israfı gelişmiş ülkelerde yüzde 40'ı ülkemizde ise yüzde 30'u buluyor. Ülkemizde üretilen meyve sebzenin bile yüzde 40'ı israf ediliyor.
Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
17 Ekim 2017
Kocaeli İlinin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme İşi

Ülke çapında devam etmekte olan "Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projeleri" kapsamında Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü koordinasyonu ile çalışmaları 3 yıldır süren ve tamamlanmak üzere olan "Kocaeli İlinin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme İşi" projesinin çalıştayı bugün Ramada Otel'de gerçekleşti.
KOÜ İletişim Fakültesinde Oryantasyon Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi "Oryantasyon Toplantısı" bugün 12.10.2017 Fakülte sınıflarında gerçekleştirildi. Her bölümün kendi sınıflarında yaptığı toplantılara 1. sınıf öğrencileri, bölüm başkanları ve öğretim elemanları katıldı.
Değirmendere Ali Özbay MYO'da Down Sendromlu Çocuklar ile Seramik Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik atölyeleri, Down Sendromlular Farkındalık ayı kapsamında Gölcük Down Sendromlular Derneği çocuklarını ağırladı.
Devamını Oku
12 Ekim 2017
Çalışma Ortamında Ruh Sağlığı ve Sağlıkta Şiddet

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Kapsamında "Çalışma Ortamında Ruh Sağlığı ve Sağlıkta Şiddet" konulu konferans düzenlendi.
Devamını Oku
11 Ekim 2017
Kırsalda Kadın Seyis Yetişiyor

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksek Okulu, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Yaygın Eğitim Mesleki ve Teknik Kursların düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı.
Devamını Oku
11 Ekim 2017
Devamını Oku
11 Ekim 2017
Kütüphane Kaynakları Kullanımı Eğitimi Gerçekleşti

Kütüphane kaynakları kullanımı eğitimi 11.10.2017 Çarşamba günü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Eğitimin sunumunu Danışma Kütüphanecisi Yasemin Şahin ve Elektronik Kaynaklar Sorumlusu Volkan Özvatan gerçekleştirdi.
Devamını Oku
12 Ekim 2017
Memur-Sen Konfederasyonu ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Memur-Sen Konfederasyonu ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
13 Ekim 2017
Öğrenci Konseyi, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş ile Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan öğrenciler, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret ettiler.
Devamını Oku
11 Ekim 2017
Devamını Oku
12 Ekim 2017
Parti İl Başkanları, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Ak Parti, MHP, BBP, DP, SP, DSP il başkanlarını ağırladı.
KOÜ'den Türkiye'nin İlk ve Tek "Gündüz Kliniği"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı bünyesinde hizmet veren Türkiye'nin ilk ve tek Gündüz Kliniği'nde; dikkat eksikliği, otizm, şizofreni, obsesif kompulsif bozukluk gibi çok sayıda hastalık ücretsiz olarak tedavi ediliyor.

Yrd. Doç. Dr. Fatih Mutlu, Yüksek Sesin Kulak Sağlığına Etkisiyle İlgili Konuştu

Yrd. Doç. Dr. Fatih Mutlu, anlık olarak yüksek sese maruz kalındığında geçici işitme kaybı yaşandığını, kalıcı duyma kaybı oluşmaması için yüksek sesle müzik dinlenilmemesi ve koruyucu kulaklık takılması gerektiğini söyledi.
Devamını Oku
6 Ekim 2017
Spor Bilimleri Fakültesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Geçtiğimiz yıl yüksekokuldan fakülteye dönüşen ve bu yıl ilk öğrencilerini kabul eden Spor Bilimleri Fakültesi, 1. sınıf öğrencilerinin eğitimleri süresince karşılaşabilecekleri durumlar ve sistemle ilgili konularda bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Devamını Oku
9 Ekim 2017
Elginkan Vakfı ile Kariyer ve Mesleki Gelişim Semineri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde "Elginkan Vakfı ile Kariyer ve Mesleki Gelişim" semineri düzenlendi.
Devamını Oku
10 Ekim 2017
Cryocan Yönetim Kurulu Başkanı Öğrencilerle Buluştu

Cryocan Basınçlı Kaplar Endüstriyel Tesisler San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Urhan, düzenlenen etkinlikte öğrencilerle bir araya gelerek kariyer hedefleri doğrultusunda bilgilendirmede bulundu.
Devamını Oku
10 Ekim 2017
14. Üniversite Yaşamına Uyum ve Tanıtım Programı

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) tarafından her yıl birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen "Yönlendirme ve Tanıtım Toplantı"larının 14'üncüsü 26 Eylül'de KSHMYO amfi salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya okul yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Devamını Oku
2 Ekim 2017
23'üncü KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 23'üncüsü düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Teknikler ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" başladı.
Devamını Oku
2 Ekim 2017
Devamını Oku
2 Ekim 2017
KOÜ Gardıropta Her Şey Ücretsiz

Bir sosyal yardımlaşma projesi olan KOÜ Gardırop, geniş ürün çeşitliliğiyle, Sosyal Tesisler'de bulunan öğrenci yemekhanesinin üst katında hizmet vermeye devam ediyor.
Devamını Oku
6 Ekim 2017
23. KÖGEM Kursu Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 23'üncüsü düzenlenen Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Teknikler ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları'nın sertifika töreni bugün gerçekleşti.
Devamını Oku
6 Ekim 2017
IT FEST 2017

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübü'nün (BİTEK) düzenlediği " IT FEST 2017" Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda 03-04 Ekim tarihlerinde yapıldı.
Devamını Oku
4 Ekim 2017
Devamını Oku
6 Ekim 2017
IV. Enerji Verimliliği Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen "IV. Enerji Verimliliği Kongresi" 13-14 Ekim 2017 tarihlerinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
13 Ekim 2017
Hijyenik Olmayan Koşullar Enfeksiyonu Tetikler

İnsan vücudundaki kanı atık maddelerden arındıran ve içerisinde bulunan önemli mineraller geri kazandıran üriner sistem, aşırı soğuğa maruz kaldığında enfeksiyon riski artıyor. Çoğunlukla antibiyotik tedavisinin yapıldığı bu hastalıklardan korunmanın en önemli yolu ise hijyen.
Devamını Oku
13 Ekim 2017