Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO Bir Protokole Daha İmza Attı
Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu ile İntertek Kalite Servisleri Ltd. Şti. arasında "Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavlarının Yapılması" alanında protokol yapıldı. Protokolü, Kocaeli Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, İntertek Kalite Servisleri Ltd. Şti. adına ise Genel Müdür Dilek Yalçın imzaladı.

Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO, Üniversite-Sanayi işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce çok sayıda sanayi kuruluşu ile işbirliğine imza atan Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO, hem bölgedeki sanayi kuruluşlarının ihtiyacı olan vasıfta teknik donanıma sahip mezunları ile yetişmiş işgücüne katkı sağlıyor hem de sanayi kuruluşlarına teknik destek sağlanmasına ve hali hazırda çalışan personelinin sertifikalandırılmasına önemli katkılar sunuyor.

Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu ile İntertek Kalite Servisleri Ltd. Şti. arasında imzalanan protokole göre, Mesleki Yeterlilik Kurumu'nca (MYK) 25 Mayıs 2015 tarihli 29366 sayılı Resmî Gazete'de belirlenen personel belgelendirme zorunluluğu olan meslek alanları arasındaki "Çelik Kaynakçısı, Alüminyum Kaynakçısı, Direnç Kaynak Ayarcısı, Endüstriyel Boru Montajcısı, Otomotiv Saç ve Gövde Kaynakçısı, Doğal Gaz Çelik Boru Kaynakçısı" gibi ulusal yeterliliklerin uygulama sınavları Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO laboratuvarlarında yapılacak.