Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - ŞUBAT 2018
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
KOÜ, İmagine Akademi ile Öğrencilere Ücretsiz Eğitim Sunuyor

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (20.02.2018) "Microsoft Eğitimleri Çözümleri Bilgilendirme Semineri" düzenlendi. Seminerde konuşmacı olarak Microsoft Danışmanı İsmet Benli yer aldı.
Rektörümüze Ziyaret

T.C. Merkez Bankası Meclis Üyesi Prof. Dr. Nurullah Genç ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdullah Çağlar, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Denizcilik Fakültesi'nde Çifte Açılış

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nde yenilenen Simülatör Eğitim Merkezi ve yeni yapılan sosyal tesisin açılışı yapıldı.
Devamını Oku
22 Şubat 2018
KOÜ THM Korosu İlk Konserini Kandıra'da Verdi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Türk Halk Müziği Korosu bu yılki ilk konserini Kandıra'da Prof. Dr. Turan Güneş Kültür ve Kongre Merkezi'nde verdi.
Devamını Oku
26 Şubat 2018
Kocaeli Üniversitesi Stratejik Planı Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirlendiği 'Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı' Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (20.02.2018) gerçekleştirildi.
Devamını Oku
20 Şubat 2018
Başarılı Akademisyen Ödülünü Kocaeli Valisine Takdim Etti

Bu yıl Fransa, Amerika ve Japonya'daki kar heykel yarışmalarına katılan Ceyhun Konak, Japonya'da aldığı Nayoro Belediyesi Özel Ödülü'nü Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'a takdim etti.
Devamını Oku
21 Şubat 2018
Devamını Oku
21 Şubat 2018
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda KOÜ İmzası

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahibi adaylığı çalışmaları kapsamında düzenlenen logo yarışmasında Kocaeli Üniversitesi Grafik Bölümü mezunu öğrencilerimizden Erhan Yalur birinci oldu.
Devamını Oku
22 Şubat 2018
Gönüllü Öğrencilerden 18 Mart Tiyatro Gösterisi

Kocaeli’nin sanata açılan kapısı KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ne özel bir tiyatro gösterisi hazırlıyor.
Devamını Oku
23 Şubat 2018
Sessiz Canlar İçin Hukuk

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (21.02.2018) "Sessiz Canlar İçin Hukuk" adlı konferans düzenlendi.
Devamını Oku
22 Şubat 2018
Devamını Oku
23 Şubat 2018
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
Bitcoin'in Geleceği Nasıl Olacak?

Değişen ve gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği kripto paralar, günümüzde popüler hale geldi. İnternet aracılığıyla kullanılan bağımsız para birimi kriptoların en bilineni olan Bitcoin'in beklenen kazançları sağlamayacağı öngörülüyor.
Devamını Oku
16 Şubat 2018
Devamını Oku
16 Şubat 2018
Rektörümüz, EUS Days 2018'e Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Duabi'de bu yıl ilki düzenlenen "Uluslararası Endosonografi Sempozyumu ve Kursu"na katıldı.
Devamını Oku
15 Şubat 2018
Kocaeli Üniversitesi Lise Öğrencilerini Ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi ortaklığında devam eden Gez-Gör Projesi kapsamında lise öğrencileri, üniversitemizi ziyaret etti.
24. KÖGEM Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 24'üncüsü düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (19.02.2018), Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı.
Devamını Oku
19 Şubat 2018
Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuvarı Açıldı

Hereke'de hizmete yeni giren Kocaeli Üniversitesi Hereke Yerleşkesi Merkez Laboratuvarı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Hereke Yerleşkesi Ofisi açılışı bugün (13.02.2018) yapıldı.
Bilnet Okulları Yönetimi Rektörümüzü Ziyaret Etti

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Başkan Karaosmanoğlu, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, dün (13.02.2017), Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye ziyarette bulunurken üniversitemizde yapımı devam eden yapıları inceledi.
Devamını Oku
14 Şubat 2018
Kadınların Varlığı Her Alana Yayılıyor

Hipodromlardaki kadın iş gücünü arttırmak ve kadınların atçılık sektöründe yer almasını sağlamak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan "Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor" projesinin ilk üniversite ayağını Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulu oluşturdu.
Devamını Oku
8 Şubat 2018
Ceyhun Konak, Japonya'dan Ödülle Döndü

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Konak, 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde, Japonya'nın Nayoro şehrinde düzenlenen 18. Uluslararası Nayoro Kar Heykel Yarışması'na katıldı. Konak, katıldığı yarışmada "Nayoro Belediyesi Özel Ödülü" aldı.
Devamını Oku
12 Şubat 2018
Devamını Oku
13 Şubat 2018
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alan Daire Başkanı Cenan Turan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile birlikte üniversitemizde teknik incelemelerde bulundu.
Devamını Oku
17 Şubat 2018
Derince Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndan Rektörümüze Ziyaret

Derince Eğitim Merkezi Komutanlığı'ndan Albay Halil Bağlan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
14 Şubat 2018
KOÜ'den Trafik Kazalarının Önlenmesi Adına Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde yapılan "Sürücü Yorgunluğu Sezme Sistemi Geliştirilmesi" projesiyle sürücünün yorgunluğundan veya ani durum değişikliğinden kaynaklanan kazaların en aza indirilmesi hedefleniyor.
Devamını Oku
14 Şubat 2018
Devamını Oku
14 Şubat 2018
KOÜ, İstanbul'un Bilinmeyen Tarihine Işık Tutuyor

Kocaeli Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen Bathonea Kazıları ile Anadolu'da yaşayan Hititlerin Batı ile kurduğu ilişkilerin sınırları yeniden çizilmiş oldu. Milattan önce 2 bin yılına ait izlere rastlanan kazı, İstanbul'un bilinmeyen tarihine ışık tutuyor.
Tütün Ürünleri İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor

Tütün ürünleri olan sigara, nargile vb. kullanımı dünyada çok önemli bir halk sağlığı sorunu olup her yıl yedi milyondan fazla kişi, tütün kullanımında dolayı hayatını kaybediyor. Prof. Dr. Ahmet Hamdi Ilgazlı, "2030 yılına gelindiğinde, dünyada 8 milyon kişinin sigara ve tütün kullanımından dolayı yaşamını yitireceği öngörülüyor." dedi.
Türkiye'deki İlk Kadavra Kursları KOÜ'de Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonu'nda, 3-4 Şubat tarihlerinde, Türk Cerrahi Derneği tarafından Türkiye'de ilk defa kadavra kursları düzenlendi.

Devamını Oku
5 Şubat 2018
Incites Eğitim Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından dün (07.02.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Incites Eğitim Toplantısı" düzenlendi. Toplantıda, akademik performans analiz sistemi olan Incites'in verimli kullanılabilmesi için Clarivate Analytics Eğitim Sorumlusu Jamal El Ouahi tarafından Kocaeli Üniversitesi akademisyenlerine eğitim verildi.
Devamını Oku
8 Şubat 2018
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATOSU AFRİN AÇIKLAMASI

Uzun süredir Suriye'de devam eden savaş ortamı ve bölgedeki olumsuz koşullar nedeniyle yapılanan terör örgütleri ve onların yandaşlarına müdahale ederek, barışı, huzuru ve güven ortamını tesis etmeye çalışan Devletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, bütün gücümüzle arkasındayız.
Devamını Oku
8 Şubat 2018
KOÜ Kültür Evi'nde "Gördüğümüzü Göremediğimiz" Söyleşisi

Kocaeli kentinin bilime, eğitime ve sanata bağlılığında üniversite-kent arasında bir köprü görevi gören Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde yapılan söyleşiler hız kesmeden devam ediyor.
Devamını Oku
8 Şubat 2018
Kocaeli'nin Kültürü Konuşuldu

Kocaeli'nin kültürel mirasının korunması ve tanıtılmasına yönelik görüşlerin paylaşıldığı "Kocaeli İl Kültür Konseyi Toplantısı", Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyelerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.
Devamını Oku
1 Şubat 2018

Yeni Poliklinik Binası Hızla Yükseliyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yeni Poliklinik binası inşaatında çalışmalar yoğunlaştı. Geçtiğimiz ay temeli atılan toplam 29500 metrekarelik bina tamamlandığında, bölgenin en önemli sağlık kuruluşu olan KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde poliklinik hizmetleri yeni bir ivme kazanacak.
Devamını Oku
1 Şubat 2018
Devamını Oku
1 Şubat 2018
KOÜ Sharks Çeyrek Finalde

Kocaeli Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı 'Sharks', Ünilig 1. Lig B Grubu'ndaki tüm maçlarını kazanarak çeyrek finale yükseldi.
Devamını Oku
7 Şubat 2018
Mesleki Eğitime Simülatör Desteği

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası (KOSANO) ve Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) arasında üniversitemiz öğrencilerinin eğitimini desteklemeye yönelik protokol oluşturuldu.
Devamını Oku
8 Şubat 2018
Uluslararası Öğrencilerin Doğru Adresi: KOÜ

Kocaeli Üniversitesi, 1500’ün üzerinde uluslararası öğrenciye hizmet vererek onların uluslararası kalitede eğitim almasını sağlıyor.
Devamını Oku
1 Şubat 2018
Devamını Oku
7 Şubat 2018
Göz Nezlesi Olan Hastalar, Kalabalık Ortamlardan Uzak Durmalı

Göz kapağının iç yüzeyi ile gözün beyaz yüzeyinin bir kısmını örten konjonktiva adlı ince zarın iltihaplanması ya da enfeksiyon kapması sonucu oluşan göz nezlesi, doktor kontrolünde 1 ay içerisinde %95 oranında geçiyor. Prof. Dr. Nurşen Yüksel, "Göz nezlesi, en bulaşıcı ve en sık görülen halk sağlığı sorunlarından biridir." dedi.
Devamını Oku
14 Şubat 2018
Asım Kocabıyık MYO'da Hedef 5 Yıldız

Eğitimdeki kalitesini her geçen gün arttıran Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık MYO, uluslararası alanda da yapmış olduğu çalışmalarla Üniversitemizin adını duyuruyor.
Devamını Oku
16 Şubat 2018
KOÜ'de Kadın Sağlığı ve Eğitimi Projesi Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 212 No'lu Konferans Salonu'nda bugün (27.02.2018), "Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" gerçekleştirildi.
Devamını Oku
27 Şubat 2018
Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyelerinden "Kültür ve Sanat Eğitimi"

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri 18 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen EPALE (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) projesi kapsamında Kocaeli Bölgesi proje bilgilendirme sanat eğitimi üzerine konuştular.
Devamını Oku
Şubat 2018
Kadim Gelenek: Müzikle Manevi Tedavi

Osmanlı Dönemi'nde müziğin, ruhsal ve fiziksel iyileştirici etkilerinin olduğu biliniyor ve bu ezgiler günün bazı dilimlerinde hastalara dinletiliyordu.
Devamını Oku
26 Şubat 2018