Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirlendiği 'Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı' Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (20.02.2018) gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Senato Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün yanı sıra, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ile dekanlar, müdürler ve daire başkanlarından oluşan Yönlendirme Kurulu ile Düzenleme Kurulu üyeleri katıldı.

Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirlenebilmesi kapsamında, üniversitemizin farklı birimlerinin talepleri doğrultusunda oluşturulan stratejik plan toplantıda okundu. Toplantıda farklılaşma stratejisi bölümü ele alındı. Konum, Başarı Bölgesi, Değer Sunumu ve Temel Yetkinlik tercihleri başlıklarında fikir alışverişinde bulunuldu. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü yaptığı konuşmada, "Üniversitelerin en önemli sorumluluklarından bir tanesi, insani ve ahlaki değerleri koruyarak kültürel değişimi sağlamaktır. Bu stratejik plan da yeni bir perspektif oluşturma açısından önemli. Planın oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Toplantı sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, 2019-2023 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmalarında "Danışmanlık Ekibi" olarak sağladıkları katkılardan dolayı Prof. Dr. Hülya Gündüz Çekmecelioğlu, Doç. Dr. Ümit Alnıaçık ve Doç. Dr. A. Cemkut Badem'e teşekkür belgesi takdim etti.

Stratejik Plan Hazırlık Süreci, Durum Analizi, Geleceğe Bakış, Farklılaşma Stratejisi, Strateji Geliştirme, İzleme ve Değerlendirme bölümlerinden oluşan Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı önümüzdeki süreçte Kalkınma Bakanlığı'na sunulacak.

Haber: İsa Güner (BHİ)

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Kocaeli Üniversitesi Stratejik Planı Tamamlandı