Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - MAYIS 2018
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
Yılın Yüzücüleri Ödülleri KOÜ'nün Miniklerine Verildi

Bir yıl boyunca yüzme dersi alan Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu öğrencileri için madalya töreni düzenlendi.
Devamını Oku
31 Mayıs 2018
Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kocaeli'de uyuşturucu ile mücadele kapsamında, Kocaeli Valiliği'nde Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.
Devamını Oku
29 Mayıs 2018
Devamını Oku
30 Mayıs 2018
Üniversitemiz Personeli İftarda Buluştu


Kocaeli Üniversitesi personeli, düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Kartepe Park Otel'de gerçekleştirilen iftar yemeğine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, üniversite yönetimi, idari personel ile aileleri katıldı.
Devamını Oku
29 Mayıs 2018
Üniversite Sanayi İşbirliğine Bir Yenisi Eklendi

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerini arttırarak devam ettiriyor.
KOÜ'den Sanayiye Sanat Desteği

Kocaeli Üniversitesi ve Kalibre Boru A.Ş arasında yapılan protokol kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi, "Borudan Otomotive Kalibre" başlıklı heykel yarışması düzenliyor.
Devamını Oku
31 Mayıs 2018
Hereke MYO Öğrencileri VLE Elektronik'e Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu, TOSB'da kurulu bulunan VLE Elektronik Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.'ne Teknik Gezi düzenledi.
Devamını Oku
28 Mayıs 2018
KOÜ'de "Foucault ve Özne" Semineri

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nün düzenlendiği Felsefe Seminerlerinin bu haftaki konukları Uşak Üniversitesinde Dr. Utku Özmakas ve Kocaeli Üniversitesi Doktora Öğrencisi Mammad Asgarov oldu.
Devamını Oku
29 Mayıs 2018
Devamını Oku
29 Mayıs 2018
KOÜ'lü Akademisyenden Boğaz Reflüsü Uyarısı

Boğaz reflüsü son yıllarda giderek sıklığı artan bir problem. Halk arasında mide reflüsü ile boğaz reflüsü arasındaki fark fazla bilinmezken Dr. Öğr. Üyesi Fatih Mutlu, boğaz reflüsünün, mide asidinin yemek borusu çıkışına gelmesi ile oluştuğunu açıkladı.
Arslanbey MYO'dan Özel Öğrencilere Ziyaret

Çeşitli projeler, bilimsel araştırmalar ve programlarla öğrencilere en iyi eğitimi sunan Kocaeli Üniversitesi, bunun yanında toplumsal sorumluluk projelerini de büyük önem veriyor.
Tenis Turnuvası Şampiyonları Kupalarına Kavuştu

Kocaeli Üniversitesi'nin 25. yılı kapsamında 30 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Rektörlük Kupası Tenis Turnuvası'nda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi.
KOÜ'de 19 Mayıs Ruhu Yaşandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu'nda etkinlik düzenlendi.
Devamını Oku
18 Mayıs 2018
Hereke MYO, TSE Kalite Kampüsü'ne Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)'nün Gebze'deki Kalite Kampüsü'ne teknik gezi düzenledi.
Devamını Oku
18 Mayıs 2018
Hereke MYO, Alanında Eğitim Veren Liseyi Ziyaret Etti

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu akademisyenleri, Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.
Devamını Oku
18 Mayıs 2018
Devamını Oku
18 Mayıs 2018
KOÜ'de 'Frankfurt Okulu ve Eleştirel Teori' Semineri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümü'nün ikincisini düzenlediği Felsefe Seminerlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden Doç. Dr. Ertan Kardeş oldu.
Devamını Oku
18 Mayıs 2018
Rektörümüz, Yeni Poliklinik Binasında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, inşaatı devam eden yeni poliklinik binasında incelemelerde bulundu.
Devamını Oku
18 Mayıs 2018
Devamını Oku
21 Mayıs 2018
Üniversitemiz Senatosundan Kudüs'teki Saldırılara Yönelik Açıklama

Ortadoğu'nun ve tüm İslam Coğrafyası'nın yıllardır kanayan yarası Filistin üzerinde; barış ve çözüm yerine kanlı hesaplar yapan emperyalist düşünce, Gazze'de barışçıl bir biçimde haklarını savunan Filistinli Müslümanlara haince saldırmış, onlarca masumun hayatını kaybetmesine, binlercesinin ise yaralanmasına sebep olmuştur.
Tam Zamanlı Devre Özel Yetenek Sınav Takvimi Açıklandı

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2018-2019 öğretim yılı Tam Zamanlı Devre (Ortaokul ve Lise) Özel Yetenek Sınav Takvimi ve Başvuru Koşulları açıklandı.
Sahne Sanatları Bölümü'ne İki Ödül

Maltepe Üniversitesi ve Kartal Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Tiyatro Festivali'ne katılan Fırtına iki ödülle döndü.
Devamını Oku
16 Mayıs 2018
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sıralamasında Kocaeli ilk 10'da

Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın, "Toplumsal Cinsiyet ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı " kapsamında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda etkinlik gerçekleştirildi.
Devamını Oku
17 Mayıs 2018
2. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Düzenlendi

ve KOÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü işbirliğinde, öğrencileri mesleki hayatlarında kazalardan korumak ve eğitim sürecinde olası riskleri önlemek amacıyla Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "2. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" düzenlendi.
Devamını Oku
17 Mayıs 2018
Rektörümüz, Başarılı Sporcuları Ağırladı

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve Türkiye şampiyonalarında dereceye giren genç sporcular Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü makamında ziyaret etti.
Devamını Oku
17 Mayıs 2018
Geleneksel Kocaeli Üniversitesi Pikniği Yapıldı

Geleneksel Kocaeli Üniversitesi pikniği Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla Kocaeli Kent Ormanı'nda yapıldı.
Devamını Oku
15 Mayıs 2018

Rektörümüz, Şampiyon Takımı Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye şampiyonu olan Kocaeli Üniversitesi Kadın Futsal Takımı'nı makamında ağırladı.
Devamını Oku
15 Mayıs 2018
Devamını Oku
15 Mayıs 2018
KOÜ'de Hemşireler Sempozyumu Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nde "12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası" kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı. Haftaya boyunca devam eden etkinlikler, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası'nda düzenlenen "Hemşirelik Sempozyumu" ile sona erdi.
Devamını Oku
16 Mayıs 2018
KOÜ'ye En İyi Sözel Bildiri Ödülü

Doç. Dr. Betül Bayazıt ve yüksek lisans öğrencisi Bircan Kavlak 10-13 Mayıs'ta katıldıkları uluslar arası kongrede en iyi sözel bildiri ödülünü aldılar.
Devamını Oku
17 Mayıs 2018
Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da 'Kariyer Sohbetleri'

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu'nda, öğrenciler ile velilerin meslekler ile ilgili bilgilendirildiği "Kariyer Sohbetleri"nin bu yıl ilki düzenlendi.
Devamını Oku
16 Mayıs 2018
Devamını Oku
17 Mayıs 2018
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
Dr. İbrahim Kahraman, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Kent Konseyi Eski Başkanı Dr. İbrahim Kahraman, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.
3 Kıtaya Damga Vuran Heykeller Bu Sergide

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi ortaklığında yürütülen 8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında, "3 Kıta/Continents Landart" Heykel sergisi açıldı.
KOÜ Ayak Tenisinde Şampiyon Oldu

08 - 11 Nisan 2018 tarihleri arasında Amasya'da yapılan 28 takım (Kadın - Erkek) ve 120 sporcunun katıldığı Türkiye Üniversitelerarası Ayak Tenisi Şampiyonası'nda, Triple (Üçlü) Kadınlar kategorisinde Kocaeli Üniversitesi Türkiye Şampiyonu oldu.
Devamını Oku
11 Mayıs 2018
3M Eğitim ve İnovasyon Merkezi Teknik Gezisi

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu Oto Boya ve Karoseri Programı 1. Sınıf Öğrencileri, Renk ve Yüzey Bilgisi Dersi kapsamında 3M Eğitim ve İnovasyon Merkezi’ne teknik gezi gerçekleştirdi.
Devamını Oku
14 Mayıs 2018
FOİMYO'18 Otomotiv Mesleki Seminerleri Tamamlandı

Üniversitemizin kurumsal hedefleri doğrultusunda Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da uygulanan "İşletme Ortaklı Mesleki Eğitim Modeli Uygulamaları" kapsamında, 2014-2015 yılından itibaren her yıl düzenlenmekte olan ve bu yılda da dördüncüsü düzenlenen geleneksel seminer etkinliklerinde, toplam 10 farklı firma 13 adet seminer düzenledi.
Devamını Oku
10 Mayıs 2018
KOÜ’den Gebze’nin Tarihine Işık Tutan Proje

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Gebze Somut Olmayan Kültür Mirası Projesi kapsamında “Kıtaları Buluşturan Tarihsel Geçiş Hattı Üzerinde Bir Kent: Gebze” adlı kitabın lansmanı ve sergisi, Gebze Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
10 Mayıs 2018
Devamını Oku
10 Mayıs 2018
KOÜ Bisiklet Şampiyonasında Kürsüde Yer Aldı

Üniversiteler arası spor müsabakalarında tüm müsabakalara damga vuran üniversitemiz, bisiklet şampiyonasında da hem kadınlarda hem erkeklerde kürsüde yer aldı.
Devamını Oku
11 Mayıs 2018
Yeni Poliklinik Binası İnşaat Çalışmaları Sürüyor

Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ni bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

Devamını Oku
14 Mayıs 2018
Rektörümüze Ziyaret

Kamu Diplomasisi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Osman Öztürk, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, Mütercim-Tercüman Yaşar Baş ve KOÜ Yönetişim Kulübü öğrencileri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
10 Mayıs 2018
Devamını Oku
11 Mayıs 2018
KOÜ'de 3.Ebelik Sempozyumu Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü kapsamında "3. Kocaeli Ebelik Sempozyumu" düzenlendi.
Devamını Oku
9 Mayıs 2018
Devamını Oku
10 Mayıs 2018
Farabi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Farabi Değişim Programı Koordinatörlüğü tarafından 8-9 Mayıs 2018 tarihlerinde Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
Devamını Oku
9 Mayıs 2018
Fatih Türbedarı Amiş Efendi Üniversitemizde Anıldı

Üniversitemiz tarafından düzenlenen Gönül Sultanları Sempozyumu'nun ikincisi "Fatih Türbedarı Amiş Efendi"nin vefatının 98. seneyi devriyesi anısına bugün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Sahne Sanatları Bölümü Türkiye Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali'ne Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü, Maltepe Üniversitesi ve Kartal Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Tiyatro Festivali'ne katıldı.
Devamını Oku
10 Mayıs 2018
Üniversitemiz 10. Yaşına Giren Geleneksel Kitap Fuarı'nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği ve Kocaeli Üniversitesi'nin de destek verdiği Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 10. kez kitap tutkunlarına kapılarını açtı.
KOÜ'de "Hegel ve Özne" Semineri

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi B Blok konferans Salonu'nda "Özne ve Felsefe" başlıklı 2018 bahar dönemi felsefe seminerlerinin birincisi düzenlendi.
Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği'nin katkılarıyla Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı ikinci sınıf öğrencilerine, Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) verildi.
Devamını Oku
8 Mayıs 2018
KOÜ'de 7. KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Başladı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (KOÜTBAT) tarafından 4-5-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 7. KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi'nin açılışı bugün Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
Devamını Oku
4 Mayıs 2018
Şehrim 2023 Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması amacıyla hayata geçirilen "Şehrim 2023" projesine destek veriyor.
Devamını Oku
4 Mayıs 2018
Devamını Oku
5 Mayıs 2018
Meksika'daki Heykel Yarışmasına KOÜ Damgası

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Konak, Meksika'da düzenlenen 2. Uluslararası Sıkıştırılmış Saman Heykel Sempozyumu'nda ülkemizi ve üniversitemizi temsil etti.

Devamını Oku
8 Mayıs 2018
KOÜ'ye Bir Şampiyonluk da Halk Oyunlarından

Kocaeli Üniversitesi Trabzon Yöresi Halk Oyunları Ekibi, "Üniversitelerarası Halk Dansları Yarışması"nda birinci oldu.
Devamını Oku
8 Mayıs 2018
KOÜ Uluslararası Ortaklarını Ağırlıyor

Kocaeli Üniversitesi, dünya çapında ortaklarını ve kurumlarını 7-11 Mayıs tarihlerinde üniversitemizde ağırlıyor.
Devamını Oku
8 Mayıs 2018
Devamını Oku
8 Mayıs 2018
Kocaeli'nin Zirve Şahsiyetleri KOÜ'de Sergileniyor

III. Milli Kültür Şurası Eylem Planı kapsamında Kocaeli Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan, "Kocaeli'nin Zirve Şahsiyetleri Seramik ve Çini Sergisi" Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde açıldı.
KOÜ'de Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız'ın İmza Günü Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından Elektrik Devre Laboratuvarı'nda Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız'ın, Elektrik Devreleri ve Sistemleri üzerine yazmış olduğu Elektrik Devreleri 1 ve Elektrik Devreleri 2 kitaplarının imza günü gerçekleştirildi.
KOÜ'de 3. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Amfi Tiyatroda Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi iş birliğinde 3. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi gerçekleştirildi.
Devamını Oku
3 Mayıs 2018
Eski Başkan Ali Ayaz Rektörümüzü Ziyaret Etti

Eski İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü makamında ziyaret etti.
Devamını Oku
4 Mayıs 2018
Ak Parti Gebze Gençlik Kolları Üniversitemizi Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi Gebze Gençlik Kolları, yetiştirdiği nitelikli mezunları ile adından söz ettiren üniversitemizi ziyaret ederek modern imkanlarla öğrencilerine eğitim veren fakülteleri yakından inceledi.
Devamını Oku
4 Mayıs 2018
GSF Öğrencileri Seramik Fabrikalarına Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Seramik Bölümü, 2007 yılından itibaren öğrencilerine sanat eğitiminin yanı sıra, endüstriyel seramik tasarımı ve üretim teknikleri alanında eğitimler de vermektedir.
Devamını Oku
4 Mayıs 2018
Spor Bilimleri Fakültesi 23 Nisan Çocuk Festivali'nde KOÜ'yü Temsil Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl "Spor ve Çocuk Oyunları" temasıyla düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali'nde Üniversitemiz de yerini aldı.
Devamını Oku
2 Mayıs 2018

ECOEI 2018 Polonya’da Düzenlenecek

İlk ikisi Kocaeli Üniversitesi yürütücülünde gerçekleştirilen Avrupa Ekonomi Kongresi (European Congress on Economic Issues- ECOEI)’nin üçüncüsü 7-9 Mayıs tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek.
Devamını Oku
2 Mayıs 2018
Devamını Oku
2 Mayıs 2018
Üniversitemizde Uluslararası Dostluk Maçı Oynandı

Uluslararası öğrenciler ile Türk öğrencilerin daha fazla kaynaşması ve spor kültürünün birleştirici yönüne vurgu yapılması amacıyla Kocaeli Üniversitesi futbol sahasında dostluk maçı oynandı.
Devamını Oku
3 Mayıs 2018
KOÜ'de Türk Sanat Müziği Esintisi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Fen Edebiyat Fakültesi tarafından "12. Geleneksel Bahar Konseri" gerçekleştirildi.
Devamını Oku
3 Mayıs 2018
KOÜ'nün Sanayiye Desteği Sürüyor

Her fırsatta üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmeye yönelik çalışmalara imza atan Kocaeli Üniversitesi, ilimizin önemli paydaşlarıyla "Güdümlü Proje Desteği Uygulamalı İleri Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi" protokolünü imzaladı.
Devamını Oku
2 Mayıs 2018
Devamını Oku
3 Mayıs 2018
Konservatuvar'da Türk Halk Müziği Konseri

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı öğrencileri, "Türk Halk Müziği Konseri" verdi.
Devamını Oku
8 Mayıs 2018
8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Başladı


Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu tarafından Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi iş birliğinde "8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyum"unun açılışı gerçekleştirildi.
Devamını Oku
9 Mayıs 2018
KOÜ'de Hemşireler Haftası Etkinliklerle Devam Etti

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası kapsamında Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi hemşireleri çeşitli etkinliklerle bir araya gelerek Hemşireler Haftası'nı kutladı.
Devamını Oku
14 Mayıs 2018
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Özgün Baskı Atölye Sergisi Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından özgün baskı atölyesinde üretilen eserler 7 - 11 Mayıs tarihleri arasında sergilendi.
Devamını Oku
14 Mayıs 2018
Kocaeli Milletvekili, Rektörümüz'ü Ziyaret Etti

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
14 Mayıs 2018
KOÜ'de BarCamp Etkinliği Gerçekleştirildi

Sağlık, sosyal, kültür, sanat, spor, ekonomi ve teknoloji alanlarında gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar ile tüm insanlığa yarar sağlayacak bilgiyi üretmeyi, ürettiği bilgi ve teknolojinin aktarımı ile kullanımını sağlamayı hedefleyen Kocaeli Üniversitesi, yeni nesil teknolojiyi de yakından takip ediyor.
Devamını Oku
23 Mayıs 2018
Üniversitemizde Türk Halk Oyunları Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından "Türk Halk Oyunları Şöleni" gerçekleştirildi.
Devamını Oku
23 Mayıs 2018
Devamını Oku
23 Mayıs 2018
KOÜ TTO ve Magna Otomotiv İşbirliğinde "Kariyer Günleri"

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi tarafından "Kariyer Günleri" düzenlendi.
Devamını Oku
22 Mayıs 2018
Körfez Ticaret Odası'ndan Rektörümüze Ziyaret

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Tıp Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla yapıldı.
Devamını Oku
23 Mayıs 2018
KOÜ'lü Uluslararası Öğrenciler Bilim Kongresinde Proje Sundu

Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören uluslararası öğrenciler, İzmir'de gerçekleştirilen 'International Students Science Congress'de sundukları proje ile büyük ilgi gördü.
Devamını Oku
22 Mayıs 2018
KEDFE'den Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu (KEDFE) Başkanı Tekin Dursun ile yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
Devamını Oku
22 Mayıs 2018
Devamını Oku
22 Mayıs 2018
KOÜ'den Girişimcilik Programı

Kocaeli Üniversitesi'nin en kapsamlı girişimcilik programı "Smart Step Smart Attepmt Programı" gerçekleşti.