Kocaeli Üniversitesi'nde "12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası" kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı. Haftaya boyunca devam eden etkinlikler, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası'nda düzenlenen "Hemşirelik Sempozyumu" ile sona erdi.

KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve KOÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen etkinliğe Kocaeli İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Şenol Ergüney, KOÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Görkem Aksu, KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Baş Müdürü Doç. Dr. Yunus Taş, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Gonca İlter, "Hemşirelik, tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceriyi barındıran kutsal bir meslektir. Hemşirelik, insanın yaşam süresinin her evresinde ihtiyaç duyduğu bakım, iyileşme ve bilgilendirme gereksinimlerinin karşılanmasında bireye, aileye ve topluma yönelik çok yönlü sorumluluğu olan bir meslektir. Böyle bir haftada Filistin'de yaşanan saldırı sonucu hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum. Tüm meslektaşlarımın 12-18 Mayıs Hemşireler Haftasını kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Rahime Aydın Er, "Hemşireler, sağlık hizmetlerine erişimi arttırarak, hizmetin sunumunda insan merkezli bir yaklaşım sunarlar. Bu haftada emeklerini eksik etmeyen herkese teşekkür ediyorum. Mesleğini eksiksiz yapan bütün hemşirelerimizin haftasını kutluyorum" dedi.

İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Şenol Ergüney, "Burası modern dünyanın gerektirdiği eğitim modeline uygun, sağlık hizmetlerinin önemli bir basamağını oluşturan hemşirelerimize eğitimler veren bir kurum. Biz de Sağlık Bakanlığı olarak bu tür eğitimlere ve gelişmelere çok önem vermekteyiz. Aranızda olmaktan dolayı çok mutluyum, hemşireler haftanız kutlu olsun." dedi.

Sempozyumda ayrıca Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Kitap Getir, Sevgi Götür" temalı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ağrı'nın Patnos ilçesi Bucak İlkokulu'nda kütüphane oluşturulmasında emeği geçenlere plaket takdim edildi. Programda son olarak Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Besti Üstün ise "Çatışma Yönetimi" adlı sunumlarını gerçekleştirdi.

16 Mayıs 2018
Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
KOÜ'de Hemşireler Sempozyumu Yapıldı