Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - HAZİRAN 2018
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
Devamını Oku
28 Haziran 2018
Üniversitemiz Co-Opinion'a Katıldı

8 ülkeden 30'dan fazla kurum, üniversite ve derneğin destekleriyle düzenlenen "Co-Opinion 3rd Annual Youth Summit (3. Yıllık Öğrenci Zirvesi)" 22-23 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi.
GSF Müzik Bölümü Korosu Türkiye Korolar Şenliği'ne Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu, 10 Haziran 2018 tarihinde Ankara'da Türkiye Polifonik Korolar Derneği Tarafından bu yıl 23.'sü düzenlenen Türkiye Korolar Şenliği'ne Dr. Öğr. Üyesi Hakan Bağcı yönetiminde katıldı.
EDOK Komutanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyarette bulundu.
“Teknopark Coffee İnvest” Rektörümüzün Katılımıyla Açıldı

Üniversite- Sanayi işbirliğine büyük önem veren Üniversitemizde hizmete açılan “Teknopark Coffee İnvest” ile teknoparkta yer alan şirketlerin ortak bir alanda buluşarak şirketler arası koordinasyonun arttırılması hedefleniyor.
Devamını Oku
21 Haziran 2018
Bathonea Kazılarının İlk Beş Yıllık Sonuçları Bir Kitapta Toplandı

Bakanlar Kurulu Kararıyla Kocaeli Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı adına uluslararası bir ekiple İstanbul'da Küçükçekmece Göl Havzasında yürütülen (Bathonea) kazılarının ilk beş yıllık bilimsel sonuçlarının kitabı çıktı.
Devamını Oku
13 Haziran 2018
KOÜ Tıp Fakültesi'nden Büyük Gurur

Her alanda yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle Marmara Bölgesi ve Türkiye'de adından söz ettiren Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ederek diğer üniversitelere örnek oluyor.
Devamını Oku
18 Haziran 2018
Devamını Oku
20 Haziran 2018
Yeni Poliklinik Binası Son Halini Almaya Başladı

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren ve Marmara Bölgesi'nin parlayan yıldızı olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.
Devamını Oku
22 Haziran 2018
23. Pazarlama Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ev sahipliğinde, Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları Derneği ortaklığında gerçekleştirilen 23. Pazarlama Kongresi 27-29 Haziran tarihleri arasında ilimizde düzenlendi.
Devamını Oku
27 Haziran 2018
KOÜ TTO'dan Bir Başarı Daha

KOÜ TTO TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Uygulayıcı Kuruluşu olmaya hak kazandı.
Devamını Oku
20 Haziran 2018
Devamını Oku
27 Haziran 2018
KOÜ, Sportif Başarılarla da Adından Söz Ettiriyor

Kocaeli Üniversitesi spor takımları son yıllarda katıldıkları tüm turnuvalarda iyi dereceler elde ediyor. Neredeyse katıldığı her üniversiteler arası turnuvada kürsüye çıkan KOÜ, kurum içinde düzenlediği sportif etkinliklerle de öğrenci ve personel kaynaşmasını sağlıyor.
Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nden Yılsonu Konseri

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü, Geleneksel Yılsonu Konseri'ni gerçekleştirdi.
KOÜ'de "Bir Çini Serüveni"

Çini sanatçısı Havva Fırat'ın eserlerinin yer aldığı 'Saye; Bir Çini Serüveni' adlı çini sergisi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki ve akademisyenlerin katılımlarıyla Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde açıldı.
Devamını Oku
6 Haziran 2018
KOÜ'ye Bir Kupa da Plaj Korfbolundan

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Plaj Korfbol Türkiye Şampiyonası'nda Kocaeli Üniversitesi Plaj Korfbol Takımı, Türkiye 3.'sü oldu.
Devamını Oku
12 Haziran 2018
Seramiğe Down Eli

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu'nda 08.06.2018 etkinlikte +1 Fark ile Gölcük Down Sendromlular Derneği üyeleri ile Kocaeli Üniversitesi öğrencileri birçok seramik ürün ortaya çıkardı.
Devamını Oku
13 Haziran 2018
Rektörümüz, İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı Projesinin Tanıtımına Katıldı

Kocaeli eski Valilik Binası alanında gerçekleştirilen İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin tanıtımı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Devamını Oku
13 Haziran 2018
KOÜ Tıp Fakültesi Uluslararası Standartta Hekim Yetiştiriyor

Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Tıp eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (UTEAK) tarafından bir kez daha akredite edildi.
Devamını Oku
1 Haziran 2018

Minik KOÜ'lüler Mezun Oldu

Kocaeli Üniversitesi Ihlamur Anaokulu öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadılar.
Devamını Oku
4 Haziran 2018
Devamını Oku
4 Haziran 2018
KOÜ Kadın Futsal Takımından 11 Yılda 7 Şampiyonluk

Kocaeli'yi her alanda başarıyla temsil eden Kocaeli Üniversitesi, Marmara Bölgesinde ve Türkiye'de elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor.
Devamını Oku
8 Haziran 2018
KOÜ'den Özel Bireylerle Birlikte "Gökyüzü" Sergisi

Kocaeli Üniversitesi ve Gölcük Belediyesi iş birliğinde "Gölcükte Sanat Hep Birlikte" projesi kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisinde 4-11 Haziran tarihleri arasında "Gökyüzü" adlı sergi düzenlendi.
Devamını Oku
12 Haziran 2018
Rektörümüz, Erzurum Dernekler Federasyonu İftarına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) tarafından organize edilen iftar programına katıldı.
Devamını Oku
5 Haziran 2018
Devamını Oku
8 Haziran 2018
2018 YKS Koordinasyon Kurulu Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Hafta sonu yapılacak olan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile ilgili gerekli tedbirleri görüşmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Başkanlığında, üniversitemizde toplantı gerçekleştirildi.
Devamını Oku
27 Haziran 2018
Okullarımızın Mezuniyet Törenleri

2018 yılında okullarımızda yapılan mezuniyet törenleri...
Devamını Oku
30 Haziran 2018
Eski Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenine Katıldı

26. Dönem Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu üniversitemizi ziyaret ederek Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Tıp Fakültesi Mezuniyet törenine katıldı.
Devamını Oku
30 Haziran 2018