Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Tıp eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (UTEAK) tarafından bir kez daha akredite edildi. 2018-2024 yıllarını kapsayan akreditasyon belgesi ile Tıp Eğitimi konusunda KOÜ'nün uluslararası hekim yetiştirdiği belgelenmiş oldu.

Tıp Fakültesi'nin Tıp Eğitimi konusunda uluslararası standartlara ulaştığını gösteren Akreditasyon Belgesi bugün yapılan tören ile (1.06.2018) üniversitemize teslim edildi. Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen törene Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği(TEPDAD) Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek tarafından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan'a verilen belge sonucunda, Tıp Fakültesi'nden mezun olan her öğrenci, uluslararası standartta eğitim görmüş bir hekim oluyor.

Yurtdışından Gelen Hastalara Hizmet Veren Bir Kuruma Dönüştük
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende müzik dinletisi sunuldu. Akreditasyon sertifika töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin ve hastanenin kentin göz bebeği konumunda olduğunu vurgulayarak, "Bir evladın yetişmesinde ve gelişmesinde nasıl ilgi, özen ve sevgi gerekiyorsa, biz de kurumumuzu bu noktalara getirirken büyük emekler sarf ettik. Çok zor günlerden geçerek geldiğimiz bu noktada birçok polikliniği ile Avrupa'da akredite olmuş, yurtdışından gelen hastalara hizmet veren bir kuruma dönüştük. Bunun altında ilkeli ve planlı bir çalışmanın yattığına inanıyorum. Her daim müthiş bir kararlılıkla çalışan, hem eğitici, hem hekim, hem de araştırmacı rolünü birbirinden ayırmayan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Yeni Sağlık Binaları KOÜ'ye Güç Katacak
Kocaeli Üniversitesi'nin her dönem kendisine gerçekçi ve uygulanabilir hedefler belirlediğini aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Yapımı yakında tamamlanacak olan 30 bin metrekarelik yeni poliklinik binamız başta olmak üzere fiziki imkanlarımızın gelişimi hem daha iyi bir eğitim, hem de kaliteli bir hizmet vermemizi sağlayacaktır. Yapımı tamamlanan DETAB binamız yeni uygulamalara ve deneysel faaliyetlere geniş imkan tanıyacak, öğrencilerimizin yenilikçi uygulamalar yapmasına izin verip, araştırmacılarımıza kaliteli bir ortam temin edecektir. İnanıyorum ki bugün zaten iyi koşullarda olan fakültemiz ve hastanemiz, hızlı değişime en iyi adapte olan kurumlardan biri olarak daha iyi noktalara gelecektir." ifadesinde bulundu.

Akreditasyonun Hakkını Vermek İçin Daha Çok Çalışacağız
Dekan Prof. Dr. Zafer Utkan, "2008'den 2018'e kadarki süreçte çok heyecanlı bir akreditasyon dönemi geçirdik. Yeniden akredite edildiğimizin haberini gururla aldık. Akredite edilmiş bir tıp fakültesinde bulunmak onure edicidir. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye almış olduğumuz akreditasyon sürecinde verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Aldığımız belgenin hakkını vermek için daha fazla çalışacağız." diyerek duygularını paylaşırken Tıp Eğitimi Öğrenci Komisyonu Başkanı Stj. Dr. Abdurrahim Fidan da akreditasyon sürecinde öğrenci komisyonun yaptığı çalışmaları anlattı.

Prof. Dr. İskender Sayek ise "Burada size bu belgeyi vermekten gurur duyuyorum. Bu süreç aslında yıllardır devam ediyordu. Hepinizi bu süreçteki çalışmalarınızdan yürekten kutluyorum." diyerek Tıp eğitiminin durumu, eğitimi tehdit eden unsurlar ve daha iyi noktaya taşıyabilmek için yapılması gerekenler konusunda konuşma yaptı. Konuşmasının ardından TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin 2018-2024 yıllarında akredite olduğunu gösteren belgeyi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan'a takdim etti.


Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
KOÜ Tıp Fakültesi Uluslararası Standartta Hekim Yetiştiriyor
1 Haziran 2018