Üniversite- Sanayi işbirliğine büyük önem veren Üniversitemizde hizmete açılan “Teknopark Coffee İnvest” ile teknoparkta yer alan şirketlerin ortak bir alanda buluşarak şirketler arası koordinasyonun arttırılması hedefleniyor.

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş.’de, KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin destekleriyle “Teknopark Coffee İnvest”in açılışı bugün (21.06.2018) gerçekleştirildi.

Açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erden, Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir, İl Bilim Sanayi Müdürü İlhan Aydın, Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet B. Turabi, KOÜ Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman, Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdülkadir Decdeli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler ve teknoparkta yer alan şirketlerin çalışanları katıldı.

Açılışta konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü,”Açılan kafenin gençlerimiz ve şirketler için hayırlı olmasını diliyorum. Genç girişimciler için faydalı olacağını ümit ediyorum.” ifadelerini kullanırken KOÜ TTO Yöneticisi Mehlika Kocabaş Akay, Teknopark Coffee İnvest’in genç girişimcilere güzel bir ortam sağlayacağını ve şirketlerle bir araya gelmeleri için fırsat olacağını vurguladı.

Protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Teknopark A.Ş.’de yer alan şirketlere iş başvurusunda bulunanların daha nezih bir ortamda buluşmasını sağlayacak Teknopark Coffee İnvest’te, Teknopark A.Ş. çalışanları da ortak alanda buluşarak görüş alışverişinde bulunabilecek.


Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
“Teknopark Coffee İnvest” Rektörümüzün Katılımıyla Açıldı
21 Haziran 2018