Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - ARALIK 2017
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
Devamını Oku
22 Aralık 2017
Sahne Sanatlarında 'Yağmur Sıkıntısı' Prömiyeri

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü 4. sınıf öğrencileri "Yağmur Sıkıntısı" oyunuyla mezuniyet oyunlarının prömiyerini yaptı.

Kocaeli Türk Ocağı'ndan Rektörümüze Ziyaret

Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
KOÜ'de Yeni Yıl Kutlaması

Üniversitemiz Umuttepe Yerleşkesi Sosyal Tesisler Kardelen Salon'da "Yeni Yıl Kutlaması" yapıldı.

Ak Parti İzmit İlçe Başkanlığından Rektörümüze Ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
Devamını Oku
26 Aralık 2017
Rektörümüz Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğini Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünü gezerek incelemelerde bulundu.
Devamını Oku
26 Aralık 2017
Mühendislik Fakültesi'nde Devir Teslim Töreni

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde bugün (26.12.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla 'Dekanlık Devir Teslim Töreni' yapıldı.
Devamını Oku
26 Aralık 2017
Devamını Oku
26 Aralık 2017
Rektörümüz, Tıp Fakültesi Akademik Kurulu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017 Akademik Kurul Toplantısı'na katıldı.
Devamını Oku
27 Aralık 2017
Ziraat Bankası Bölge Başkanı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Ziraat Bankası Bölge Başkanı Menderes Cihaner ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
Devamını Oku
26 Aralık 2017
Devamını Oku
28 Aralık 2017
Ağız, Diş ve Çene Bölgesi Spor Yaralanmaları Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Gelişim ve Öğrenme Dersi kapsamında; Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel "Ağız, Diş ve Çene Bölgesi Spor Yaralanmaları" başlıklı bir konferans verdi.
Devamını Oku
25 Aralık 2017
Nikomedia Gençlik Oda Orkestrası İlk Konserini Verdi

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliğinde ilimizde bir ilk olarak "Nikomedia Gençlik Oda Orkestrası" kuruldu. TAT ÇELİK ana sponsorluğunda kurulan "Nikomedia Gençlik Oda Orkestrası" ilk konserini 23 Aralık'ta verdi.
Devamını Oku
25 Aralık 2017
Rektörümüz, Siyasi Parti İl Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, siyasi parti il başkanlarıyla bugün(13.12.2017) kahvaltıda bir araya geldi.
DETAB Kursu Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu ile Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi tarafından on dördüncüsü düzenlenen "Deney Hayvanları Kullanımı Sertifika Programı" bugün (14.12.2017) yapılan sertifika töreni ile sona erdi.
Rektörümüz, 242. ÜAK Toplantısına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu 242. Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) toplantısına katıldı.
Devamını Oku
13 Aralık 2017
KOÜ'de Valide Sultanlar Konferansı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu'nda bugün (14.12.2017) Tarih Bölümü tarafından "Valide Sultanlar" adlı konferans düzenlendi. Konferansta konuşmacı olarak İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Akyıldız yer aldı.
Devamını Oku
15 Aralık 2017
"Hayalimdeki Yansımalar" Kişisel Mücevher Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı Kordinatörü Öğr. Gör. Abdil Saraçoğlu'nun "Halimdeki Yansımalar" isimli Mücevher Sergisi, Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezinde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
13 Aralık 2017
Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğretimi

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (12.12.2017) Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından "Etkinliklerle İlk Okuma Yazma Öğretimi" konulu eğitim semineri düzenlendi.
Devamını Oku
13 Aralık 2017
Devamını Oku
13 Aralık 2017
"Bir Kent Bir Mekan": Fotoğraf ve Video Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından "Bir Kent Bir Mekan": Fotoğraf ve Video Sergisi Seka Kağıt Müzesi'nde açıldı.
Devamını Oku
14 Aralık 2017
Modern Zamanlarda Kendini Bulmak

Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda dün (15.12.2017) "Modern Zamanlarda Kendini Bulmak" adlı söyleşi düzenlendi.
Devamını Oku
15 Aralık 2017
Hoca Ahmet Yesevi'yi Anlamak

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda bugün (13.12.2017) Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından "Hoca Ahmet Yesevi'yi Anlamak" konulu konferans gerçekleştirildi.
Devamını Oku
13 Aralık 2017
Devamını Oku
14 Aralık 2017
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
"Glutensiz Kampüs ve Çölyak Nedir?"

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans salonunda dün (11.12.2017), KOÜ Toplumsal Sorumluluk Projeleri Grubu ve Liderlik Kulübü ortaklığında "ÇÖLYAK" semineri düzenlendi.
Devamını Oku
12 Aralık 2017
Devamını Oku
12 Aralık 2017
KOÜ Kültür Evi'nde Müzik Yeteneği Semineri Düzenlendi

Sanatsal ve kültürel eğitime katkı yapan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, ev sahipliği yaptığı seminerlerle yediden yetmişe her kesime hitap etmeye devam ediyor.
Devamını Oku
11 Aralık 2017
EDOK Komutanından Rektörümüze İadeyi Ziyaret

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye iadeyi ziyarette bulundu.
Üniversiteli Pazarı Açıldı

Bilimden sağlığa, sanattan spora hayatın her alanında var olan, öğrenciyi merkezine alarak gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettirmeye devam eden Kocaeli Üniversitesi, Üniversite-Yerel Yönetimler işbirliğinin güzel bir örneğini daha hayata geçirdi.
Devamını Oku
13 Aralık 2017
KOÜ'de Açılış ve Temel Atma Töreni

Kocaeli Üniversitesi'nde, Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık'ın teşrifleri ve çok sayıda il protokolünün katılımlarıyla, Ek Poliklinik Binası temel atma töreni ve Hastane Anayol, Terminal Durak ile Radyoterapi Cihazı'nın açılışları gerçekleştirildi.
KOÜ Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Fuarı'na Katıldı

Kocaeli Üniversitesi, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatcılar Meclisi ortaklığında düzenlenen "Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Fuarı" katıldı.
Kocaeli Mahalle Halkı Afetlere Hazırlık Eğitim Projesi

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "Kocaeli Mahalle Halkı Afetlere Hazırlık Eğitim Projesi"nin bu yılki son eğitimi 05-06 Aralık tarihlerinde Karamürsel İlçesinde Altın Kemer Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
11 Aralık 2017
Rektörümüz, Canlı Vaka Uygulamasına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından Antalya'da düzenlenen "34. Ulusal Gastroenteroloji Kongresi"ne katıldı.
Devamını Oku
6 Aralık 2017
KOÜ Sharks Galibiyetle Başladı

Kocaeli Üniversitesi, Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Ünilig Korumalı Futbol müsabakalarına galibiyetle başladı.
Devamını Oku
7 Aralık 2017
Devamını Oku
8 Aralık 2017
Arkeoloji Dersinde Karaosmanoğlu Sürprizi

Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencileri, ders görmek amacıyla ziyaret ettikleri Seka Kağıt Müzesi'nde bir sürprizle karşılaştı. Derse Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu katıldı.
Devamını Oku
11 Aralık 2017
KOÜ İzmit Körfezi Çevresindeki Çökmeleri Araştıracak

Kurulduğu yıldan itibaren bünyesinde yürütülen projelerle hem Kocaeli'ye hem de Marmara Bölgesi'ne değer katan Kocaeli Üniversitesi, TÜBİTAK destekli ARDEB 1001 projesiyle Doğu Marmara İzmit Körfezi'nde düşey yönlü yer değişmelerini, zemin çökmelerini ve bina yoğunluğu ile sıvılaşmanın zemin deformasyonları üzerindeki etkisini araştıracak.
Devamını Oku
11 Aralık 2017
Mevlana ve İnsan Hakları

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2 No'lu Amfi'de bugün (08.12.2017) "Mevlana ve İnsan Hakları" konulu konferans düzenlendi.
Devamını Oku
8 Aralık 2017
Devamını Oku
11 Aralık 2017
İlahiyat Fakültesi'nde Mevlit Kandili Programı

Alemlere rahmet olarak gönderilen, yaratılmışların en hayırlısı ve güzel ahlakın tamamlayıcısı Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)in dünyaya teşrif ettiği gün vesilesiyle İlahiyat Fakültesi'nde Mevlit Kandili programı düzenlendi.
KOÜ Öğrencileri Gölköy'de Kütüphane Kuruyor

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü toplumsal sorunlara fayda sağlayabilmek amacıyla projeler düzenliyor. Endüstri Mühendisliği Kulübü, bu sene üçüncüsü 8-9-10 Aralık tarihlerinde Ordu Gölköy'de yapılacak "Gülümseten Düşler Kitaplardan Geçer" projesini daha çok kişiye duyurabilmek ve kitap bağışı toplayabilmek için destek bekliyor.
Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümü öğrencilerine Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Eğitimi düzenlendi.
Devamını Oku
4 Aralık 2017
Gönül Köprüsü "Leyla'dan Sonra"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Leyla'dan Sonra projesi kapsamında kronik hastalık tanısı konmuş çocukların yanında olmaya, mutluluklarını paylaşmaya ve onların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.
Devamını Oku
4 Aralık 2017
Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi'nde 4-5-7-8 Aralık tarihleri arasında lise öğrencilerinin Kocaeli Üniversitesi'ni yakından tanıması amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.
Devamını Oku
4 Aralık 2017
KOÜ'de Temel Atma ve Açılış Töreni

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek Poliklinik Binası Temel Atma Töreni ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Hastane Anayol ve Terminal Durak Yapımı ile Sağlık Bakanlığı'nın üniversitemize tahsis ettiği Radyasyon Onkoloji Linear Akseleratör Radyoterapi Cihazı'nın açılış töreni 8 Aralık Cuma günü yapılacak.
Devamını Oku
11 Aralık 2017
Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Sevinci ve Hüznü Paylaşan Kocaman Bir Aileyiz"

Üniversitemiz çeyrek asrı geride bıraktı. 1992 yılında 6 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ile eğitim-öğretim hayatına başlayan üniversitemiz, bugün 18 Fakülte, 2 Yüksekokul, 21 Meslek Yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuvarı ve 81.000'in üzerinde öğrencisi ile yoluna devam ediyor. 25 yılda çok sayıda başarılara imza atan, 1999 depremi sonrası adeta küllerinden yeniden doğan üniversitemiz, hem ulusal hem de uluslararası alanda adını her geçen gün daha fazla duyuruyor.
Devamını Oku
1 Aralık 2017
TRT, KOÜ İletişim Öğrencilerini Sektöre Hazırlıyor

Kocaeli Üniversitesi geleceğin iletişimcilerini TRT ile buluşturuyor. Sanayi kentinde yer almanın avantajını en iyi şekilde kullanan üniversitemiz aynı zamanda iletişim alanında işbirliklerini arttırıyor.
Devamını Oku
1 Aralık 2017
Devamını Oku
1 Aralık 2017
KOÜ'ye En İyi Bildiri Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bergün Meriç Bingül, Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresi"nde en iyi bildiri ödülünü kazandı.
Devamını Oku
4 Aralık 2017
KSHMYO'ya 2 Ödül Birden

Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) öğretim elemanları ve Podoloji Programı öğrencileri Türkiye'de bu sene ilk defa uluslararası katılımlı olarak düzenlenen 4. Ulusal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Sempozyumundan 2 ödül ile döndü.
Devamını Oku
4 Aralık 2017
Ulusal Sağlıkta Kalite Formu III.'sü Düzenlendi

İlki Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ulusal Sağlıkta Kalite Formu'nun (USKAF) üçüncüsü 2 Aralık 2017 Cumartesi günü gerçekleştirildi.
Devamını Oku
4 Aralık 2017
Devamını Oku
4 Aralık 2017
Üniversiteli Pazarı Açılıyor

Kocaeli Üniversitesi ile İzmit Belediyesi işbirliğinde yapılan 'Üniversiteli Pazarı' 13 Aralık Çarşamba günü açılıyor.
Devamını Oku
11 Aralık 2017
Spor Bilimleri Fakültesi'nde Spor Sakatlıkları Semineri Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde "Spor Sakatlıkları" semineri yapıldı.
Devamını Oku
12 Aralık 2017
KOÜ Öğrencileri Köy İlkokulunu Yeniledi

Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Grup Badana "Eğitimi Renklendirelim" projesi kapsamında Hakkaniye Köyü İlkokulu'nu yeniledi.
Devamını Oku
21 Aralık 2017
Devamını Oku
22 Aralık 2017
Fen Edebiyat Fakültesi Akredite Oldu

Eğitimdeki kalitesini her geçen gün arttırmaya devam eden üniversitemiz, bölüm ve fakültelerini akredite ederek uluslararası standartlarda kabul görmeye devam ediyor.
Devamını Oku
19 Aralık 2017
D Gurubu Bitirme Projeleri Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi "D Gurubu Bitirme Projeleri Sergisi" bugün (19.12.2017) Seka Kağıt Müzesi'nde yapılan açılış töreniyle sergilenmeye başladı.
Endüstriyel İşgücü ve İstihdam Çalıştayı

Kocaeli bölgesinde ihtiyaç duyulan Ulusal Meslek Standartları'nda (UMS) tanımlı endüstriyel iş gücünün yetiştirilmesinde önemli role sahip olan Kocaeli Üniversitesi, sanayinin işgücü ve istihdam ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara bir yenisini ekledi.
Radyasyon ve Sağlığımız Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Gelişim ve Öğrenme Dersi kapsamında; Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Nükleer tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Demir "Radyasyon ve sağlığımız" başlıklı konferans verdi.
Değirmendere Ali Özbay MYO Bilecik'e Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencileri Seramik, Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol ile birlikte Seramik ve Çini Teknolojisi, Seramik Proses Teknikleri dersleri kapsamında organizasyonunu Bilecik Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nün yaptığı Bilecik'e teknik gezi düzenledi.
Devamını Oku
18 Aralık 2017
KOÜ Kültür Evi'nde 'Tasavvuf Düşüncesi'

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nin bu ayki konuğu Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç oldu.
Devamını Oku
15 Aralık 2017
10. Çocuk Sağlığı Toplantısı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda bugün (15.12.2017), Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından "10. Çocuk Sağlığı Toplantısı" gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi'nin yanı sıra farklı şehirlerden çok sayıda akademisyenin konuşma yaptığı toplantıya ilgi yoğun oldu.
Devamını Oku
15 Aralık 2017
Devamını Oku
18 Aralık 2017
Eğitim Yöneticilerine Kuşaklararası Farklılıkların Yönetimi Semineri

Üniversite-kent işbirliğini sürdürmek amacı ile Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soner Polat tarafından Kocaeli Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan okul yöneticilerine "Okulun Sosyal Sermayesi Olarak Farklı Öğretmen Kuşaklarına Bakmak: Kuşaklararası Farklılıkların Yönetimi" isimli bir seminer düzenlendi.
Devamını Oku
18 Aralık 2017
KOÜ'lü Sporculardan Üstün Başarı

Kocaeli Üniversitesi spor branşlarında başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.
Devamını Oku
18 Aralık 2017
KOÜ Öğrencileri Huzurevi Sakinleri ile Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde Doç. Dr. Elif Karagün tarafından yürütülen Toplumsal Sorumluluk Dersini alan öğrenciler; "Nesiller Gülümsesin" isimli proje ile Kocaeli Huzurevi sakinlerine eğlenceli bir gün yaşattı.
Devamını Oku
18 Aralık 2017
Devamını Oku
18 Aralık 2017
KOÜ'de İlk Yardım Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (14.12.2017), KOÜ Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İlk Yardım Eğitimi" konulu seminerin ilk oturumu gerçekleştirildi.
Devamını Oku
15 Aralık 2017
Sporda Teknoloji Kullanımı Paneli

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde 'Futbolda Teknoloji Kullanımı' paneli gerçekleştirildi.
Devamını Oku
15 Aralık 2017
Üstün Başarı İçin Takım Olmak

Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Üstün Başarı İçin Takım Olmak' adlı seminer bugün (19.12.2017) Kartepe Park Otel'de gerçekleştirildi.
Devamını Oku
19 Aralık 2017
Flüt Ensemble Konseri

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Flüt Sanat Dalı Tam Zamanlı (Ortaokul-Lise) ve Lisans öğrencileri 19 Aralık'ta Flüt Ensemble Konseri verdi.
Devamını Oku
21 Aralık 2017