halkla ilişkiler ve tanıtım
grafik/tasarım
fotoğraf
bilgi edinme birimi
İletişim
MUZUNİYET HABERLERİ - Haziran 2010
E-GAZETE
HABER ARŞİVİ
basından seçmeler
haber merkezi
Kocaeli Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler
Devlet Konservatuvarı'nda İlk Mezuniyet Töreni Yapıldı
Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Anıtpark Yerleşkesi'nde yapıldı. 2006-2007 Akademik yılında eğitim vermeye başlayan Devlet Konservatuvarı'ndan bu yıl Türk Müziği, Müzikoloji ve Müzik Bölümünden 20 öğrenci mezun oldu. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar, Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Reşat Başar, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamuran Öztekin, Derbent MYO Müdür Yrd.Doç.Dr.Yüksel Güngör, öğretim elemanları, bölüm başkanları ve aileler katıldı. Müzik Dinletisinin yapıldığı tören mezun öğrencilerin kep atma seremonisi ile sone ardi.
Başar
SON HABER
HABER ARŞİVİ
basından seçmeler
Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen tören Kocaeli Üniversitesi Derbent Uygulama Oteli Mavi Salon'da gerçekleştirildi. Törene Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, KÖGEM Müdürü Prof. Dr. Erdal Karaöz, Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan, öğretim üyeleri, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Bölüm Birincisinin Yaş kütüğüne plaket çaktığı törende Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, KÖGEM Müdürü Prof. Dr. Erdal Karaöz ve Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan dereceye giren öğrencilere plaket verirken, emeği geçen öğretim üyeleri ise mezun olmaya hak kazanan öğrencilere sertifikalarını verdi. Tören mezun öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasının ardından sona erdi.
Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO Mezuniyet Töreni
Kocaeli Üniversitesi Yahya Kaptan Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen mezuniyet töreni Yahya Kaptan Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Törene Yahya Kaptan MYO Müdürü Prof. Dr. Erbil Dursun, İş ve Uğraşı Terapisi Program Başkanı Prof. Dr. Nigar Dursun, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat İnanır, akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende mezun olmaya hak kazanan öğrencilere sertifikalarını Prof. Dr. Erbil Dursun, Prof. Dr. Nigar Dursun, Yrd. Doç. Dr. Murat İnanır ve emeği geçen akademisyenler verdi. Tören mezun öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasının ardından sona erdi.
Yahya Kaptan MYO Mezuniyet Töreni
Çomak
Karabalık
Kartepe Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen tören Kartepe Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Körfez Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdener Balıkçı, TJK Bayraktar Merkez Aşım İstasyonu Müdürü Veteriner Hekim Mehmet Aksoy,öğretim elemanları, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Törende birer konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve Körfez Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdener Balıkçı öğrencileri tebrik ederek başarı temine ettiler. Tören mezun öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasının ardından sona erdi.
Kartepe MYO Mezuniyet Töreni
Balıkçı
Aksoy
Kocaeli Üniversitesi Gölcük Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen mezuniyet töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük MYO Müdürü Yrd. Doç Dr. Fahrettin Öveç, akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende mezun olmaya hak kazanan öğrencilere sertifikalarını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük MYO Müdürü Yrd. Doç Dr. Fahrettin Öveç ve ve emeği geçen akademisyenler verdi. Tören mezun öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasının ardından sona erdi.
Gölcük MYO Mezuniyet Töreni
Çomak
Ellibeş
Öveç
Teknik Eğitim Fakültesi tarafından organize edilen mezuniyet töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar, Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Satılmış Tekindal, Derince Eğitim Merkez Komutanı Deniz Kıdemli Albay Ali Kocatürk, öğretim üyeleri, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar ve Dekan Prof. Dr. Satılmış Tekindal İnovasyon temalı proje yarışmasında Hybrid Carting isimli çalışmaları ile dereceye giren yedi öğrenciye, Deniz Kıdemli Albay Ali Kocatürk ile Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ercüment Karakaş ise Yıldızlı Projeler isimli yarışmada finale kalan öğrencilere teşekkür belgelerini verdi. Teknik Eğitim Fakültesi öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisinin ardından bölüm başkanları ve emeği geçen öğretim üyeleri de mezunlara sertifikalarını verdi. Tören mezun öğrencilerin kep atma seremonisi ardından sona erdi.
Teknik Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni
Komsuoğlu
Tekindal
Kocaeli Üniversitesi Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 2010 Yılı Mezuniyet Töreni, Derbent Uygulama Oteli Mavi Salon'da gerçekleştirildi. Bu yıl ikinci mezunlarını veren yüksekokulun törenine Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nermin Ersoy, akademisyenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende dereceye giren öğrencilere plaket verilmesinin ardından yüksekokulun öğretim kadrosu öğrencilere anı belgelerini verdi. Etkinlik meslek andının okunmasının ardından, öğrencilerin kep atma seramonisi ile sona erdi.
Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Mezuniyet Töreni
Ersoy
İletişim Fakültesi tarafından organize edilen mezuniyet töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yengin, akademisyenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından birer konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ve Dekan Prof. Dr. Hülya Yengin öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek dereceye giren öğrencilere plaket verdi. Daha sonra bölümler halinde sahneye çağrılan öğrencilere anı belgeleri bölüm başkanları ve bölüm öğretim elemanları tarafından verildi. Tören mezun öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasının ardından sona erdi.
İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni
Komsuoğlu
Yengin
Kocaeli Üniversitesi Gebze Meslek Yüksekokulu'nun organize ettiği 2010 Yılı Mezuniyet Töreni, Umuttepe Yerleşkesi Besyo Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Törenin açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Gebze MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Çöl, akademisyenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende açılış konuşmalarının ardından Freestyle Futbol Gösterisi ve Veysel Sayan'ın Türk Halk Müziği Konseri gerçekleştirildi. Dereceye giren öğrencilere teşekkür belgeleri verilirken yüksekokulun öğretim kadrosu da öğrencilere anı belgelerini verdi. Etkinlik öğrencilerin kep atma seramonisi ile sona erdi.
Gebze Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni
Çöl
Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu 2010 Yılı Mezuniyet Töreni, okul bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar, Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nevzat Atalay, akademisyenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar ve Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nevzat Atalay öğrencileri tebrik ederek ileriki hayatlarında başarılar diledi. Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Ardından tüm öğrencilere bölüm öğretim elemanları tarafından diplomaları verildi. Tören öğrencilerin kep atma seremonisi ile sona erdi ve öğrencilerin bir sene içerisinde hazırladıkları çalışmaların bulunduğu sergi davetlilerin beğenisine sunuldu.
Değirmendere Ali Özbay MYO Mezuniyet Töreni
Çağlar
Atalay
Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksek Okulu tarafından organize edilen mezuniyet töreni Marshall Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Hasret Çomak, Uzunyol Holding Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Uzunyol, Okul Müdürü Prof. Dr. Halis Aygün, Asım Kocabıyık MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Seçilmiş, akademisyenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından birer konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Uzunyol Holding Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Uzunyol ve Okul Müdürü Prof. Dr. Halis Aygün öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek dereceye giren öğrencilere plaket verdi.Marshall isimli grubun müzik dinletisinin ardından, bölümler halinde sahneye çağrılan öğrencilere anı belgeleri bölüm başkanları ve bölüm öğretim elemanları tarafından verildi. Tören mezun öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasının ardından sona erdi.
Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO Mezuniyet Töreni
Çomak
Aygün
Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2010 yılı mezuniyet töreni Umuttepe Yerleşkesi'nde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Kishalı, akademisyenler, veliler ve davetliler katıldılar. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ve Prof. Dr. Yunus Kishali açılış konuşmalarında öğrencileri tebrik ederek, yaşamlarında başarılar dilediler. Konuşmalarının sona ermesi ile Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Kishali dereceye giren öğrencilere plaket verirken, bölüm başkanları ve öğretim elemanları mezuniyete hak kazanan öğrencilere anı belgelerini verdi. Tören Öğretmen Andı'nın okumasının ardından hep birlikte keplerini havaya atılması ile sona erdi.
Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni
Komsuoğlu
Kishalı
Kocaeli Üniversitesi İzmit Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Umuttepe Yerleşkesi BESYO Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, İzmit Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Levent Altıntaş, Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erhan Bütün, akademisyenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende birer konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak ve Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Levent Altıntaş, öğrencileri tebrik ederek, yaşamlarında başarılar dilediler. Dereceye giren öğrencilere plaket verilmesinin ardında mezuniyete hak kazanan öğrencilere anı belgeleri verildi. Tören tüm öğrencilerin 10. yıl marşı eşliğinde keplerini atması ile sona erdi.
İzmit Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni
Çomak
Altıntaş
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından organize edilen 2010 Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Prof. Dr. Hasret Çomak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Fettahoğlu, öğretim üyeleri, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Prof. Dr. Hasret Çomak, Dekan Prof. Dr. Abdurrahman Fettahoğlu dereceye giren öğrencilere plaket verirken bölüm başkanları ile emeği geçen öğretim üyeleri de mezunlara anı belgelerini verdi. Tören mezun öğrencilerin kep atma seremonisi ardından sona erdi.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni
Komsuoğlu
Fettahoğlu
Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Hereke Borusan Yerleşkesi Asım Kocabıyık Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Asım Kocabıyık MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Seçilmiş, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Başer, Ömer İsmet Uzunyol MYO Müdürü Prof. Dr. Halis Aygün,öğretim elemanları, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Törende birer konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak ve Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Seçilmiş öğrencileri tebrik ederek başarı temine ettiler. Dereceye giren öğrencilere plaket ve mezuniyete hak kazanan öğrencilere anı belgelerinin verilmesinin ardından, tören mezun öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatması ile sona erdi.
Asım Kocabıyık MYO Mezuniyet Töreni
Çomak
Seçilmiş
Kocaeli Sağlık Yüksekokulu tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Demir, Kocaeli Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Süreyya Karaöz, akademisyenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende okul birincisi yaş kütüğüne isim çaktı. Açılış konuşmalarından sonra gerçekleştirilen dans gösterisinin ardından dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Prof. Dr. Süreyya Karaöz'ün mezunlara diplomalarını vermesinin ardından öğrenciler toplu olarak meslek yemini etti. Tören mezun öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasının ardından sona erdi.
Kocaeli Sağlık Yüksekokulu Mezuniyet Töreni
Demir
Karaöz
Hukuk Fakültesi tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Kocaeli Baro Başkanı Mehmet Cumhur Arıkan, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Gönül Balkır, öğretim üyeleri, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, protokol konuşmalarının ardından Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan, Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Baro Başkanı Mehmet Cumhur Arıkan dereceye giren öğrencilere hediyelerini verirken Dekan Prof. Dr. Zehra Gönül Balkır ve hukuk fakültesi öğretim elemanları mezuniyete hak kazanan öğrencilere anı belgelerini verdi. Tören mezun öğrencilerin kep atma seremonisi ardından sona erdi.
Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni
Özdemir
Arıkan
Arıkan
Komsuoğlu
Balkır
Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından organize edilen 2010 yılı mezuniyet töreni Arslanbey Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Bu yıl ikinci mezunlarını veren Sivil Havacılık Yüksekokulu mezuniyet törenine Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Ayan, Sivil Havacılık YO Müdürü Doç. Dr. Erhan Bütün, havacılık sektörü temsilcileri, öğretim üyeleri, veliler ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende mezuniyet töreni konuşmalarının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, dereceye giren öğrencilere plaket verirken, sektör temsilcileri THY, TAV, MNG Holding, MyTechnic, TALTA, Turkish Engine Center ve Uçak Teknisyenleri Derneği de dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler. Tören mezun öğrencilerin kep atma seremonisi ardından düzenlenen kokteyl ile son buldu.

Törene havacılık sektöründen TAV Havalimanları Holding İnsan Kaynaklarından Murat Orhan, MNG Technic İnsan Kaynakları Başkanı Gamze Yıkmaz, MyTechnic Yönetim Kurulu Üyesi, Eğitim Başkanı Özcan Uzunoğlu, THY İnsan Kaynakları Müdürü Huseyin Sağlam, Uçak Teknisyenleri Derneği Başkanı Tevfik Kırmaç, TALTA Başkanı Yavuz Güven, Turkish Engine Center Genel Müdürü Daniel Tennant katıldı.

Sivil Havacılık Yüksekokulu Mezuniyet Töreni
Gökalp
Bütün
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamuran Öztekin, Mimarlar Odası ve İç Mimarlar Odası temsilcileri, öğretim üyeleri, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar, fakülte bazında dereceye girenlere ödüllerini verirken, Dekan Prof. Dr. Kamuran Öztekin ve öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen öğretim elemanları da mezunlara anı belgelerini verdi. Tören ritm gösterisinin ardından mezun öğrencilerin kep atma seremonisi ile sona erdi.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mezuniyet Töreni
Çomak
Çağlar
Öztekin
Karamürsel Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni
Karamürsel Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Gazanfer Bilge Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Törene Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Arif Demir, Karamürsel Milli Eğitim Müdürü Necati Çimen, Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr.Ergün Öztürk, akademisyenler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan tören açılış konuşmaları ile devam etti. Kaymakam Celil Ateşoğlu, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Arif Demir ve Karamürsel Milli Eğitim Müdürü Necati Çimen dereceye giren öğrencilere hediyeler verirken, Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr.Ergün Öztürk ve öğretim elemanları da mezuniyete hak kazanan öğrencilere anı belgelerini verdi. Tören mezunların hep birlikte keplerini havaya atmaları ile sone erdi.
Ali Rıza Veziroğlu MYO Mezuniyet Töreni
Ali Rıza Veziroğlu Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Umuttepe Yerleşkesi Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar, Ali Rıza Veziroğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Pekey, Arslanbey MYO Müdürü Prof. Dr. Süleyman Erkal, akademisyenler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Ali Rıza Veziroğlu Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan Müzik Grubu mini bir konser sundu. Dia gösterisinin ardından Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar, Ali Rıza Veziroğlu MYO Müdürü Doç. Dr. Hakan Pekey ve Arslanbey MYO Müdürü Prof. Dr. Süleyman Erkal, dereceye giren öğrencilere plaket ve bölüm başkanları ile emeği geçen öğretim üyeleri de mezunlara anı belgelerini verdi. Tören mezun öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasının ardından sona erdi.
Pekey
Fen Edebiyat Fakültesi Mezuniyet Töreni
Fen Edebiyat Fakültesi tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasret Çomak, Prof. Dr. Arif Demir, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Güney, bölüm başkanları, öğretim üyeleri, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasret Çomak, Prof. Dr. Arif Demir ile Dekan Prof. Dr. Yüksel Güney fakülte bazında dereceye girenlere ödüllerini verirken, bölüm başkanları ve emeği geçen öğretim personeli de mezuniyete hak kazanan öğrencilere anı belgelerini verdi. Halk oyunları gösterilerinin de yer aldığı tören mezun öğrencilerin kep atma seremonisi ardından sona erdi.
Çomak
Güney
Mühendislik Fakültesi Mezuniyet Törenleri Yapıldı
Mühendislik Fakültesi tarafından organize edilen 2010 yılı Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. İki gün süren tören programı sabah ve öğleden sonraları olmak üzere toplamda dört ayrı bölümden oluştu. İlk gün sabah programında Kimya, Metalürji, Malzeme ile Çevre Mühendisliği bölümleri, öğle programında Bilgisayar, Elektronik ve Haberleşme ile Elektrik Mühendisliği bölümleri, ikinci gün sabah programında Makine, Mekatronik ve Endüstri Mühendisliği, öğle programında ise İnşaat, Jeoloji, Jeofizik ve Harita Mühendisliği Bölümleri yer aldı.

Törene Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Prof. Dr. Hasret Çomak, Prof. Dr. Arif Demir, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Savaş Ayberk, ilgili bölümlerin mühendis odaları, bölüm başkanları, öğretim elemanları, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenlerde açılış konuşmaları ardından dereceye giren öğrencilere ödüllerini Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Prof. Dr. Hasret Çomak, Prof. Dr. Arif Demir ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Savaş Ayberk ile ilgili bölümlerin mühendis odalarının temsilcileri verirken, bölüm başkanları ve emeği geçen öğretim elemanları de mezunlara anı belgelerini verdi. Tören mezun öğrencilerin kep atma seremonileri ile sona erdi.

Komsuoğlu
Gökalp
Çomak
Ayberk