Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'nun açılışının beşinci yılında anlamlı faaliyetler gerçekleştirildi.

Her yılın ilk ayında Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da (FOİMYO) yürütülmekte olan Üniversite-Sanayi işbirliği faaliyetlerinin geçmiş bir yılının değerlendirilerek bir sonraki yıl faaliyetlerinin planlandığı "İşbirliği Yürütme Kurul (İYK)" toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Ford Otosan Eğitim ve Gelişim Müdürü Elif Barutçu Sınmaz, FOMEAkademi Yöneticisi Hüseyin Yakup Temur ile FOİMYO Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Cengiz, müdür yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi İlbeyi Kılavuz, Öğr. Gör Kamil Karabaş ve Eğitim Koordinatörü Doç. Dr. Ufuk Abacı katıldı.

Toplantıya ayrıca, Sanayi İl Müdürü Sayın İlhan Aydın ve KUSİ Koordinatörü Prof. Dr. Engin Özdemir iştirak ettiler. Toplantıda, İşletmede Mesleki Eğitim (İME) uygulamaları, eğitmen görevlendirmeleri, Seminer - Lab uygulama takvimi, MARKA Projesi kapsamında gerçekleşecek "Robotik Teknolojiler Ufuk Tarama Çalıştayı (ROTE'19) organizasyonu ve diğer eğitim öğretim faaliyetleri görüşüldü.

Toplantı sonrasında, okul gezisi gerçekleştirilerek ziyaretçilere MYO-Üniversite sanayi işbirliği yapısı ve Laboratuarlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Okul Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Cengiz tarafından, Sanayi İl Müdürü İlhan Aydın'a yapılan bilgilendirmede Kocaeli Üniversitesi meslek yüksekokullarının bölgedeki önemine değinildi. Ayrıca Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) içinde açılacak işletme ortaklı yönetim ile yönetilen Mesleki Eğitim Merkezleri bünyelerinde, MYO öğrencilerine uygulamalı eğitimler ve staj imkânları oluşturulabileceği gibi işbirliği önerileri sunuldu.

Son olarak elektrikli ticari araç kiti geliştirilmesi projesi ve eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında FORD OTOSAN tarafından Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'ya hibe edilen araçların kabul merasimi yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'da Beşinci Yıl Etkinlikleri Yapıldı
10 Ocak 2019