Türkiye Üniversiteler Süper Ligi kadınlar salon futbolunda (futsal) mücadele eden Kocaeli Üniversitesi, tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

Kütahya'da düzenlenen turnuvada A grubunda oynadığı maçlarda Akdeniz Üniversitesi'ni 10-1, Dumlupınar Üniversitesi'ni 5-1 ve Ege Üniversitesi'ni 5-2 yenerek namağlup yarı finale çıkan Kocaeli Üniversitesi, yarı final maçında Karadeniz Teknik Üniversitesi'ni zorlu maçın ardından 5-4'le geçerek finale yükseldi.

Final maçında ise ev sahibi Dumlupınar Üniversitesi ile karşılaşan Kocaeli Üniversitesi, sahadan Yağmur(3), Tuğba (2) ve Serenay'ın attığı gollerle 6-2 galip ayrılarak kupanın sahibi oldu. Kocaeli Üniversitesi Kadın Futsal Takımı, elde ettiği bu başarıyla birlikte ülkemizi ve ilimizi 2019 yılında Portekiz'de düzenlenecek Avrupa Futsal Şampiyonası'nda temsil etme hakkı kazandı.

Öğr.Gör.Nihan Su ve Öğr.Gör.Enis Çolak antrenörlüğündeki takımımızın kadrosunda ise Seda İnci, Tansu Özek, Beyza Kocatürk, Serenay Öziri, Tuğba Babacan, Medine Erkan, Damla Çoban, Serra Çağan, Merve Şıkkibar, Buse Güngör, Yağmur Uraz, Kübra Yavuz, Tilbe Yorulmaz, Kardelen Duran, Ecem Cebeci yer alıyor. Daha önce Avrupa'da 4.lüğü bulunan ekibimiz Avrupa Şampiyonluğu hedefliyor.

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
KOÜ Kadın Futsal Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu
30 Nisan 2018