Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün (25.04.2017) Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından Kocaeli "Dünya Sekreterler Günü" etkinliği düzenlendi.

Hastane sekreterlerinin katıldığı etkinlikte konuşan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü Öğretim Görevlisi Seher Çimen, konuşmasına hastane ve sekreterlik grubunun "Dünya Sekreterlik Günü"nü kutlayarak başladı. Çimen, sekreterlik mesleğinin oluşumunda sanayi devriminin önem taşıdığını kaydederek, büyüyen işleri idare eden yöneticilerin ise işlerinin aksamamasında sekreterlerin büyük yerinin olduğunu ifade etti.

Öğr.Gör. Çimen, sekreterliğin sosyal değeri düşük bir meslek olarak algılanmasından dolayı emeğin çok, karşılığının az olduğunu belirtti. Sekreter, sorun çözebilen meslek insanı olmak zorundadır. Sekreterlerin kaos ortamından düzenli ortama geçiş sağlayabilecek kişiler olmaları gerek" ifadelerini kullandı.

"Sekreterler Köprü Görevi Görüyor"
Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Maksut Görkem Aksu ise "Gelen hastaların ilk olarak sekreterlere başvuruyor. Sekreterler köprü görevi görüyor" diyerek sekreterlerin önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Maksut Görkem Akış, sekreterlerin görevlerini fedakarlıkla yaptığını söyleyerek, hastanenin en önemli ayaklarından birinin de sekreterler olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından 20. yılını dolduran sekreterlere plaket, diğer sekreterlere teşekkür belgesi takdim edildi ve etkinlik müzik dinletisiyle son buldu.

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Dünya Sekreterler Günü