Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kocaeli İl Müftülüğü, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından, Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde dün (25.04.2017) "3. Geleneksel Kutlu Doğum Programında Buluşalım" etkinliği düzenlendi.

Programa, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan, , İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Ekşi, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman, İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Mehmet Mahşuk Acar'ın Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunduğu ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi İhsan Şen'in izleyicilere Tasavvuf Musikisi sunduğu programın açılış konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Ekşi, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş, mesleki anlamda gelişirken aynı zamanda manevi anlamda da yol kat etme açısından bu tür etkinliklerin önemli olduğunu belirtti.

Davetli konuşmacı Prof. Dr. Mustafa Ağırman ise "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" konulu konuşmasında Kutlu Doğum Haftasının öneminden ve değerinden bahsederken Hz. Muhammed (s.a.v)'in hayatından, insanlara olan davranışlarından örnekler vererek İslâm'ın nasıl yayıldığını anlattı.

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Kutlu Doğum Programında Buluşalım