İlimizden ve çevre illerden lise öğrencilerini ağırlayarak onlara fakülteleri yakından görme fırsatı sunan Üniversitemizde, Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantıları hız kesmeden devam etti.

Bu kapsamda, Kocaeli Üniversitesi'nde 16-20 Nisan tarihleri arasında üniversite sınavına girecek adayların, hem üniversitemizi yakından tanıması hem de doğru tercih yapabilmeleri konusunda onlara yardımcı olmak amacıyla "Aday Öğrenci Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.

İki aşamada gerçekleştirilen toplantıda, üniversitemizi ziyaret eden lise öğrencileri ilk olarak Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde karşılandı. Kongre Merkezi'nde her fakülteyi temsilen öğretim üyeleri ve elemanları; fakültelerin imkanlarına, koşullarına, bölümlerine, laboratuvar ve diğer uygulama birimlerine ilişkin sunum gerçekleştirirken lise öğrencilerinden gelen soruları da samimiyetle yanıtladı. İkinci aşamada ise, öğrenciler istedikleri fakültelerin laboratuvarlarını ve uygulama atölyelerini, yine öğretim üyeleri ve elemanları öncülüğünde detaylı bir şekilde gezerek yerinde görme fırsatı yakaladı.

Dört gün süren etkinliklere ilimizden ve çevre illerden Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çayırova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Akyazı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Başiskele Anadolu Lisesi, Dilovası Yahya Kaptan Anadolu Lisesi, İzmit Atılım Anadolu Lisesi, Mustafa Şeker Anadolu Lisesi, Karamürsel Anadolu Lisesi, Ormanlı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi, Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi, Toki Şehit Can Duyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Gebze Hisar Anadolu Lisesi, Özel İzmit Birey Lisesi, Validebağ Anadolu Lisesi ve Kilimli Atatürk Anadolu Lisesi katıldı.

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Üniversitemizde Aday Öğrenci Tanıtım Günleri Düzenlendi
16 Nisan 2018