Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Meslek Yüksekokullarımızdaki Etkinlikler
Meslek Yüksekokullarımızda gerçekleştirilen bu haftaki etkinliklerin ilkinde Köseköy MYO öğretim görevlileri Sakıp Sabancı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni ziyaret ederek, öğrencilere okul ve bölüm hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdiler. Bir diğer etkinlikte ise, Karamürsel MYO'da "Deniz Acenta ve İşletmeciliği" konferansı düzenlendi. Sağlık Hizmetleri MYO'nun aylık seminerlerinde bu ayın konusu "Sözlü ve Sözsüz İletişim Becerileri"ydi. Gebze MYO'da gerçekleştirilen iki etkinlikte Mekatronik ve Elektronik Teknolojisi Programı öğrencileri WIN-World Of The Industry 2. Faz fuarına katılırken, İnsan Kaynakları Programı öğrencileri ise Aşık Veysel'i anma programı düzenledi. Hereke Ömer ismet Uzunyol Meslek Yüksekokulu'nda İşletme Yönetimi Programı öğrencilerine yönelik Mağaza Yönetimi ve Perakende Sektöründe Kariyer Fırsatları konulu bir seminer düzenlendi. Son olarak Arslanbey MYO'da 4077 Sayılı Tüketici Haklarının Korunmasına Dair Kanun hakkında bir seminer ve TMO Derince Şube Müdürlüğü'ne teknik gezi düzenlendi.Köseköy MYO
Köseköy MYO'dan Öğr. Gör. Yakup Kösem, Öğr. Gör. Kayhan Koca ve Öğr. Gör. Murat Güneş; Sakıp Sabancı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini ziyaret ederek, son sınıf öğrencilerine Köseköy MYO'yu ve Bilgisayar Programcılığı ile Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programlarını tanıtan sunumlar gerçekleştirdiler. Sunumlar sonrası öğrencilerden gelen sorular cevaplandırıldı.

Karamürsel MYO
Karamürsel MYO'da, "Deniz Acenta ve İşletmeciliği" konferansı düzenlendi. Denizcilik sektöründe acenteciliğin yeri ve işletmeciliği hakkında bilgi verilen konferansa konuşmacı olarak, Kocaeli Gemi Acenteleri Derneği Başkanı Seyfullah Sarı, Sekreter Ali Polat ve Yönetim Kurulu Üyesi Semra Çavdar katıldı.

Sağlık Hizmetleri MYO
Sağlık Hizmetleri MYO tarafından düzenlenen aylık eğitim konferanslarının bu ayki konuğu İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Tümay Ciğerdelen'di. "Sözlü ve Sözsüz İletişim Becerileri" hakkında öğrencilere sunum ve sağlık sektöründe iletişimin önemine vurgu yapan Öğr. Gör. Ciğerdelen, sözlü ve sözsüz iletişimde dikkat edilmesi gereken noktaları aktardı. Sabrın son derece önemli olduğunu belirtti ve iletişim konusunda püf noktalarına da değindi. Konferans sonunda MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan, Öğr. Gör. Ciğerdelen'e yapmış olduğu sunum için teşekkür etti.

Hereke Ömer ismet Uzunyol MYO
Hereke Ömer ismet Uzunyol Meslek Yüksekokulu'nda İşletme Yönetimi Programı öğrencilerine, Sarıyer Marketleri Genel Koordinatörü Zafer Yayla, "Mağaza Yönetimi ve Perakende Sektöründe Kariyer Fırsatları" konulu bir seminer verdi. Türkiye perakende sektöründeki gelişmeler ve kariyer fırsatlarına değinerek sektörün eğitimli ve nitelikli personele çok fazla ihtiyaç olduğunu ve gelecekte de olmaya devam edeceğini söyledi.

Arslanbey MYO
Arslanbey Meslek Yüksekokulu'nda Kocaeli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Tüketici Hakları İl Hakem Heyeti yetkililerinden Emin Altun 4077 Sayılı Tüketici Haklarının Korunmasına Dair Kanun hakkında bilgiler verdi. Seminerde, bilinçli tüketicinin dikkat etmesi gereken konulara da değindi. Bir diğer etkinlikte ise Pazarlama Programı Öğretim elemanlarından Öğr.Gör. Bahar Aydın Can , "Tarım Ürünleri Muhafaza ve Depolama Teknolojisi" ve "Pazarlama" Programı öğrencileri ile TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) Derince Şube Müdürlüğü'ne teknik gezi düzenledi. Öğrenciler, tarım ürünlerinin depolanması, taşınması ve pazarlanması ile ilgili uygulamaları görme fırsatını yakaladı.

Gebze MYO
Gebze MYO'da gerçekleştirilen ilk etkinlikte, Mekatronik ve Elektronik Teknolojisi Programı Öğretim elemanları ve öğrencileri İstanbul'da gerçekleştirilen WIN-World Of The Industry 2. Faz fuarına katıldılar. Bir diğer etkinlikte ise İnsan Kaynakları Programı öğrencileri Aşık Veysel'i anma programı düzenledi. Programda Aşık Veysel'in doğumu, yaşamı ve ölümü anlatılırken hazırlanan sinevizyon gösterisi ile kendi sesinden parçalar dinletildi

Çiğerdelen