İlk ve Acil Yardım 2. Sınıf Öğrencileri Aldıkları ASTE Eğitimiyle Göreve Hazırız Diyor!

Kocaeli Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı ve Paramedik Derneği işbirliği ile birlikte bu yıl 3.sü düzenlenen Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) etkinliği 13-16 Mayıs 2016 tarihleri arasında başarıyla tamamlandı.

Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım 2. Sınıf öğrencileri teorik eğitimini aldıkları Ambulans Eğitimi dersinin pratik uygulamasını yaparak "göreve hazırız" dediler.

Teorik bilginin yanı sıra pratiği önemseyen Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu eğitim anlayışı gereği, Hastane dışı sağlık hizmetlerinin en önemli yürütücü gücü olan ilk ve acil yardım teknikerlerinin hastaya en kısa sürede ulaşması, doğru teşhisi koyup hasta bakımını başlatması ve en doğru hastaneye en kısa sürede transportunu sağlaması gerektiğini bilerek bu eğitimin 3.sünü düzenledi.

İlk ve Acil Yardım teknikerleri mesleklerinin bu gereklerini yerine getirirken ilk ve acil sağlık hizmetlerinde 2 önemli kavram olan "hızlı ve güvenli" transport uygulaması için Ambulans Sürüş Teknikleri (ASTE) kursunu başarıyla tamamlayarak hastaların tıbbi bakımlarının yanı sıra hızlı ve güvenli taşınmasını sağlayabilecekler.

KSHMYO'da 3. ASTE Eğitimi Başarıyla Tamamlandı
Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi