Özkan
Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Meslek Yüksekokullarımızdaki Etkinlikler
Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO
Bu yıl 12.'si gerçekleştirilecek olan DOMİF12 (Doğu Marmara İnsan Kaynakları Ve İstihdam Fuarı) kapsamında Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda İKDAY (İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Saltan tarafından "Kariyer Planlama" semineri gerçekleştirildi. Seminerde, kariyer hedefi belirlenirken ilk olarak hedefe uygun meslek seçimi yapılması ve buna göre kişinin kendini geliştirmesi vurgulandı. Bu tür seminerlerin öğrenciler açısından son derece önemli olduğunu belirten Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan, Saltan'a seminer için teşekkür etti.

Kandıra MYO
Kandıra Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri ilk etkinlik olarak Araştırmacı Yazar Banu Avar'ı konuk etti. Diğer etkinlik kapsamında ise Müjdat Gezen Kültür ve Sanat Merkezi'nde Müjdat Gezen'in konuğu oldular. Okul Müdürü Doç. Dr. Nevim Genç öğrencileri edebiyat ve sanatla buluşturan bu etkinliklerin onların kültürel gelişmelerine katkı sağladığını dile getirdi.

Değirmendere Ali Özbay MYO
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğr. Gör. Abdullah Deveci, Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu'nda "İmge ve Gerçeklik" konulu bir seminer verdi. Gerçekleşen seminerde imge ve gerçeklik arasındaki farklar, çeşitli örnekler ve görsellerle açıklandı. Okul Müdürü Yrd. Doç. Mine Can, öğretim elemanları, öğrenciler ve halktan katılımcıların da yer aldığı seminer soruların cevaplanmasının ardından son buldu.

Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO
Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu'na, ilk olarak "Yaşayan Şiirler, Yaşayan Şairler" etkinliğinde Gazeteci-Şair Ruhan Odabaş ile Sanatçı Fethi Çaçan konuk oldu. Bir diğer etkinlikte ise Mehmet Gürkan Tığoğlu tarafından "Paramı Yönetebiliyorum" konulu seminer verildi. İnşaat Bölümü, Yapı Yalıtım Teknolojisi Programı, İkinci sınıf öğrencilerinden, Hale Uzunkavak, Tuba Bayram, Ragıp Yiğit Türktarhan, Ersin Kaplan ve Ufuk Birlik 27-30 Mart tarihleri arasında Ankara İNTES Eğitim Tesislerinde düzenlenen "Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri (Mantolama) Uygulamalı Eğitimi"ne katıldılar.

Derbent MYO
Eski öğrencilerimizden olan ve Özgür Şef olarak tanınan Özgür Özkan, Derbent Meslek Yüksekokulu'nun konuğu olarak "Türk Mutfağının Dünya Mutfağındaki Yeri ve Önemi" konulu bir konferans gerçekleştirdi. Geleneksel yemeklerin de anlatıldığı konferansta, Özgür Şef, Türk mutfağını tanıtmak amacıyla bir milli takım kurduklarını ve bu kültürümüzü dünyada hak ettiği noktaya getirmeyi amaçladıklarını belirtti.