Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Meslek Yüksekokullarımızdaki Etkinlikler
Kartepe MYO
Kocaeli Üniversitesi Kartepe Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Anabilim Dalı ve İzmit Rehabilitasyon Merkezi iş birliği ile yürütülen Atla Terapi projesinde maddi durumu iyi olmayan hasta sahipleri sanayi kuruluşları destekleri ile ücret ödemeden terapi desteği alıyor. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kordsa A.Ş'den sonra, Çelikord A.Ş. de projeyi destekleyen çalışmalar gerçekleştirdi. Kartepe MYO'yu ziyaret eden Çelikord yetkilileri hasta ve yakınları ile bir araya gelerek, tedavi gören çocuklara hediyeler dağıttı.

Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO
Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen ilk etkinlikte Koç Vakfı Amerikan Hastanesi İnsan Kaynakları yetkilileri ziyaret gerçekleştirerek, son sınıf öğrencilere Amerikan Hastanesi'ni, çalışma koşullarını ve personel seçim uygulamalarını anlatan bir sunum gerçekleştirdiler. İkinci etkinlikte ise öğrencilere yönelik düzenlenen konferans serisinin 53'üncüsü "Mahşerin Altıncı Atlısı, Yeni çıkan Zoonotik Enfeksiyonlar mı?" Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan tarafından verildi. Küresel ölçekli bir sorunu irdeleyerek, topluma güncel bilgiler sunmayı hedeflediklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Taştan, "Hayvanlardan insanlara geçen bulaşıcı hastalıklara zoonoz hastalık adı verilir. Son olarak halk adıyla bilinen domuz ve kuş gribi zoonozun çeşitleridir" dedi. Dünya için büyük bir tehlike olduğu vurgulanan konferansta, zoonotik enfeksiyonlara yol açan faktörler de ele alındı.

Kandıra MYO
Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Programı öğrencileri Öğr. Gör. Dr. Arzu Azizağaoğlu'nun rehberliğinde TÜYAP Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Texpo Eurasia 2012 / 29. Uluslararası Tekstil, Dokuma, İplik, Terbiye, Örgü, Çorap Makineleri, Yan Sanayileri ve Kimyasalları Fuarı" ve "Hightex 2012 / 4. İstanbul Teknik Tekstiller & Nonwoven ve Teknolojileri Fuarı'nı ziyaret etti. Çok sayıda yerli ve yabancı yatırımcıların katıldığı fuarda Tekstil Teknolojisi Programı öğrencileri, tekstil sektöründeki gelişmelere ve yeniliklere paralel olarak hızla gelişen yeni ürün ve üretim teknolojilerini takip edebilme imkanı buldu.