Kocaeli Valiliği tarafından düzenlenen, paydaşları arasında üniversitemizin de bulunduğu Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DOMİF) ile Üniversite Tanıtım Günleri bugün (07.05.2015) Uluslararası Fuar Merkezi'nde yapılan açılış töreni ile başladı. Açılış törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, paydaş kurum yöneticileri, il protokolü ve davetliler katıldı.

Gençlerin Önemine Vurgu Yapıldı
DOMİF 15 açılış töreninde konuşan ve ekonominin en önemli konusunun istihdam olduğunu belirterek sözlerine başlayan Vali Güzeloğlu, "Bir ülkenin ekonomisi istihdama dayalı bir büyüme ile gerçekleştiğinde geleceğe umutla bakabilir. Bizler, her gencimizi nitelik ve istekleri doğrultusunda en iyi şekilde eğitmek, yetiştirmek ve gerekli iş istihdamını karşılamak zorundayız. Bunun için de tüm kurumların bir arada ortak bir çalışmada toplanması gerekiyor. Kocaeli ilimizde bu birlikteliğin en güzel örneğini bu fuarda görebiliyoruz" dedi. En değerli varlığın insan olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu ise, "Ülke olarak yer altı zenginliklerimiz çok fazla olmasa da, genç, dinamik, çalışkan bir nüfusa sahibiz. Ülkemizi ileriye götürecek güç bu. Gençler donanımlı, bilgili, özgüveni yüksek bir şekilde yetişirler ise işsiz kalmazlar. Bunun için anahtar rol çalışmaktır, hiçbir başarı tesadüf değildir" ifadesinde bulundu.

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası Bir Marka Olacak
Üniversitelerin sadece eğitim veren kurumlar olmadığını, bilgiyi üreten, bu bilgiyi yayan ve ticarileşmesinde etkin rol oynayan kurumlar haline geldiğini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Kocaeli Üniversitesi, uluslararasılaşma sürecini tamamlama noktasında iyi bir yerde. 80'in üzerinde ülkeden 1200 civarı uluslararası öğrencimiz mevcut. Yatay büyüme sürecini tamamlamış olan üniversitemiz, yapacağı gerek sanayi ile işbirlikleri gerekse uluslararası alandaki çalışmaları ile marka olma yolunda ilerleyecektir" dedi. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, İşkur İl Müdür Vekili Engin Gülmez'in de yaptıkları açılış konuşmaları ardından, protokol üyeleri fuarda yer alan standları gezdi. Bu yıl 'Yaşam ve Teknoloji' teması ile kapılarını açan fuar 7-8-9 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek.

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
DOMİF 15 Kapılarını Açtı
Güzeloğlu
Karaosmanoğlu
Hülagü
Zeytinoğlu
Özdağ
Gülmez