Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda dün (29.03.2017) Kocaeli Üniversitesi ve İŞKUR ortaklığında 6-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı (KOİF) ve Kariyer Günlerinin tanıtım semineri düzenlendi.

Etkinlikte konuşmacı olarak Kocaeli İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Yılmaz ve Cem Özgüler yer alırken Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İlknur Çavuşoğlu Zerengök'ün yanı sıra çok sayıda öğrenci etkinliği takip etti.

"İşsizliği Azaltacak Projeler"
İbrahim Yılmaz, İş ve Meslek Danışmanlığının Türkiye'de son 5 yıldır gündeme çıkan bir meslek olduğunu ifade etti. İŞKUR olarak işsizliği azaltıcı projeler üretmeye çalıştıklarını belirten Yılmaz, amaçlarının kişinin işe yerleşmesi olduğunu ve olabildiğince nitelikli hizmet vermeye çalıştıklarını kaydetti.

Cem Özgüler ise öğrencilerin kendilerini her konuda geliştirmeleri gerektiği söylerken "Çalışma hayatına girdiğinizde eğer özel sektördeyseniz ve işverenlerinizle problem yaşarsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. İmkânımız olduğu kadar size destek vermeye çalışırız. " dedi. Etkinlik İş ve Meslek Danışmanlığı konusunda soru-cevap kısmıyla son buldu.

Haber: Melis Nur Dalar (Radyo K.İ.)

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
KOİF Tanıtıldı