Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Hakan Demir, Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (KOBİDOS) yönetimini kabul etti.

Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Cengiz Anaç ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Elif Karagün, Doç. Dr. Betül Bayazıt ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu'da hazır bulundu. Ziyarette KOBİDOS Başkanı Cengiz Anaç; "Önümüzdeki süreçte özellikle dağ ve yol yarışlarında ilimizi en iyi şekilde temsil edebilecek sporcular yetiştirmek istiyoruz" ifadesinde bulundu.

Kocaeli'de bisiklet ve doğa sporları kültürünün hızla gelişmesini gözlemlediklerini ve ziyaretten dolayı mutlu olduklarını belirten Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Demir ise, "Üniversite olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Spor yapan bireylerin özelikle orta ve ileri yaşlarında diğer bireylere göre daha sağlıklı olduklarını gözlemliyoruz" dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Zeki Kutlu yeni oluşan federasyon yönetiminin daha hızlı kararlar alarak, "Ülkemizde bu sporun gerektiği noktaya ulaşmasını hedefliyoruz. 2 Temmuz 2017'de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Dağ Bisikleti Yarışmaları düzenleyeceğiz" açıklamasında bulundu. Ziyarette KOBİDOS forması hediye eden Dernek Başkanı Cengiz Anaç özellikle öğretim görevlilerini İzmit Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu "Pazar Turlarına" davet etti.

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
KOBİDOS'tan Spor Bilimleri Fakültesi'ne Ziyaret