Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Başkan Karaosmanoğlu İlahiyat Fakültesi Öğrencileri ile Bir Araya Geldi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlahiyat Fakültesi'nde düzenlenen söyleşide öğrenciler ile bir araya geldi.

Söyleşiye, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Dekan Pr. Dr. Abdullah Kahraman, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Söyleşinin açılış konuşmasını Dekan Pr. Dr. Abdullah Kahraman yaptı. Dekan, Başkan Karaosmanoğlu'nun, İlahiyat Fakültesi'nin var olmasına, kısa sürede binaya sahip olmasına ve çevre düzenlenmesinde maddi-manevi katkı sunduğunu belirtti. Dekan, "Dönem bitmeden öğrencilerimizle başkanımızı buluşturmayı ve sizlere kendi tecrübelerini anlatmasını istedik" dedi. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise, İlahiyat Fakültesi'nin hummalı bir çalışma neticesinde hizmete girdiğini ve öğrenci aldığını belirterek, büyük emekleri bulunan Başkan Karaosmanoğlu'na ve Ayhanlar Holding'e teşekkür etti.

Kendi hayatından kesitler sunarak konuşmasına başlayan Karaosmanoğlu, ilk olarak okul yıllarını, ardından Belediye Başkanı seçimine kadarki süreci ve anılarını anlattı. Başkan Karaosmanoğlu, "Kışın okula giderdik, yazın babam ile birlikte bahçe tarla işleriyle uğraşırdık. Okullar başladıktan 1-2 ay sonra ellerimizde oluşan nasırlar iyileşirdi. Bu yaşanmışlık bizi hayata hazırladı. Sorumluluğu alınca da kıymetini bildik" dedi. "Hangi şartlar altında olursan ol doğru yoldan ayrılmayacaksın. Belediye başkanlığı bir görev, bir makam. Kendini kontrol edemezsen, bu makamlar tehlikeli yerlerdir" diyen Karaosmanoğlu, siyasetin zor olduğunu belirtti.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Karaosmanoğlu, "İlim öğrenmek beşikten mezara kadar devam eden bir süreç olmalı, bilginizi sürekli geliştirin, özellikle tefsiri, hadisi iyi öğrenmelisiniz. Felsefe, tarih, sosyoloji, peygamberlerin hayatını, İslam Tarihini İlahiyat öğrencisi olarak iyi ve doğru bilmeniz gerekiyor. Bir sanat dalıyla da uğraşın, bir enstrüman öğrenin, hat sanatıyla ilgilenin. Sosyal etkinliklere mutlaka katılın" dedi. Karaosmanoğlu son olarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.