Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, inşaatı devam eden yeni poliklinik binasında 31 Ekim Çarşamba günü incelemelerde bulundu.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk’ün de eşlik ettiği incelemelerde Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, projeyle ilgili bilgiler aldı. Rektörümüz Hülagü, 2019 yılının ilk aylarında tamamlanması beklenen yeni poliklinik binasını detaylı bir şekilde gezerek inşaat yapımına ilişkin çeşitli tavsiyelerde bulundu.

2019’un İlk Aylarında Hizmete Açılacak

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, incelemenin ardından yaptığı açıklamada, modern tıp standartlarına daha uygun hizmet verilmesi amacıyla yapımına devam edilen yeni poliklinik binasında dünyadaki son tekniklerin uygulanacağını söyledi. Yeni Poliklinik Binası’nın 2019 yılının ilk aylarında hizmete açılacağını belirten Rektörümüz, “İnşaat, 11 ay gibi kısa bir sürede yüzde 75 oranında tamamlandı. İnşaatımızda gecikme yok. Aksine planlanandan 6 ay önce hizmete açmayı planlıyoruz.” dedi.

Beş katlı yeni poliklinik binasının alt katı otopark olarak planlanırken zemin katında Cerrahi Bilimler Poliklinikleri yer alarak, ameliyat yoluyla tedavi yükü gittikçe artan hastanemizde, önemli bir rahatlamaya aracılık edecek. İkinci katında Dahili Bilimler, Üçüncü katında ise İç Hastalıkları Poliklinikleri ve Çocuk Hastalıkları Poliklinikleri yer alacak. Aynı katta 'İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi' yapılacak. İleri teknolojilerin kullanılacağı Avrupa çapında Gastroenteroloji kliniğinin de bulunacağı poliklinik binasında bir VIP servisi de oluşturulacak.


Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Rektörümüz, Yeni Poliklinik Binasında İncelemelerde Bulundu
31 Ekim 2018