Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni
Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı mezuniyet töreni bugün (25.06.2019) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi'nin mezuniyet törenine Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, akademik ve idari personelin yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasında mezun öğrencilere seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Sevgili mezunlarımız, sizlere artık öğretmenler diyerek seslenmek istiyorum çünkü omuzlarınızda ancak öğretmenlerin anlayabileceği, geleceği inşa etme yükünün, ağır olduğu kadar huzur verici sorumluluğunu hissettiğinizi görüyorum. Unutulmaması gereken bir gerçek var ki eğitim bir milletin özgürlüğünün ve bağımsızlığının temelidir. Bu temelden yoksun toplumlar ise esarete ve sefalete mahkûmdur. Bu mahkûmiyeti aziz milletimize yaşatmanın, bu prangalara asla vurulmamanın anahtarı ise eğitim fakültelerinin ve değerli mezunlarının elinde bulunmaktadır. İşte bugün mezun olan sizler ülkemiz için böylesine hayati derecede önem taşıyan bir alanın temsilcileri olacaksınız, sizlerle gurur duyuyorum.

Fotoğraflar İçin Tıklayınız
25 Haziran 2019
Sizler bugün fakültenizden mezun olarak Anadolu'nun dört bir yanında görev yapacaksınız. Sorumluluğunuz büyük, göreviniz zor. Ancak bir o kadar da kutsal. Bu kutsal görevi layıkıyla yapacağınıza olan inancım ise tamdır. Bu kutsal görevi ifa eden Aybüke gibi kahraman kızlarımız olduğu müddetçe, umudumuzu yıkamayacaklar. Bugün bu sıralardan yüzlerce Aybüke mezun oluyor. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı, vatan toprağının her karışında görev yapmaya hazır binlerce Aybüke göreve başlıyor." dedi.

Rektör Yardımcısı ve Dekan Prof. Dr. Ahmet Küçük mezun olan öğrencilere gelecek hedeflerinde başarılar dilerken öğrenciler adına ise İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden Reyyan Zülal Yöney ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden Hilal Aksoy teşekkür konuşması gerçekleştirdiler. Açılış konuşmalarının ardından Şef İsmet Ünsal yönetiminde Türk Halk Müziği dinletisi ve Eğitim Fakültesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi yapıldı.

Türkçe Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Oku Öncesi Öğretmenliği ile Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinden 500 öğrencinin mezuniyet heyecanı yaşadığı törende, mezun olan öğrenciler anı belgelerini öğretim elemanlarından teslim aldı. Tören, öğretmen andının okunmasının ardından öğrencilerin kep atması ile sona erdi.