Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, yaptıkları projelerle örnek olmaya devam ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen on altı farklı projeden iki tanesi daha hayat buldu. Öğr. Gör. Seher ÇİMEN koordinatörlüğünde öğrenciler, "Yeter ki Yüzünüz Gülsün" ve "Kanser Değil Sen; Güçlüsün" projeleri ile sadece derslerde değil hayatın her alanında yer alıyorlar.

"Yeter ki Yüzünüz Gülsün"
İlk Acil Yardım programı öğrencileri Aybike Ser, Hüsniye Akalan, Huri Yargu ve Burcu Uslu, Proje Yürütücüsü Öğr. Gör. Seher Çimen ve Gölcük Huzurevi Müdürlüğü'nün desteğiyle, gerçekleştirilen "Yeter ki Yüzünüz Gülsün" projesinde, Gölcük Huzurevi sakinlerini konuk etti. Proje kapsamında düzenlenen etkinlikte, "Yaş Almış Bireylerin Kişisel Bakımı" hakkında bilgilendirme yapıldı ve Podoloji Programı öğrencileri tarafından Meslek Yüksekokulu Beceri Laboratuvarı'nda ayak bakım hizmeti sunuldu. Podoloji Programı öğrencileri Özgür Sezer ve Selçuk Kalıpçıoğlu'nun müzik dinletisi de sunduğu etkinlikte huzurevi sakinlerine teşekkür belgesi ve karanfil takdim edildi.

"Kanser Değil Sen; Güçlüsün"
Bir diğer proje olan "Kanser Değil Sen; Güçlüsün" kapsamında ise iki etkinlik gerçekleştirildi. Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Seher Çimen ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı 2. Öğretim öğrencileri Ayşegül Özen, Cansel Şölen, Neşe Tanışmaz, Ayşenur Sönmez, Kübra Ak, Umut Eren tarafından gerçekleştirilen projede, öğrencilere kanserde erken teşhisin önemi anlatıldı. Kartepe Park Otel'de gerçekleştirilen ilk etkinlikte Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Kartepe Turizm MYO öğrencilerine, Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO'da düzenlenen ikinci etkinlikte ise Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO öğrencilerine, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şubesi Müdürü Dr. Özge Tosun tarafından kanser farkındalığı yaratmak amacıyla erken tanılanabilir Meme, Rahim Ağzı, Kalın Bağırsak kanserleri ve hizmet alabilecekleri KETEM merkezleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Haber: Tolga Nehbit (BHİ)

Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi
Sağlık Hizmetleri MYO'dan İki Proje