Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri "İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi" sayesinde daha donanımlı ve daha deneyimli birer hekim olarak yetişiyor.

Kocaeli Üniversitesi İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi, pandemi sürecinde de Tıp Fakültesi son sınıf öğrencilerinin eğitimine destek sağlıyor. Merkezde birçok tıbbı uygulamayı simülasyon sistemi ile görme imkanı bulan doktor adayları, hem tecrübelerini arttırma hem de olası senaryolar ile birlikte neler yapmaları gerektiği konusunda kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Poliklinik ve Tıp Eğitimi Uygulama Merkezi'nde faaliyet gösteren "İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi"nde Tıp Fakültesi öğrencileri gelişmiş mankenler üzerinde uygulamalı eğitimler alıyor. Pandemi süreci ile birlikte hasta ile temasları azalan Tıp Fakültesi öğrencileri, merkez sayesinde eğitimlerini aksatmıyor ve mankenler üzerinde her türlü duruma karşı müdahale işlemlerini gerçekleştiriyor. Ev ortamından ambulansına, acil servisinden doğumhanesine pek çok bölümü bulunan ve her türlü senaryoyu içinde barından "İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi", Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin daha donanımlı ve daha deneyimli birer hekim olarak yetişmesine katkı sunuyor.İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi'nde öğrencilerin yaptığı tüm uygulamalar aynı zamanda kayıt altına da alınıyor. Bu kayıtlar ise daha sonra yine öğrencilerin katıldığı toplantılarda inceleniyor ve nelerin doğru nelerin ise yanlış yapıldığı ve yanlış yapılan uygulamaların nasıl düzeltileceği konusunda eğitimler veriliyor.

İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi
30 Aralık 2020
Kocaeli Üniversitesi
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
E-GAZETE
Haber Merkezi