Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - TEMMUZ 2017
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
Gazanfer Bilge MYO Öğrencilerinden Önemli Projeler

Kocaeli Üniversitesi Gazanfer Bilge Meslek Yüksekokulu öğrencileri, çeşitli projelere imza attı. Öğrenciler, "20 Çocuk 20 Hayal'' projesiyle Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisinde tedavi gören çocukların hayallerini gerçekleştirirken, Gazanfer Bilge MYO bünyesinde bulunan kütüphanenin yenilenmesine de katkı sundular.
Meslek Yüksekokulları İstihdam Toplantısı Yapıldı

Üniversitemiz Senato Salonunda yapılan toplantı Başkanlığını Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Sarı yaptı. Toplantıya Meslek Yüksekokulları Müdürleri, Organize Sanayi Bölge temsilcileri ve Marmara Kalkınma Ajansı katıldı.
Devamını Oku
26 Temmuz 2017
Sıcaklarla Baş Etme Yolları

Havaların ışımasıyla birlikte artan hastalıklar, beslenme şekli, sıvı tüketimi, giyimde dikkat edilecekler, klima kullanımı gibi pekçok konuda görüşlerini belirten Kocaeli Üniversitesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Cantürk merak edilen soruları yanıtladı.
Devamını Oku
25 Temmuz 2017
15 Temmuz Darbe Girişiminin
Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Etki ve Yansıması Paneli Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin (18.07.2017) düzenlediği 15 Temmuz Darbe Girişiminin Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Etki ve Yansıması Paneli konferans salonunda gerçekleşti.
Devamını Oku
18 Temmuz 2017
Üniversite Tercihinde Sıkışan Aday Öğrenciler Ne Yapmalı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem YILDIZ GÜNDOĞDU, LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından, aday öğrencilerin kendileri için doğru tercihte bulunmaları için izlemeleri gereken yol ve ailelerin bu konuda neler yapması gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Devamını Oku
10 Temmuzn 2017
Üniversite Hastaneleri Toplantısı Yapıldı

Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz günü, Rektörlüğümüzde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
17 Temmuz 2017
Kocaeli Üniversitesi Senatosu 15 Temmuz Duyurusu

Kocaeli Üniversitesi Senatosu, hain 15 Temmuz kalkışmasının yıldönümünde özel bir oturumla toplandı. Senato toplantısında alınan kararlar, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü tarafından açıklandı.
Devamını Oku
13 Temmuz 2017
Vali Aksoy, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye iade-i ziyarette bulundu. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır ve Prof. Dr. Ercüment Çiftçi'nin de hazır bulunduğu ziyarette, Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Vali Aksoy'u üniversitemiz ile ilgili bilgilendirdi.
Devamını Oku
14 Temmuz 2017
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'ne Uluslararası Ödül

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Londra'da katıldığı Uluslararası Tasarım Festivali'nden ödülle döndü.
Devamını Oku
14 Temmuz 2017
Rektörümüz Prof.Dr.Sadettin Hülagü'ye Nezaket Ziyareti

Rektörümüz Prof.Dr.Sadettin Hülagü dün (25.07.2007), Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Doğan Demir, Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar ve Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı ile Yönetim Kurulu üyelerini makamına kabul etti.
Devamını Oku
26 Temmuz 2017
22'inci Kök Hücre Kursu Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) tarafından 22'incisi düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursu: Temel Teknikler ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları" bugün (03.07.2017) başladı.
Devamını Oku
3 Temmuz 2017
Rektörümüz, Vali Aksoy'u Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Son Valiler Kararnamesi ile ilimize atanan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu
Devamını Oku
5 Temmuz 2017
Doktora ve Sanatta Yeterlilik Diploma Töreni

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (05.07.2017) "Doktora ve Sanatta Yeterlilik Diploma Töreni" gerçekleştirildi.
Devamını Oku
5 Temmuz 2017
Körfez Belediyesi'nden, Rektörümüze Ziyaret

Günümüzün en korkulu ve en yaygın hastalıklarından bir tanesi kanser. Hele ki kanser olan çocuklarımız ise hem aileye hem topluma yansıması da bir o kadar travmatik olabiliyor.
Devamını Oku
11 Temmuz 2017
KOSGEB'den Üniversitemize Ziyaret

İstanbul KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığı) Müdürlüğü'ne atanan Atacan Yücelen, veda ziyaretleri kapsamında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır'ı ziyaret etti. Ziyarette Kocaeli KOSGEB İl Müdürlüğü'ne atanan İbrahim Ustaömer de hazır bulundu.
Devamını Oku
12 Temmuz 2017
Ford Otosan İhsaniye Otomotiv MYO'ya Yeni Laboratuvar

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu'nda dün (06.07.2017) Bakımcı Uzmanlık Programı Eğitim ve Uygulama Laboratuvarı açılışı gerçekleştirildi.
Devamını Oku
7 Temmuz 2017
Devamını Oku
12 Temmuz 2017
Kocaeli Üniversitesi 2017 Koşusu Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi 2017 yılı koşusu Kocaeli Hipodromu'nda dün (25.07.2017) yapıldı. Koşuya Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr.Erdener Balıkçı, Hipodrom Müdürü Kaan Eren, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile yarış severler katıldı.

Devamını Oku
26 Temmuz 2017