Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - MAYIS 2017
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
Genç Yetenekler Ödüllerine Kavuştu

Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki Gölcükte Sanat Hep Birlikte ile Gölcükte Öğrenci Olmak projelerinin birleşimiyle ortaya çıkan "Yetenekler Buluşuyor Projesi" doğrultusunda yapılan canlı resim, liselerarası fotoğraf ve kısa film yarışmalarının ödül töreni 16 Mayıs'ta Gölcük Kazıklı Kervansaray'da gerçekleştirildi.
Devamını Oku
25 Mayıs 2017
KOÜ Öğrencileri "SOLUK" Kısa Filmi ile Finalist

Geçtiğimiz günlerde başvurusu sonuçlanan "Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması"nda ödüller sahiplerini buluyor.
Devamını Oku
26 Mayıs 2017
KOÜ'ye En İyi Bildiri Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Kandıra Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Koç, "Global Business Research" kongresinde en iyi bildiri ödülünü aldı.
Devamını Oku
29 Mayıs 2017
Gölcük Atık Yönetiminde Kadının ve Çocuğun Yeri

"Gölcük Atık Yönetiminin Planlanmasında Çocuk ve Kadının Hizmet Birliği Modelindeki Rolü" projesiyle gelecek nesillerin daha çevreci ve tasarruflu olmasını sağlamak, halkı bilinçlendirmek ve yerel yönetimle halk arasında hizmet birliği modelini oluşturmak amaçlanıyor.
Devamını Oku
29 Mayıs 2017
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER) tarafından düzenlenen ve dört hafta süren Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Sertifika Dağıtım Töreni ile sona erdi.
Devamını Oku
29 Mayıs 2017
Genç İstihdama Kayıt(Dışısız) Kalma Projesi Sona Erdi

Kocaeli Üniversitesinin başvuru sahibi olduğu ve yürüttüğü Genç İstihdama Kayıt(Dışısız) Kalma Projesi dün akşam İzmit Emex Otelde düzenlenen kapanış töreni ile son buldu.
Devamını Oku
25 Mayıs 2017
"Çocuk ve Suç " Paneli Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Topluluğu'nun düzenlediği Çocuk ve Suç paneli Eğitim Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.
Devamını Oku
25 Mayıs 2017
"Seramik Sempozyumu Sona Erdi"

Gölcük Vizyon 2023 kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO'nun ortaklığında yürütülen 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu sona erdi.
6. Sosyal Bilimler Kongresi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından "6. Sosyal Bilimler Kongresi" düzenlendi.
Devamını Oku
26 Mayıs 2017
Endüstri Mühendisliği'ne Önemli Ödül

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği akademisyenleri İstatistik alanında en başarılı çalışma ödülü kazandılar.
Devamını Oku
26 Mayıs 2017
Avenue IBUS ile Akıllı Yolculuk Son Buldu

Kocaeli Üniversitesi'nde, 'Fikirden Girişimciliğe Yolculuk İçin Hazır mısın?' projesi kapsamında, Türkiye'nin ilk yüzde yüz yerli akıllı otobüsü Avenue IBUS tanıtıldı.
Devamını Oku
25 Mayıs 2017
Kocaeli Üniversitesi'nde Şiir Dinletisi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu'nda Türkçe Eğitimi ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim dalları işbirliğiyle "Şiire Umuda" başlıklı bir şiir dinletisi düzenlendi.
Devamını Oku
26 Mayıs 2017
Ailede Değerler Eğitimi ve Değerler Eğitiminde Ailenin Rolü

Okulda öğretilen değerlerin ailelere de öğretilmesi amacıyla hayata geçirilen "Ailede Değerler Eğitimi ve Değerler Eğitiminde Ailenin Rolü" projesi öğrencilerin yaşadığı olumsuzlukların önüne geçmeyi hedeflemektedir.
Devamını Oku
24 Mayıs 2017
Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Marmara Üniversitesi'nde Konser

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü, Marmara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Özel Konserini 18 Mayıs 2017'de İstanbul Göztepe Yerleşkesi'nde yer alan Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.
Devamını Oku
24 Mayıs 2017
Türkü Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda 12-18 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Memuru İsmet Ünsal şefliğinde Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından "Türkü Şöleni" düzenlendi..
Devamını Oku
24 Mayıs 2017
Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından "Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi" düzenlendi. Eğitimde konuşmacı olarak Bebek Hemşiresi Damla Ustaoğlu yer aldı.
Devamını Oku
24 Mayıs 2017
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Paneli

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında panel düzenlendi.
Devamını Oku
22 Mayıs 2017
"Yaşar Özel İle Moral Gecesi"

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği tarafından üniversitemiz hastanesinde kanser tedavisi gören hastalara yönelik "Moral Konseri" düzenlendi.
Devamını Oku
23 Mayıs 2017
Teknopark Kuluçka Merkezi Açıldı

Kocaeli Ünivesitesi Teknopark Kuluçka Merkezi 'Geleceğimiz ve Yüksek Katma Değerli İhracat için Girişimcilik, İnovasyon ve Teknoloji odaklı İşbirliklerini Farklılıklar Yaratarak Geliştirmek' vizyonu doğrultusunda Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun teşrifleriyle açıldı.
Devamını Oku
23 Mayıs 2017
KOÜ Uluslararası At ve Binicilik Fuarı'na Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık MYO, 19-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show'a katıldı.
Devamını Oku
24 Mayıs 2017
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tarih Kokan Bir Sergi: Osmanlı Esintileri ile Kostüm ve Aksesuar Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi Gökçe Şener'in Kostüm Atölyesi, Dikiş dersleri kapsamında ve bireysel olarak yaptığı eserlerden oluşan Osmanlı Esintileri ile Kostüm ve Aksesuar Sergisi, Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde açıldı.
Devamını Oku
23 Mayıs 2017
Kocaeli Üniversitesi Akademisyenlerinin "Tahammül ve Tahayyül" Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Akademisyenlerinin düzenlediği "Tahammül ve Tahayyül" adlı karma sergi 15 Mayıs günü Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi'nde açıldı. Çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı sergi büyük beğeni topladı.
Devamını Oku
24 Mayıs 2017
"Graffiti Yaşamın Bir Parçasıdır"

Radyo K.İ.'nin Güne Bakış programına konuk olarak "sokaksanati.com" graffiti ekibi üyeleri Berkem Seçgin, Ferdi Öztürk ve Turgay Meydanlı Graffiti Sanatı hakkında açıklamalarda bulundu.
Devamını Oku
23 Mayıs 2017
Reklam İkna Etme Aracıdır

Reklam, televizyon, gazete, radyo, billboard, dergi, sinema, internet gibi mecralar aracılığıyla çeşitli mal, ürün ve hizmetlerin hedef kitlelere ve tüketicilere belirli bir ücret karşılığında tanıtılmasıdır.
Devamını Oku
25 Mayıs 2017
Yeniden 19 Mayıs Ruhuyla

Kocaeli Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda "Yeniden 19 Mayıs Ruhuyla" adlı konferans düzenlendi.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
KOÜ 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri

Köy okullarına kitap yardımı, kütüphane açmak gibi çeşitli faaliyetlerde bulunan Kocaeli İlk Adım Derneği'ne destek vermek amacıyla Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nin Körfez Salonu'nda Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Basın Halkla İlişkiler Birimi tarafından"Kocaeli Üniversitesi 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri" adlı etkinliğinin ikincisi düzenlendi.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Başladı

2011 yılında başlayan ve yedinci yılında da Türkiye'den ve yurtdışından birçok sanatçı ve sanatseveri ağırlayacak olan VII. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Gölcük Kazıklı Kervansaray'da yapılan açılış töreniyle başladı.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
KOÜ'den Havacılık Sektörüne Önemli Proje

Proje Yürütücülüğünü Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Satılmış Ürgün ve Öğr. Gör. Haluk Demirtaş'ın yaptığı, "Pilotaj Ve Bakım Elemanı Eğitimleri İçin Genel Havacılık Uçak Simülatörü Üretimi" isimli proje tamamlandı. 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı tarafından desteklenen, TÜBİTAK Teydeb'e sunuldu.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
Yurtdışında Eğitim Almak

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde, Kocaeli Üniversitesi Türk Dünyası ve Araştırmaları Kulübü tarafından "Yurt dışında Eğitim Almak" adlı seminer düzenlendi.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
Bisikletin Dünü, Bugünü ve Yarını

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kutlu Radyo K.İ.'nin Güne Bakış programına konuk olarak "Bisikletin Dünü Bugünü Yarını" başlığında Türkiye deki bisiklet kullanımı hakkında konuştu.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
ELT Days at KOU II

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü tarafından bugün Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda 16 Mayıs'ta "ELT Days at KOU II" adlı bir etkinlik düzenlendi.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
Uyku Apnesine Dikkat!

Uyku apnesi, horlama ve uykuda solunum durması olarak tanımlanıyor. İnsan ömrünün ortalama üçte birini oluşturan uyku, sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşıyor.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
Hemşireler Hastanelerin ve Sağlığın Olmazsa Olmazıdır

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezin'de 12-18 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında "2017 Hemşirelik Haftası Programı" düzenlendi.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
KOÜ GSF'ye En İyi Sahne Tasarımı Ödülü

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Emre Satı, Armakatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri kapsamında En İyi Sahne Tasarımı Ödülü'nün sahibi oldu.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
İslami Sanatlar Sergisi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde düzenlenen kurslarda yapılan çalışmaların yer aldığı 'İslami Sanatlar Sergisi' Kocaeli Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve Eşi Ayşe Güzeloğlu'nun teşrifleriyle Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde açıldı.
Devamını Oku
18 Mayıs 2017
Seramik Çalıştayı'nda Sanat

Gölcük Vizyon 2023 kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO'nun ortaklığında yürütülen 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında sanata ilişkin birçok alanda seminer, çalıştay ve sergiler düzenlenmeye devam ediyor.
Devamını Oku
24 Mayıs 2017
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma

Kocaeli genelindeki kayıt dışı istihdamın bireylere ve ülke ekonomisine zararları konusunda bilinçlendirme yapılması ve kayıtlı istihdamın özendirilip cazip kılınması amacıyla Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti işbirliği ile gerçekleştirilen "Genç İstihdama Kayıt(dışı)sız Kalma" projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi'nde seminerler gerçekleştirilmeye devam ediyor.
24. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu

1993 yılından beri günümüze dek sürdürülen Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu'nun yirmi dördüncüsü 11-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında "Gölcük Vizyon 2023" kapsamında, Gölcük Kent Konseyi, Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek.
Devamını Oku
8 Mayıs 2017
KOÜ ile Özka Lastik ve Kauçuk Arasında İşbirliği İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Özka Lastik ve Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında işbirliği iyi niyet anlaşması imzalandı.
Devamını Oku
17 Mayıs 2017
YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Üniversitemizi Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ilimize düzenlediği ziyaretteki son durağı Kocaeli Üniversitesi oldu.
Devamını Oku
17 Mayıs 2017
Tofaş'tan KOÜ'ye Otomobil Desteği

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. tarafından 'Mesleki Eğitime Destek Programı' kapsamında üniversitemize 1 adet kesit Fiat Egea otomobil bağışlandı.
Devamını Oku
17 Mayıs 2017
Üniversitedeyken Kariyer Yapmak

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Genç İletişimciler Kulübü tarafından "Üniversitedeyken Kariyer Yapmak" adlı eğitim semineri düzenlendi. Çok sayıda öğrencinin katıldığı seminerde konuşmacı olarak Academy Founder Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Serkan Emir yer aldı.
Devamını Oku
16 Mayıs 2017
Âşıklık Geleneği ve Âşık Edebiyatı

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat B Fakültesi Konferans Salonu'nda, Dünya Karapapak Türkleri Birliği katkılarıyla Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından "Âşıklık Geleneği ve Âşık Edebiyatı" isimli bir konferans düzenlendi.
Devamını Oku
16 Mayıs 2017
Televizyonun Aile ve Çocuklara Etkisi

Televizyon şüphesiz Türkiye'deki her evin demirbaşı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun araştırmasına göre de Türk insanı televizyon izleme sıralamasında %84'lük oranla Amerika Birleşik Devletleri'nin ardından 2. sırada. Uzmanlar da ülkemizdeki televizyon izleme oranlarının aile içi iletişime kötü etkilerinin olduğunu konusunda uyarıyor.
Devamını Oku
16 Mayıs 2017
Rektörümüz, Kent Konseyi'ni Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Kent Konseyi'ni ağırladı.
Devamını Oku
17 Mayıs 2017
KOÜ'de Ağaçlar Kitap Açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek "9. Kocaeli Kitap Fuarı" öncesinde kentte renkli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
Kocaeli Üniversitesi Vakfı Genel Kurul Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında Anıtpark Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Devamını Oku
12 Mayıs 2017
Çocuk Üniversitesi Açıldı

Başiskele Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi'nin ortaklığı ve Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla üstün yetenekli çocukların eğitimine destek verecek olacak 'Çocuk Üniversitesi' bugün (14.05.2017) yapılan tören ile açıldı.
Devamını Oku
14 Mayıs 2017
Hereke MYO, TSE'ye Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksek Okulu, Metalürji Programı Öğrencileri, 8 Mayıs'ta Yrd. Doç. Dr. Mustafa Türkmen'in yönetiminde, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)'nün Gebze'deki Kalite Kampüsü'nü ziyaret etti.
Devamını Oku
15 Mayıs 2017
Gölcük Yöresi Müzik Videosu ile Tanıtım Çalışması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Bağcı ve Projenin Belediye Yürütücüsü Afak Meydanlı Radyo K.İ.'nin Güne Bakış programına konuk olarak Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki "Gölcük Yöresi Müzik Videosu ile Tanıtım Çalışması" projesi kapsamında bilgi verdi.
Devamını Oku
16 Mayıs 2017
Kocaeli 9. Kitap Fuarı törenle açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği ve Kocaeli Üniversitesinin destek verdiği, Kocaeli Kitap Fuarı bu yıl 9. kez kapılarını kitap tutkunlarına açtı.
Devamını Oku
14 Mayıs 2017
Aktif Yaşama Engel Yok

Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki "Gölcükte Aktif Yaşama Engel Yok Projesi" ile mayıs 2017'de başlanıp yıl sonuna kadar Gölcük Belediyesi sınırlarında yaşayan engellilere yönelik yaz kampı düzenlenecek, Engelsiz Yaşam Merkezi'ne gelen engellilere fiziksel aktivite, su içi egzersizleri, okçuluk çalışmaları ile sosyal uyum becerileri, moral motivasyonları arttırılarak yaşam kaliteleri yükseltilecek.
Devamını Oku
15 Mayıs 2017
Rektörümüz, TÜGVA'da Öğrencilerle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmit Şubesi tarafından düzenlenen söyleşide gençler ile bir araya geldi.

Devamını Oku
17 Mayıs 2017
Kocaeli Üniversitesi 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi 16 Ocak Amfisi'nde KOÜ Rektörlüğü tarafından "Kocaeli Üniversitesi 25. Yıla Özel Youtube Sohbetleri" adlı etkinlik düzenlendi.
6. KOÜBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 6. KOÜBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi düzenlendi.
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
Geleceğin Hemşirelerine Poster Ödülü

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri, katıldıkları "16. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi"nde poster ödülü aldı.
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
Talasemi Ciddi Bir Hastalıktır

Talasemi (Akdeniz Anemisi) genellikle Akdeniz ülkelerinde görülen kemik iliğinin kan yapmaması dolayısıyla ağır bir kansızlık biçiminde ortaya çıkan kan hastalığıdır.
Devamını Oku
11 Mayıs 2017
Bil-Gör Konferansı ve Bilim ve Robotik Fuarı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Kariyer ve Danışmanlık Kulübü tarafından "Bil-Gör Konferansı ve Bilim ve Robotik Fuarı" düzenlendi.
Devamını Oku
11 Mayıs 2017
KOÜ'de Kalite Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nin eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme, topluma hizmet faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalitesinin sürekli iyileştirilmesi ve etkinliğini sağlamak için uygun sistemlerin tasarlanması, mevcut sistemlerin geliştirilmesi ile kaliteye yönelik ölçme, öğrenme ve iyileştirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinin sağlanması amacıyla başlatılan Kocaeli Üniversitesi Kalite Süreci ile ilgili Senato Salonu'nda 'Kalite Komisyonu Toplantısı' gerçekleştirildi.
Devamını Oku
11 Mayıs 2017
Kültür Evi'nde Popüler Kültür, Medya ve Kimlikler Konferansı

Üniversite-kent kaynaşmasının en önemli ayaklarından birini oluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde alanında uzman öğretim üyeleri Kocaeli halkıyla buluşmaya devam ediyor.
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Töreni

Kocaeli Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü ile Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü(KSHMYO) işbirliğinde 7 Nisan 2017'de Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" etkinliğinin ardından düzenlenen sınavda başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi.
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tiyatro Afişleri Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 3. sınıf öğrencilerinin "Grafik Atölyesi" dersi kapsamında yaptıkları eserlerden oluşan Tiyatro Afişleri Sergisi, Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki, Dekan Yrd. ve Temel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Canan Bayer, Grafik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Üftade Muşkara, öğretim görevlileri ve öğrencilerin katılımıyla 8 Mayıs'ta Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi'nde açıldı.
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
KOÜ'de Türk Sanat Müziği Şöleni

Kocaeli Üniversitesi'nde geleneksel hale gelen "Bahar Konseri"nin on birincisi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
Yurtdışı Staj, Araştırma ve Kariyer Olanakları

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde dün (08.05.2017) Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Araştırmaları Program Koordinatörleri tarafından "Yurtdışı Staj, Araştırma ve Kariyer Olanakları" adlı etkinlik düzenlendi.
Devamını Oku
10 Mayıs 2017
Çölyak Korkulacak Bir Hastalık Değildir

Çölyak hastalığı, unlu gıdalarda bulunan bir maddeye karşı genetik olarak hassasiyeti olan bireylerde görülen bir sindirim hastalığıdır.
Devamını Oku
10 Mayıs 2017
KOÜ'de "Face To Fest" Etkinliği Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Liderlik Kulübü tarafından 8-9 Mayıs tarihlerinde "Face To Fest" adlı bir etkinlik düzenlendi.
Devamını Oku
10 Mayıs 2017
Neden Girişimci Olmalısınız?

Kocaeli Üniversitesi'nde geleceğin girişimci adaylarına yönelik gerçek girişimcilik örneklerini sunmak ve bir bakıma "Neden girişimci olmalısınız?" sorusunun yanıtını bulmak amacıyla "Girişimcilik" konferansı düzenlendi.
Devamını Oku
11 Mayıs 2017
Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Enfeksiyon ve Antibiyotik Direnç Kontrol Komitesi tarafından 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü sebebiyle Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde "Önce Su ve Sabun Sonra Hayata Dokun" etkinliği gerçekleştirildi.
Devamını Oku
8 Mayıs 2017
II. Kocaeli Ebelik Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi tarafından Ebeler Günü kapsamında düzenlenen "II. Kocaeli Ebelik Sempozyumu" Tıp Fakültesi Morfoloji Binası'nda gerçekleştirildi.
Devamını Oku
8 Mayıs 2017
Prof. Dr. Nejat Gacar Emeklilik Töreni

Kocaeli Üniversitesi değerli öğretim üyelerinden Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nejat Gacar için emeklilik töreni düzenlendi.
10. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün "10. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı" düzenlendi.
Devamını Oku
9 Mayıs 2017
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Desen Sergisi: "Sen Seni Bil"

Heykel Bölümü öğrencileri, otoportre çizimlerinden oluşan 20 eseri, sanatseverlerin beğenisine sundu.
Devamını Oku
10 Mayıs 2017
Güzel Sanatlar Fakültesi'ne Ödül

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Korosu 5. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Fetivali'nde "Entonasyon ve Homojenlikte Başarı" ödülünü kazandı.
Devamını Oku
9 Mayıs 2017
Gölcük Vizyon Projelerinin ve Gölcük Destinasyonunun Tanıtımı Projesi

Gölcük Vizyon 2023 kapsamında "Gölcük Vizyon Projelerinin ve Gölcük Destinasyonunun Tanıtımı Projesi" ile Gölcük ve ilçelerinin tarihi, turistik ve ticari açıdan tanınması için pazarlama iletişimi çalışmaları yürütülüyor.
Devamını Oku
9 Mayıs 2017
Gölcük'te Sanat Hep Birlikte

Gölcük Vizyon 2023 çerçevesinde hayata geçirilen "Gölcük'te Sanat Hep Birlikte" projesi kapsamında 9-10 Mayıs tarihlerinde Değirmendere Sanat Merkezinde 'Canlı Resim Yarışması' düzenlendi.
Devamını Oku
11 Mayıs 2017
KOÜ'de 2. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Amfi Tiyatroda Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi iş birliğinde 2. Geleneksel Açık Hava Sinema Gösterimi gerçekleştirildi.
Devamını Oku
12 Mayıs 2017
Kocaeli Üniversitesi'nde Paylaşım Ruhu: KOÜ Gardırop

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin 'KOÜ Giyecek Paylaşım Platformu' fikrinden yola çıkılan "KOÜ Gardırop" projesi Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın desteğiyle hayata geçti.
Devamını Oku
5 Mayıs 2017
Prof. Dr. Füsun Yıldız Emeklilik Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabili Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yıldız için emeklilik töreni düzenlendi.
Devamını Oku
5 Mayıs 2017
15. Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Konferans Salonunda Kocaeli Üniversitesi Su Altı Topluluğu tarafından "Mavi Paylaşım 2017 15.Sualtı Sporları ve Bilimleri Toplantısı" gerçekleştirildi.

Devamını Oku
8 Mayıs 2017
Teknoloji ile Öğrenmeyi Geliştirme

Kocaeli Ticaret Odası'nda Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaklığında Enhancing Learning Through Technology (Teknoloji ile Öğrenmeyi Geliştirme) adlı etkinlik düzenlendi.
Devamını Oku
8 Mayıs 2017
Spina Bifida Hastalığı Fizik Tedavisi Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Erenköy Rotary Kulübü tarafından Spina Bifida hastası çocuklara ve ailelerine yönelik '"Fizik Tedavi Toplantısı"' düzenlendi.
Devamını Oku
4 Mayıs 2017
KOÜ'de Öğretmenliğe İlk Adımlar Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu'nda "Geleceğin Öğretmenlerinden Sektörel Beklentiler" etkinliği düzenlendi.
Devamını Oku
4 Mayıs 2017
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Başladı

Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER) ve Sürekli Eğitim Merkezi (KOÜSEM) işbirliği ile düzenlenen Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı başladı.
Devamını Oku
4 Mayıs 2017
KOÜ'de Malzeme Günleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda Malzeme Kulübü tarafından "Malzeme Günleri" etkinliği düzendi.
Devamını Oku
5 Mayıs 2017
Geçmişten Günümüze Türk Sineması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Türk Sineması'nın geçmişi, bugünü ve gelişimi hakkında açıklamalarda bulundu.
Devamını Oku
5 Mayıs 2017
KOÜ'de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor

1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan 6331 sayılı yeni İş Güvenliği Yasası ile ilgili bütün çalışanların bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri devam ediyor.
Devamını Oku
5 Mayıs 2017
Temiz Eller Hayat Kurtarır

El hijyeninin insanlar açısından önemini vurgulamak ve küresel öncelik haline getirmek amacıyla 5 Mayıs günü Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2009 yılından beri El Hijyeni Günü olarak belirlendi.
Devamını Oku
5 Mayıs 2017
Kocaeli Kent Tarihi ve Arkeolojisi Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü ile Tarih Bölümü, İzmit Rotary Kulübü ve Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) ortaklığında Üniversitemizin kuruluşunun 25. yılı çerçevesinde 6 Mayıs'ta KYÖD Konferans Salonu'nda "Kocaeli Kent Tarihi ve Arkeolojisi Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu" gerçekleştirildi.
Devamını Oku
8 Mayıs 2017
Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 = Köprüden Önce Son Çıkış

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda dün (02.05.2017) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından "Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 = Köprüden Önce Son Çıkış" adlı etkinlik düzenlendi.
Devamını Oku
3 Mayıs 2017
"Denize Hakim Olan Dünya'ya Hakim Olur"

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Barbaros Denizcilik Kulübü tarafından bugün (03.05.2017) II. Ulusal Barbaros Denizcilik Kongresi gerçekleştirildi.
Devamını Oku
3 Mayıs 2017
Rüzgar Enerjisi Dönüşüm Sistemleri ve REDASKO Projesi Tanıtım Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Dal tarafından 'Rüzgar Enerjisi Dönüşüm Sistemleri ve REDASKO Projesi Tanıtım Toplantısı" düzenlendi.
Devamını Oku
3 Mayıs 2017
Radyasyon Güvenliği Eğitim Semineri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda dün (03.05.2017) Radyasyon Güvenliği Komitesi tarafından "Radyasyon Güvenliği Eğitim Semineri" düzenlendi.
Devamını Oku
4 Mayıs 2017
Dünyada Seramik

"Dünyada Seramik" adlı Fotoğraf ve Seramik sergisi bugün (02.05.2017) SEKA Kağıt Müzesi Sergi Salonu'nda açıldı. 2-15Mayıs tarihleri arasında sanatseverler tarafından gezilebilecek serginin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Poyraz Gürson yanı sıra çok sayıda davetli ve sanatsever katıldı.
Devamını Oku
2 Mayıs 2017
Başhekimlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından"Başhekimlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" düzenlendi.
Devamını Oku
3 Mayıs 2017
Rektörümüze Ziyaretler

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye il protokolü ve STK'lardan nezaket ziyaretleri devam ediyor.
Devamını Oku
3 Mayıs 2017
Türkiye’nin İlk Yüzde Yüz Yerli Akıllı Otobüsü KOÜ’de

Kocaeli Üniversitesi’nde, ‘Fikirden Girişimciliğe Yolculuk İçin Hazır mısın?’ projesi kapsamında, Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli akıllı otobüsü Avenue IBUS tanıtılıyor.
Devamını Oku
3 Mayıs 2017
Engelsizsiniz

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri, "Engelsizsiniz" projesiyle Köseköy Gençlik ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birlikte kutladılar.
Devamını Oku
3 Mayıs 2017
Kızılay ile İşbirlikleri Devam Ediyor

Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
Devamını Oku
3 Mayıs 2017
Devamını Oku
3 Mayıs 2017
Üniversitemiz Türkmenistan'da Düzenlenen Atçılık Konferansına Katıldı

Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdener Balıkçı Türkmenistan'da katıldığı uluslararası konferansta ülkemizi ve üniversitemizi temsil etti.

Devamını Oku
4 Mayıs 2017
7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu 17 Mayıs'ta Başlıyor

Gölcük ilçesinin ve Kocaeli Üniversitesi'nin marka olması yolunda devam eden çalışmalara katkı sağlayacak olan 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu, Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO işbirliğinde 17-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik atölyelerinde gerçekleştirilecek.
Devamını Oku
8 Mayıs 2017