Devamını Oku
24 Kasım 2017
Eğitim Fakültesi'nde TÜBİTAK 4004-4005 Destek Programları Sunumu Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı bünyesindeki Bilim ve Toplum Müdürlüğü tarafından yürütülen 4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çağrılı program ve 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrılı program için 4004-4005 Çağrı Destek Programlarının sunumu gerçekleştirildi.
KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Karma Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Gölcük Sanat Galerisi'nde karma sergi yapıldı.
Devamını Oku
30 Kasım 2017
Devamını Oku
30 Kasım 2017
Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı

Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından düzenlenen "Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı"nın açılışı Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi Akdeniz Salon'da dün (29.11.2017) gerçekleşti.
Devamını Oku
29 Kasım 2017
"Estetik, İnsanın Olduğu Her Yerde"

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, çeşitli konularda her kesime yönelik ücretsiz seminerler gerçekleştirmeye devam ediyor.
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - KASIM 2017
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
KOÜ Teknopark'ta Ön Prototip Hazırlama ve Ürün Geliştirme Test Merkezi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. bünyesinde kurulan "Ön Prototip Hazırlama ve Ürün Geliştirme Test Merkezi'nin" açılışı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla gerçekleştirildi.
KOÜ Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu'nda 'İnşaat Sektörü' Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda İnşaat Bölümü tarafından 21.11.2017 tarihinde Haldız İnşaat Genel Müdürü Tacettin Gür'ün katılımıyla söyleşi gerçekleştirildi.
Stressiz Zaman Yönetimi Semineri

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (28.11.2017) İzgören Akademi tarafından "Stressiz Zaman Yönetimi" adlı etkinlik düzenlendi.
Devamını Oku
28 Kasım 2017
Kocaeli Üniversitesi 25. Yılını Kutluyor

1992 yılında 6 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ile kurulan Kocaeli Üniversitesi 25 yılda ülkemizin önde gelen bilim ve eğitim merkezlerinden biri oldu. Üniversitemizin kuruluşunun 25. yılını kutladığımız bu günlerde ülkemizin gelişimine ve bilime yaptığımız katkının haklı gururunu yaşıyoruz.
Devamını Oku
24 Kasım 2017
KOÜ'de Öğretmenler Günü Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından bugün (24.10.2017) Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenlendi.
Devamını Oku
24 Kasım 2017
Devamını Oku
28 Kasım 2017
Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson'dan 'Büyük Güçlerin Suriye Planı' Konferansı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson 23 Kasım'da, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonunda, 6. baskısını yapan "Büyük Güçlerin Suriye Planı" isimli kitabının imza günü ile birlikte bir konferans gerçekleştirdi.
Devamını Oku
28 Kasım 2017
Rektörümüz Bilgisayar Mühendisliğini Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü gezerek incelemelerde bulundu.
Devamını Oku
28 Kasım 2017
Doç. Dr. Ayşe Kutlu: "Uykusuzluk 3 Haftadan Fazla Sürüyorsa Dikkat Edilmeli"

Günlük yaşamın önemli bir parçası olan uyku, sosyal yaşantımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek için oldukça önemlidir.
Devamını Oku
28 Kasım 2017
Devamını Oku
28 Kasım 2017
Kültür Evi Sohbetleri Devam Ediyor

Yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturma amacıyla Seka Park'ta faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde kültürel sohbetler kaldığı yerden devam ediyor.
Devamını Oku
24 Kasım 2017
Rektörümüz, EDOK Komutanını Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran'a nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
24 Kasım 2017
Donanma Komutanından Üniversitemize Ziyaret

Kocaeli Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, bugün (28.11.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret ederek üniversitemizi gezdi.
Devamını Oku
28 Kasım 2017
Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü'ye Nezaket Ziyareti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Ömer Polat ve beraberlerindeki heyet dün (29.11.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinden bulundu.
Devamını Oku
29 Kasım 2017
Erişkin Aşılama ve Pnömokok Aşılamasında Güncel Bilgiler

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda Dünya Pnömoni Günü dolayısıyla dün (14.11.2017) "Erişkin Aşılama ve Pnömokok Aşılamasında Güncel Bilgiler" konferansı düzenlendi.
II. Avrupa Ekonomi Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ve Kartepe Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen II. Avrupa Ekonomi Kongresi yapılan açılış töreni ile bugün (16.11.2017) Kartepe Park Otel'de başladı.
KOÜ'den , Kazak ve Özbek Kardiyologlara Eğitim

Kocaeli Üniversitesi'nde Kazakistan ve Özbekistan'dan gelen Kardiyoloji Hekimlerine Açık Ameliyatsız Yöntemle Aort Kapak Takılması (TAVI) Eğitimi ve Uluslararası Tavı Sertifikasyonu verildi.
Devamını Oku
15 Kasım 2017
Rektörümüze Ziyaretler

Kocaeli Erzurumlular Federasyonu ile Ensar Vakfı Başkanı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye ziyarette bulundular.
Devamını Oku
17 Kasım 2017
3. Ar-Ge Proje Pazarı Sonuçlandı

SANTEK 2017 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı kapsamında Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında düzenlenen 3. Ar-Ge Proje Pazarı'nda ödüller sahibini buldu.
Devamını Oku
14 Kasım 2017
Rektörümüz'den Arslanbey Yerleşkesi'ne Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Arslanbey Yerleşkesi'nde bulunan Ziraat Bilimleri ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Arslanbey MYO, İzmit MYO, Gıda ve Tarım MYO ile Ali Rıza Veziroğlu MYO'yu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Devamını Oku
14 Kasım 2017
Devamını Oku
15 Kasım 2017
Prof. Dr. Ali İhya Karaman Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda dün (14.11.2017) Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman için emeklilik töreni düzenlendi.
Devamını Oku
15 Kasım 2017
KOÜ'de Mikser Genç Liderler Projesi Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, iş dünyasına yenilikçi liderler kazandırmak için yola çıkan Mikser Genç Liderler Projesi'nin, ikinci çalıştayı 13-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Devamını Oku
17 Kasım 2017
Diyabet Farkındalık Toplantısı: "Kadın ve Diyabet"

14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde dün (14.11.2017) diyabet hastalarına yönelik bilgilendirme ve farkındalık toplantısı yapıldı. Her yıl farklı bir tema ve sloganla farkındalık yaratılan diyabetin bu yıl ki teması "Sağlıklı Bir Gelecek", sloganı ise "Kadın ve Diyabet" olarak belirlendi.
Devamını Oku
15 Kasım 2017
Devamını Oku
16 Kasım 2017
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
Rektörümüz Atatürk'ü Anma Konserine Katıldı

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 79. Yıl dönümü anma programları kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu'nun düzenlemiş olduğu "Atatürk'ü Anma" konserine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve eşi Ümmühan Hülagü katıldı.
Devamını Oku
11 Kasım 2017
Devamını Oku
14 Kasım 2017
Kanser Hastalarına Avrupa Standardının Üstünde Tedavi İmkanı

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin daha da arttırılması için bir yeniliğe daha imza atıldı.
Devamını Oku
10 Kasım 2017
Doğa Sporları Turizm Çalıştayı'nın Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

Kocaeli Üniversitesi ile Kartepe Belediyesi ortaklığında, Kartepe ilçesinde doğa sporlarını canlandırmak ve bu alana yönelik turizme dikkat çekmek amacıyla düzenlenen "Doğa Sporları Turizm Çalıştayı"nın sonuç bildirgesi yayınlandı.
Mekatronik Mühendisliği'ne Akıllı Ulaşım Çözümleri Yarışmasında Üçüncülük

Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği, geliştirdikleri proje ile Akıllı Ulaşım Çözümleri yarışmasında üçüncülük ödülü kazandı.
Devamını Oku
14 Kasım 2017
Kocaeli Üniversitesi ile Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd. Şti. Arasında İşbirliği İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd. Şti. arasında işbirliği iyi niyet anlaşması imzalandı.
Fakülteleri Birinci Sırada Kazanan Öğrencilere YÖK Başkanından Mektup

Öğrencilerin başarıları nedeniyle onları teşvik etmek ve genç nesilleri desteklemek amacıyla YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın imzasıyla gönderilen mektuplar, üniversitemiz fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere iletildi.
KOÜ TTO-Cost ve İkili İşbirlikleri Bilgi Günü

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda dün (08.11.2017) "KOÜ TTO-Cost ve İkili İşbirlikleri Bilgi Günü" konferansı düzenlendi.
Devamını Oku
9 Kasım 2017
Yrd. Doç. Dr. Mutlu Çelik "Dondurarak Muhafaza Etme En İyi Yöntem"

Yrd. Doç. Dr. Mutlu Çelik, "Evde hazırlanan konservelere karşı dondurulmuş gıdaları öneriyoruz. Çünkü dondurarak muhafaza etme yöntemi tazesine en yakın muhafaza yöntemidir" dedi.
Devamını Oku
7 Kasım 2017
Serdivanlı Hayırseverlerden Hastanemize Destek

Sakarya Serdivan Belediyesi ve hayırsever Hoşkan ile Batur aileleri üniversitemiz Arastırma ve Uygulama Hastanesi'nin dört özel odasını yeniledi.
Devamını Oku
8 Kasım 2017
Devamını Oku
8 Kasım 2017
Organ Bağışı Hayat Kurtarıyor

Organ yetmezliğinin en etkili tedavisi organ naklidir. Organ naklinin önündeki en büyük engellerden birisi ise halk arasındaki yanlış inanışlar.
Devamını Oku
9 Kasım 2017
Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı'nın belirleneceği 'Kocaeli Üniversitesi Stratejik Plan Toplantısı' Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (09.11.2017) gerçekleştirildi.
Devamını Oku
9 Kasım 2017
Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü: "Bu Topraklarda Mustafa Kemaller Tükenmez"

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü anısına bugün (08.11.2017) konferans düzenlendi.
Devamını Oku
8 Kasım 2017
Devamını Oku
9 Kasım 2017
Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanları Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastane Konferans salonunda Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanları toplantısı gerçekleştirildi.
3. Ar-Ge Proje Pazarı" Tanıtım Programı

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında düzenlenen '3. Ar-Ge Proje Pazarı' tanıtım programı, Kocaeli Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, Kocaeli Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Ahmet Balkaya, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Turabi, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Mehlika Kocabaş Akay ve firma temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
SANTEK 2017 Kapılarını Açtı

Kocaeli Üniversitesi'nin desteklediği ve çok sayıda firmanın yer aldığı SANTEK 2017 4.Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı bugün ziyaretçilere kapılarını açtı.

Devamını Oku
2 Kasım 2017
Rektörümüz Üniversiteli Pazarı'nda İncelemede Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi ile İzmit Belediyesi ortaklığında yapılan Üniversiteli Pazarı'nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Devamını Oku
3 Kasım 2017
I. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deneysel ve Klinik Araştırmalar Merkezi tarafından 06-08 Kasım tarihleri arasında düzenlenen "I. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu" yapılan açılış ile bugün başladı.
Devamını Oku
6 Kasım 2017
Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı

Üniversitemiz akademik personeline yönelik "Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı" Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
7 Kasım 2017
Gölcük Vizyon 2023 Proje Toplantısı

Gölcük Vizyon 2023 Proje toplantısı dün Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
1 Kasım 2017
Bir Osmanlı Mirası Bosna, Bir Lider Aliya İzzetbegoviç

Bosna Hersek'in bağımsızlığı için savaşan ve felsefesiyle dünyaya mal olan ülkenin ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç anısına "Bir Osmanlı Mirası Bosna, Bir Lider Aliya İzzetbegoviç" adlı konferans düzenlendi.
Devamını Oku
1 Kasım 2017
Devamını Oku
1 Kasım 2017
KOÜ'nün Şampiyonu Spor Bilimleri Fakültesi

Spor Bilimleri Fakültesi, Rektörlük Kupası Futbol Turnuvası'nda şampiyon oldu.
Devamını Oku
3 Kasım 2017
Yrd. Doç. Dr. Atlam, "Ülke Ekonomisi İçin Tasarruf Yapmalıyız"

Tasarruf, yaşamın her alanında uygulanarak hem kişini kendisine hem de ülke ekonomisine katkı yapmasını sağlar.
Devamını Oku
3 Kasım 2017
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektöründen, Rektörümüze Nezaket Ziyareti

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
Devamını Oku
1 Kasım 2017
Devamını Oku
3 Kasım 2017
Kocaeli Üniversitesi Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Minnetle Andı

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihal edişinin 79. yıldönümü. Tüm ülkemizde olduğu gibi Kocaeli Üniversitesi'nde de saatler 9.05'i gösterdiğinde hayat iki dakikalığına durdu.
Devamını Oku
10 Kasım 2017
9. Cerrahi Araştırma Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Cerrahi Derneği tarafından gerçekleştirilen '9. Cerrahi Araştırma Kongresi' 10-12 Kasım tarihleri arasında yapıldı.
Devamını Oku
10 Kasım 2017
KOÜ Bilişim Fuarı'nda

Kocaeli Üniversitesi'nin de destekleriyle 23-26 Kasım tarihleri arasında 'Sanal Gerçeklik' temasıyla düzenlenen Kocaeli Bilişim Fuarının açılışı bugün Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
23 Kasım 2017
Devamını Oku
23 Kasım 2017
Diş Hekimliği Fakültesi Marmara Bölgesi’nin Öncüsü Konumunda

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türk Diş Hekimliğini ileri ülkelerin oluşturduğu uluslararası platformlarda en saygın konumlara eriştirmek ve bilimsel gelişmeler ışığında bölgenin, çevre il ve ilçelerin ihtiyaçlarını dikkate alarak kaliteli sağlık hizmeti sunmak için faaliyetlerini sürdürüyor.
Devamını Oku
23 Kasım 2017
AÖF Güz Dönemi Ara Sınavı Güvenlik ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başkanlığında, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Programları Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulu dün (22.11.2017) toplantı yaptı.
USKAF III 2 Aralık'ta Gerçekleştirilecek

İlki Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ulusal Sağlıkta Kalite Formu'nun (USKAF) üçüncüsü 2 Aralık 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.
GSF 27. İstanbul Sanat Fuarı'nda Sergi Açtı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğrencileri "Kısa Kenar" adı altında 27. İstanbul Sanat Fuarı'nda sergi açtı.
KOÜ’de Geleceğin Diş Hekimleri Önlük Giydi

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı 3.sınıf öğrencilerinin önlük giyme töreni bugün (21.11.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
22 Kasım 2017
KOÜ'de ''Ben de Varım'' Dediler

Kocaeli Üniversitesi'nde oyuncuları şizofreni tedavisi gören hastalardan oluşan 'Ben de Varım' tiyatro gösterisi sahnelendi.
Devamını Oku
18 Kasım 2017
MANOSMED KOÜ Desteğiyle Yapılacak

Kocaeli Üniversitesi'nin destekleriyle MANOSMED (Mediterranean Mobile University of Mastology) toplantısı 13-15 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Devamını Oku
21 Kasım 2017
Devamını Oku
21 Kasım 2017
Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 26. Kalite Kongresi'ne Katıldı

21-22 Kasım tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkez'inde Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen 26. Kalite Kongresi'nde davetli konuşmacı olarak yer alan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 'Değerlenen İnsani Yetenekler' oturumunda Yaratıcılık üzerine konuşma gerçekleştirdi.
Devamını Oku
22 Kasım 2017
EBYS Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (22.11.2017) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından "EBYS Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi.
Devamını Oku
22 Kasım 2017
Prof. Dr. Kıran: "Mevsim Geçişine Değil Günlük Yaşama Dikkat"

Kızarıklık, kabarıklık ve kaşıntı gibi belirtilerle kendini gösteren ürtikerle ilgili doğru bilinen yanlışları Prof. Dr. Rebiay Kıran açıkladı. Kıran, "Bilinenin aksine mevsim geçişleri hastalığı tetiklemiyor" dedi.
Devamını Oku
21 Kasım 2017
Devamını Oku
22 Kasım 2017
23. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi ve 1. Ruhsal İyileştirim Kongresi

Kocaeli Üniversitesi ve Sosyal Psikiyatri Derneği ortaklığında gerçekleştirilen 23. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi ve 1. Ruhsal İyileştirim Kongresi yapılan açılış töreni ile bugün (17.11.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı.
Devamını Oku
17 Kasım 2017
Yeni Poliklinik Binasının İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin sunduğu sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için geliştirilen büyük projelerden biri olan yeni poliklinik binasının temel kazma çalışmaları hızla devam ediyor.
Devamını Oku
17 Kasım 2017
Kültür Evi'nde Çini Konferansları

Kadim sanatlara ev sahipliği yapan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, sanatsal kurslarını sürdürürken bir yandan da vermeye devam ettiği konferanslarla öğrencileri ve halkı bilgilendirmeye devam ediyor.
Devamını Oku
23 Kasım 2017
Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin Kurul Toplantısına Katıldı

Anıtpark Yerleşkesi'nde düzenlenen, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin Kurul Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla bugün (23.11.2017) gerçekleştirildi.
Devamını Oku
23 Kasım 2017
Devamını Oku
30 Kasım 2017
Rektörümüz Uluslararası Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Tesisler Kardelen Salonunda dün (29.11.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.