KOÜSEM, Birçok Farklı Alanda Sertifika Vermeye Devam Ediyor

İlk olarak 2009 yılında 516 kişiye sertifika vererek çalışmalarına başlayan, 2017 yılında 9 aylık süre içerisinde ise 1544 kişiye sertifikalarını dağıtan Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KOÜSEM), ülkemizin layık olduğu gelişmiş toplumların bilgi seviyesine çıkması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Devamını Oku
29 Eylül 2017
Devamını Oku
29 Eylül 2017
Kocaeli Üniversitesi Karadağ'da Tanıtıldı

Karadağ'ın Başkenti Podgorica'da Kocaeli Üniversitesi'nin tanıtımı yapıldı. Tanıtım, dünyanın farklı ülkelerinde açtığı 50'yi aşkın merkezde yabancılara Türk dilinin öğretimi ve kültürünün tanıtımı faaliyetlerini sürdüren Yunus Emre Enstitüsü'ne bağlı Podgorica Yunus Emre Türk Kültür Merkezi (YETKM)'inde gerçekleştirildi.
Devamını Oku
28 Eylül 2017
Öğrenci Kulüpleri Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, spor, kültür, sanat ve spor alanlarında faaliyetlerini sürdüren öğrenci kulüplerinin başkanlarıyla Uluslararası İlişkiler Birimi'nde bir araya geldi.
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ - EYLÜL 2017
basın ve halkla ilişkiler
iletişim
bilgi edinme birimi
fotoğraf
grafik/tasarım
halkla ilişkiler ve tanıtım
haber merkezi
E-Gazete
Rektörümüz, KOUSTECH Takımını Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOUSTECH Otonom Sistemleri Teknoloji Takımını makamında ağırladı. Mühendislik Fakültesi Makine, Elektronik Haberleşme ve Bilgisayar mühendisliği öğrencilerinden oluşan KOUSTECH, ziyaret kapsamında kendilerini ve hedeflerini tanıtarak, Rektörümüzden destek istediler.
Devamını Oku
29 Eylül 2017
KOÜ Akademisyenleri Mavi Balina Oyunuyla İlgili Açıklama Yaptı

Yüzlerce çocuğu ağına düşürüp intiharına sebep olan Mavi Balina oyunu hakkında KOÜ akademisyenlerinden açıklama "Mavi Balina buz dağının görünen kısmı"…
Kartepe Zirvesi "ULUSLARARASI 15 TEMMUZ ve DARBELER SEMPOZYUMU"

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi paydaşlığında, Türkiye ve dünyayı yakından ilgilendiren sosyal ve siyasal konuları ele alması hedeflenen Kartepe Zirve'si düzenlenecek.
Başkan Ellibeş, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Koordinatör Nihat Habiş ve Dr. Metin Şentürk, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
Devamını Oku
25 Eylül 2017
Prof. Dr. Z. Mine Solak Emeklilik Töreni

Üniversitemiz Tıp Fakültesi emektar ve değerli öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Z. Mine Solak için emeklilik töreni düzenlendi.
Devamını Oku
20 Eylül 2017
KOU ile Harvard Arasında İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Harvard T.H. Chan School Of Public Health işbirliğinde düzenlenen "Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Değişim Programı Sunumları 2017" 19-21 Eylül tarihlerinde Tıp Fakültesi eğitim bloğu konferans salonunda gerçekleştirildi.
Devamını Oku
21 Eylül 2017
Devamını Oku
22 Eylül 2017
Emel Esentürk: "Dilimizde Yabancı Sözcüklerin Etkisi Çok Fazla"

Dünyanın en çok konuşulan altıncı dili, yayıldığı alan bakımından ise dünyanın üç büyük dili arasında yer alan Türkçe, günümüzde resmi dil, devlet dili, azınlık dili ve göçmen dili olarak 12 milyon kilometrekarelik bir coğrafyada kullanılmaktadır. Peki günümüzde dile gereken önem gösteriliyor mu?
Devamını Oku
26 Eylül 2017
Yeni Poliklinik Binasında Temel Kazma Çalışmaları Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde her gün yüzlerce hastaya hizmet veren mevcut poliklinik binasındaki modern sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi amacıyla inşaatına başlanan yeni poliklinik binasının temel kazma çalışmaları devam ediyor.
Devamını Oku
27 Eylül 2017
Prof. Dr. Kurtuluş Gök Olayları ile Depremin Bağlantılı Olmadığını Söyledi

21 Ağustos 2017 tarihinde Amerika Kıtası'ndan çıplak gözle gözlemlenen Güneş tutulmasının milyonlarca kişi tarafından büyük ilgiyle izlenmesinin ardından Irma Kasırgası'nın yaşanması akıllara "Güneş tutulması doğal afetleri etkiliyor mu?" sorusunu getirdi.
Devamını Oku
25 Eylül 2017
Devamını Oku
27 Eylül 2017
Kocaeli Üniversitesi
HABER ARŞİVİ
E-Gazete
Resmi Yazışma Protokolü ve Resmi Hitap Biçimleri Eğitimi

Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı tarafından üniversitemiz birimlerinde resmi yazışma işlemleri ile ilgilenen personellerin mesleki faaliyetlerini geliştirmek amacıyla "Resmi Yazışma Protokolü ve Resmi Hitap Biçimleri" eğitimi gerçekleştirildi.
Meslek Yüksekokulları Kurulu Toplantısı Yapıldı

2017-2018 akademik yılı ilk MYOK (Meslek Yüksekokulları Kurulu) toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Meslek Yüksekokulları Müdürlerinin katılımı ile Senato Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.
YÖK Başkanı ve Rektörlerden Sağlık Bakanına Ziyaret

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Üyeleri ve aralarında Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün de yer aldığı üniversite rektörleri, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ı ziyaret etti.
Devamını Oku
13 Eylül 2017
İstanbul Müftüsü Rektörümüzü Ziyaret Etti

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret etti.
Devamını Oku
19 Eylül 2017
İlahiyat Fakültesindeki İlk Ders İstanbul Müftüsünden

Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ilk dersi İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz tarafından verildi.
Devamını Oku
19 Eylül 2017
Balıkesir Valisi Yazıcı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Devamını Oku
19 Eylül 2017
Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol'dan Sırbistan'da "Türkiye'de Seramik" Fotoğraf Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Sırbistan Sancak Bölgesinde bulunan Novi Pazar şehrinde Kartepe Belediyesi "Unutulmuş Değerler Festivali" kapsamında "Türkiye'de Seramik" isimli fotoğraf sergisi açtı.
Devamını Oku
1 Eylül 2017
Geleceğin Hekimleri Önlüklerini Giydi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin dönem 1 öğrencileri için düzenlediği "Tanışma ve Uyum Programı" Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman konferans salonunda gerçekleştirildi.
Devamını Oku
11 Eylül 2017
Devamını Oku
12 Eylül 2017
Yabancı Diller Yüksekokulu Oryantasyon Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü tarafından hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde Oryantasyon Toplantısı düzenlendi.
Devamını Oku
14 Eylül 2017
"TM-BİLGE" En İyi Tasarım Ödülüyle Döndü

Bilgi çağına hâkim, bilinir, saygın, öncü, uluslararası kabul görmüş, görünür bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kocaeli Üniversitesi, geliştirdiği projelerle her geçen gün adından söz ettirmeyi başarıyor.
Devamını Oku
19 Eylül 2017
TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışlarında Üniversitemiz Takımı Tasarım Ödülünü Kazandı

İlki 2005 yılında TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından güneş enerjisi kategorisinde gerçekleştirilen Alternatif Enerjili Araç Yarışları - "Efficiency Challenge Electric Vehicle" etkinliğinin 13.sü batarya ve hidrojen yakıt pilli araçlara yönelik olarak 21-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Kocaeli Körfez yarış Pistinde düzenlendi.
Devamını Oku
12 Eylül 2017
Devamını Oku
14 Eylül 2017
KOÜ Kültür Evi Yeni Eğitim Dönemine Hazır

Kocaeli kenti ile üniversitemizi bütünleştirme çalışmalarının bir ayağı konumunda Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, bugüne kadar düzenlediği kurslarla adından söz ettirirken, ekim ayı itibariyle yeni dönem eğitim faaliyetlerine başlıyor.
Devamını Oku
28 Eylül 2017
Kocaeli Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör yardımcıları, dekanlar, müdürler ve akademisyenler katıldı.
Devamını Oku
28 Eylül 2017